Netmaster Modem Mesafesini Arttırma

Bu konuyu okuyanlar

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çevremdekiler kablosuz interneti evin heryerinde kullanıyorlar. Benim sadece ara koridora kadar çekiyor. Nasıl arttırabilirim? Bi cihaz mı almam lazım?

Tüm evde kullanmak istiyorum.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
universal repeater kullanırsın böylece kapsamı alanın genişler. TPlinkin birçok modeli mevcut.

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
universal repeater kullanırsın böylece kapsamı alanın genişler. TPlinkin birçok modeli mevcut.

1mbt benim internetim. hıza göre mi almam gerekiyor? pehh 150 liraymış :) mesela bana 1 tane önerir misiniz

bide arkadaşta görmüştüm. bazı kütüphanelerde de var bundan. tek anten gibi ama böyle bi 5-10 cm. evin bazı yerlerine koymuş o nasıl oluyor?

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Çevremdekiler kablosuz interneti evin heryerinde kullanıyorlar. Benim sadece ara koridora kadar çekiyor. Nasıl arttırabilirim? Bi cihaz mı almam lazım?

Ben o netmaster modeme evde atıl durumda olan US robotics adsl modemi bağladım. Onun üzerinden bağlanıyorum. Her yerden on numara çekiyor :D

Whisper1907

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Cok dandik ya bu. iş yapmıyor :)

Evet o modemlerin wireless ı tam bir facia. Ayarları ile ilgili bir çözümü de yok epey uğraştırdı. Anca adsl modemi bağlayarak rahatladım. 2 ay sonra bitiyor neyse ki taahhütüm kurtulacağım :)

YEMEKTEYİZHASAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Evet o modemlerin wireless ı tam bir facia. Ayarları ile ilgili bir çözümü de yok epey uğraştırdı. Anca adsl modemi bağlayarak rahatladım. 2 ay sonra bitiyor neyse ki taahhütüm kurtulacağım :)

Kaç mbt kullanıyorsun suan?

NetMASTER_TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Sayın Kullanıcımız,

Kablosuz yayın yapan cihazların performansını etkileyen pek çok etmen mevcuttur. Bir ağ donanımı cihazı almadan önce modeminizin kablosuz ayarlarının doğru yapılandırıldığından, cihazın evin merkezi bir yerinde enterferans yaratacak diğer cihazlardan uzak konumlandırıldığından emin olunuz.

Bunların mümkün ya da yeterli olmadığı durumlarda Kablosuz AP-Router'lar ile kablosuz köprüleme yapabilir ya da powerLINE teknolojisi ile elektrik hattı üzerinden data alışverişi sağlayarak istediğiniz odadan kablosuz internete bağlanabilirsiniz.

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için Kablosuz Sinyal Katilleri yazımızı okumanızı öneririz.

Ayrıca her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında NetMASTER Destek Hattı'ndan yardım alabilirsiniz.

0216 366 66 96
[email protected]

Saygılarımızla,

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
[MENTION=313849]NetMASTER_TR[/MENTION] bir süre hem kablonet hem adsl kullandım
aynı evde, uydunet'in 5'i bir yerde kampanyasından aldığım kablosuz modemle(cbw 700), bir kaç farklı kablosuz adsl modemi uzunca süre test etme fırsatım oldu
cihaz emsallerine göre işini iyi yapamıyor bunu kabul etmek gerekiyor.
konuyu açan arkadaşın yaşadığı sıkıntıyı ben de yaşıyorum
adsl modemle yan daireden bile bağlanabiliyorken kablonetin modemiyle yan odadan zor bağlanılıyor
kablosuz sinyal katilleri adsl modemlere dokunmuyor mu? üstelik cihazın anteni bile değiştirilemiyor.
powerline yada ap ürünlerine ek para vermek zorunda mıyız? böyle bir çözüm önermek ürünün yetersizliğini ortaya komuyor mu

google'da cbw 700v yazarak arama yaptığınızda bir çok kişinin benzer sorunla karşılaştığını göreceksiniz. özellikle ekşide yazılanları okumalısınız.
yazılımla bir iyileştirme yapılabiliyorsa ne mutlu bize ancak aletin gücü bu kadarsa gerçekten çok kötü.
ürünün arayüzü fena değil kullanımı kolay ancak kablosuz performansı artılarını sıfırlıyor.

NetMASTER_TR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@NetMASTER_TR bir süre hem kablonet hem adsl kullandım
aynı evde, uydunet'in 5'i bir yerde kampanyasından aldığım kablosuz modemle(cbw 700), bir kaç farklı kablosuz adsl modemi uzunca süre test etme fırsatım oldu
cihaz emsallerine göre işini iyi yapamıyor bunu kabul etmek gerekiyor.
konuyu açan arkadaşın yaşadığı sıkıntıyı ben de yaşıyorum
adsl modemle yan daireden bile bağlanabiliyorken kablonetin modemiyle yan odadan zor bağlanılıyor
kablosuz sinyal katilleri adsl modemlere dokunmuyor mu? üstelik cihazın anteni bile değiştirilemiyor.
powerline yada ap ürünlerine ek para vermek zorunda mıyız? böyle bir çözüm önermek ürünün yetersizliğini ortaya komuyor mu

google'da cbw 700v yazarak arama yaptığınızda bir çok kişinin benzer sorunla karşılaştığını göreceksiniz. özellikle ekşide yazılanları okumalısınız.
yazılımla bir iyileştirme yapılabiliyorsa ne mutlu bize ancak aletin gücü bu kadarsa gerçekten çok kötü.
ürünün arayüzü fena değil kullanımı kolay ancak kablosuz performansı artılarını sıfırlıyor.

Sayın Kullanıcımız,

Genel olarak kablosuz teknoloji kullanımında ADSL modem ile Kablo (Uydunet) modem arasında bir farklılık bulunmamaktadır. Modemlerin sahip olduğu kablosuz teknoloji ana kartta yer alan wifi chipset ve anten seti ile ilgilidir. Bunlar da her modemde belli standartlara sahiptir.
Bahsettiğiniz test ile ilgili birkaç yorumda bulunulabilir:

Sahip olduğunuz ADSL modemler eski jenerasyona aitse, Dünya Sağlık Örgütü’nün wifi sinyal kısıtlamasına tabi olmayabilir. Eski jenerasyon tüm modemlerde sinyal yayılımı yeni jenerasyon modemlere kıyasla çok daha yüksektir.

Sahip olduğunuz ADSL modemlerin anten çıkış gücü nedir? Sahip olduğunuz Uydunet modemin anteni 2 dBi çıkış gücüne sahiptir.

CBW-700V modemin aktif olarak 360.000 kullanıcısı bulunmaktadır. Netmaster olarak sürekli sosyal medya takibi yapmaktayız. Bahsettiğiniz sorundan şikayetçi olan ve sosyal medyada çeşitli mecralarda bunu dile getiren tekil kullanıcı sayısı, modemimizin aktif kullanıcı sayısı ile kıyaslandığında oldukça düşük bir orana sahiptir. Kullanıcı sayısı yüksek olan her ürün için şikayet sayısının da yüksek gibi algılanması doğaldır. Bu kullanıcılarımızın birçoğu ile iletişime geçilmiş ve araştırıldığında sorunun büyük kısmının modemin çalıştırıldığı ortamla ilgili olduğu, kalanının ise modemin arızalı oluşundan kaynaklandığı anlaşılmıştır.

Diğer taraftan, tüm şikayetler bizim için önemlidir. O nedenle elimizden geldiğince tüm mecralarda bulunarak kullanıcı memnuniyetini sağlamak istiyoruz. Sahip olduğunuz Uydunet modemin kablosuz performansı ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız Destek Hattımız ile iletişime geçmeniz sorununuzun çözümünü sağlayacaktır. Cihazınız arızalı olabilir, bu durumda da garanti kapsamında gerekli işlemleri yapmakla yükümlüyüz. Destek hattımız her gün 08:00 - 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

0216 366 66 96
[email protected]

Saygılarımla,

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende Usb wifi Alıcı Vardı 20dbı anten vardı. onu çekırıp air ties modemime takıyorum bırak bütün evi bütün mahhlede çekiyor :) elimde ipad mini wifi var evle otobüs durağı arasında 300-350 metre var çok rahat çekiyor (baz istasyonu vs. yok ) böyle birşey yapabilirsin

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
Bende Usb wifi Alıcı Vardı 20dbı anten vardı. onu çekırıp air ties modemime takıyorum bırak bütün evi bütün mahhlede çekiyor :) elimde ipad mini wifi var evle otobüs durağı arasında 300-350 metre var çok rahat çekiyor (baz istasyonu vs. yok ) böyle birşey yapabilirsin
kırmızı ile işaretlediğim kısmı biraz daha açıklayabilir misin? bizdeki modemler netmaster airties modem kullanma şansımız yok

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kırmızı ile işaretlediğim kısmı biraz daha açıklayabilir misin? bizdeki modemler netmaster airties modem kullanma şansımız yok
hemen açıyım kardeşim olay şu hani modemde bir anten varya hıh bak o antene eğer çıkarabiliyorsan demektirki anteni değiştirebilirsin çıkarmaktan kastım vida gibi çevirip sökmek. anteni çıkardığına göre artık yeni bir anten takabilirsin benim çyle çok teknik bilgim yok ama bunu dene işe yaramalı anten uyum sağlarmı dersen %90 ihtimalle uyum sağlayacaktır bir arkadaşım denemişti netmaster modeminde dikkat etmen gereken husus antenin çok fazla güçlü olmaması yani modemi kasmaması :) güçlüden kastımda hani şu 5ghz olayı felan varya o olay işte eğer zaten evin heryerinde çekmesini istiyorsan sana 5-10 dbi bir anten yetecektir fiyatlarıda çok uygun biraz uzun yazdım kusura bakma son uyarım anteni alacağın yer sana laga luga yapar uyar uymaz diye uymazssa geri getiririm de :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
hemen açıyım kardeşim olay şu hani modemde bir anten varya hıh bak o antene eğer çıkarabiliyorsan demektirki anteni değiştirebilirsin çıkarmaktan kastım vida gibi çevirip sökmek. anteni çıkardığına göre artık yeni bir anten takabilirsin benim çyle çok teknik bilgim yok ama bunu dene işe yaramalı anten uyum sağlarmı dersen %90 ihtimalle uyum sağlayacaktır bir arkadaşım denemişti netmaster modeminde dikkat etmen gereken husus antenin çok fazla güçlü olmaması yani modemi kasmaması :) güçlüden kastımda hani şu 5ghz olayı felan varya o olay işte eğer zaten evin heryerinde çekmesini istiyorsan sana 5-10 dbi bir anten yetecektir fiyatlarıda çok uygun biraz uzun yazdım kusura bakma son uyarım anteni alacağın yer sana laga luga yapar uyar uymaz diye uymazssa geri getiririm de :)
Malesef anten değişmiyor aslında yukarıda da yazmıştım
anten falan diyince yeni bir çözüm var sandım

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
eğer cihazın anteni değişmiyorsa sana modeminin yerini değiştirmeyi veya benimde bir zamanlar yaptığım gibi bir router alıp köprüleme iile interneti dağıtmanı önerebilirim :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
eğer cihazın anteni değişmiyorsa sana modeminin yerini değiştirmeyi veya benimde bir zamanlar yaptığım gibi bir router alıp köprüleme iile interneti dağıtmanı önerebilirim :)
hocam aslında yukarıda da sorunlarımı açıklamaya çalıştım ama forumlarını yeni açanlar için tekrar yazayım :)
bizim kullandığımız modemler ADSL modem değil
modeme televizyon kablosu bağlanıyor ve bu kalın bir kablo
modemi odadan odaya taşımak zahmetli bir iş
daha önce 20 metre kadar kablo alıp modemi arka odaya taşıdım bu sefer diğer odalardan bağlanamıyorum

modemi müşterilere satıyorlar, çekmiyor diyince de yok araya wireless router koyun yok powerlink alın
daha neler!
araya cihaz koyup mesafeyi arttırmayı bizde akıl edebiliyoruz, hatta gördüyseniz yukarıdaki arkadaşa da tavsiye etmiştim.
hem dandik modeme para veriyoruz hemde mesafeyi arttırmak için araya aparat koymak zorundayız
işte ben bu olayı anlayamıyorum.

fevzi0123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kapitalizm Diyebiliriz buna bende biliyorum nasıl bir kablo olduğunu çünkü bende uydunet kullanıcısıyım ancak 4 sene önce ben modem hediye kampanyası yerine kablotv hediye kampanyasına üye olmuştum modemi dışarıdan aldım motorolanın kablolu modemi yanında bir air ties router aldım tamamdır şimdi ise 20mbit 100gb akk tarifesini kullanıyorum :) yapacak birşey yok ara yeni modem versinler yada git sen al yeni bir kablolu tv uyumlu modem :)

enolaguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Netmaster kablolumu allah korusun. İki senedir ne çektiğimi bir ben bilirim. Yan odadan çekmemesinden çoktan vazgeçtim, günde ortalama 4 kere adamı netten atması, fatklı cihazların modeme bağlanmasında sürekli sorun yaşatması, wpa2 den wpa yi seçtim olmadi wep sifrelemeye kadar düştüm yine olmadı illalah dedirtti. Düşman başına diyorum başka bir şey demiyorum.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Genelde modem konumu ve evin yapısı çok önemli eğer masrafsız sıyrılmak istersen modemi tam evin merkezine koyman gerekiyor her noktaya eşit dağıtması için.

Eğdeki duvarlar fazla kalın ve banyo sayısı çok fazlaysa veya ev dublex ve triplexse 2. bir accespoint ile sinyali genişletmen gerekiyor.

Accespoint olarak tp link ürünlerine göz atabilrsin.

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Aradığınız çözüm bu hocam bende hem evimde hemde iş yerimde kullanıyorum sorunu böyle çözdüm inanın çekim gücü performansı verdiğiniz parayı hakediyor ürün biraz pahalı gelebilir ama bu fiyata muhteşem çözüm. Tıklayınız Ürüne Bakın

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Aradığınız çözüm bu hocam bende hem evimde hemde iş yerimde kullanıyorum sorunu böyle çözdüm inanın çekim gücü performansı verdiğiniz parayı hakediyor ürün biraz pahalı gelebilir ama bu fiyata muhteşem çözüm. Tıklayınız Ürüne Bakın

powerlineler zamanla sıkıntı cıkarabiliyor :)
hemde üzerinde priz olanlar .D ona misafir gelen teyzem fırını baglamış makina pertt .D

Ozzynight

Doçent
Reaksiyon puanı
12
powerlineler zamanla sıkıntı cıkarabiliyor :)
hemde üzerinde priz olanlar .D ona misafir gelen teyzem fırını baglamış makina pertt .D

Bu prize fırın yada derin voltaj takılmaz zaten cihaz yüksek voltaj kaldırmıyor.