Netbook tavsiyesi ?

Bu konuyu okuyanlar

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Merhaba dostlar.
Ben bilgisayar programcısıyım. Kodları derlemek için Visual Studio 2008 veya 2010 sürümünü kullanıyorum. Sizden isteğim, Visual studio 2010, microsoft server 2005/2008, Adobe Photoshop CS3 veya CS2 gibi yazılımları çalıştıran bir netbook tavsiyesi istiyorum. 160 GB HDD'si olsun ve bu programları çalıştıracak konfigrasyona sahip bir makine istiyorum :) 500-800 aralığında bir fiyat olursa sevinirim.

Lütfen bilgisi olan kişiler yazsın.

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Bu aralar fiyat performans açısından LG 130 tavsiye edebilirim

Bende de Acer Aspire one var, diğer standart programların yanında bilgisayarı zorlayıcı olarak Flash, Photoshop, DW kullanıyorum

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
@ ennteresan, dostum daha çıkmamış sanırım, internette baktım
@ kaderbey, dostum teşekkür ederim. Yalnız birşey soracağım LG 130 bir sorun yaratır mı acaba ? Visual Studio gibi programları açmama gibi bir sorun olabilir mi ?

mr.meseli

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@ ennteresan, dostum daha çıkmamış sanırım, internette baktım
@ kaderbey, dostum teşekkür ederim. Yalnız birşey soracağım LG 130 bir sorun yaratır mı acaba ? Visual Studio gibi programları açmama gibi bir sorun olabilir mi ?

lg x130 kullanıyorum gayet memnunum netbooklar kullandığın masaüstü kadar rahatlatıcı sonuçlar bekleme özellikleri zaten düşük. bu yazılımları tabiki çalıştırabilirsin ama özel durumlarda (yüksek çözünürlüklü ps çalışması, büyük boyutlu kayıt) daha uzun sürecektir. kasma veya donma yaşamazsın.
üzerinde zaten xp home sp3 var gayet iyi oluyor bataryA ömrüde 6 ila 4 saat arası değişiyor.

yasark

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba
Ben birkaç aylığına Arçelik-Beko bayilerinde satılan Grundig 1001 kullanmıştım. Onu KESİNLİKLE tavsiye ederim.

+ 450-490 TL arası fiyat
+ Çok şık tasarım ve çok şık çanta
+ 650 tane Türkiye'de yetkili servis
+Lisanslı Win Xp
+ Hızlı parça temini

diye gidiyor.

- 1 GB Ram i var. İlave gerekebilir, ilaveyi destekliyor.

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Açıkcası dostlar visual studio kurulsun, onu rahatça kullanabileyim istiyorum. Visual studioya ihtiyacım var çünkü. Bayağı projeler gerçekleştiriyorum. Bu yüzden netbook istiyorum ama en önemli kısmı visual studio çalıştırması

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
LG 130 2 GB ram desteği veriyormuş, benimki max 1,5 GB
Yapacağın projenin işlemciye getireceği yük nedir bilemediğim için çok yorum yapamayacağım ama söylediğim gibi ben Flash ve Photoshopu aynı anda çalıştırıyorum, bir sorun yaşamadım.
İşlemciler 1,6 olduğu için çok perfromans beklemen önerilmez çünkü beklediğinn altında kalırsa üzülürsün. Ancak yanında taşıma heryerde işini görebilme, 5 saat pil ömrü artılarını da düşünmek lazım.

Son NOT: ekran çözünürlüğü 1024x600, Visual Studio için ekran dar kalabilirmi bilmiyorum denemek lazım.

yasark

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben Grundig 1001 de ufak bir çalışma için VS2008 kullandım, ama fazla ayrıntılı değil basit bir yazılım içindi. Bir sıkıntı görmedim.

Enis Kurtay

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :) Bilgilendim :)

bohongtw

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Açıkcası dostlar visual studio kurulsun, onu rahatça kullanabileyim istiyorum. Visual studioya ihtiyacım var çünkü. Bayağı projeler gerçekleştiriyorum. Bu yüzden netbook istiyorum ama en önemli kısmı visual studio çalıştırması
hocam ben de programciyim ayni gayeler ile ben de toshiba nb 200 aldim ama su sikinti var netbooklarda ekran kucuk olunca program yazma hele ki visual kullanmak cok zahmetli oluyor , yazilari buyutsen simgeler gorulemeyecek kadar kucuk oluyor ,programlarin gercekten netbook edition lari cikmasi lazim
sarj olarak cok iyi cok rahat 6 saat kkullaniyorum ama klavye olarak elden gecirdigim onlarca netbook arasinda hic birisi oturup program yazacak kadar iyi klavyelere sahip degil belki aliskanlik diyecez ama netbook larida her zaman kullanamdigimiz icin alismak da baska mesele , 1 gb ram var ben 2 yapip rahatlikla kullaniyorum hiz olarakda cok iyi xp yuklu hali 1 dk da aciliyor ubuntu remix 1dk dan daha hizli aciliyor ve remix kesinlikle netbooklar icin hazirlanmis bir arayuze sahip oldugu icin kullanimi cok zevkli ve kolay neyse bu kisimlar aldiktan sonrasi icin , dedigim gibi hp de kullandim asus da ama toshiba en begendigim ozellikle nb 200 model ust modeli win7 yuklu ama 3 cell bataryali yani 3 saat zor kullanirsin ,