Nero ile 900 Mb Yazdırmak!

Bu konuyu okuyanlar

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
1) Nero ile 90 dakikalık bir CDyi yazmak için bazı arsayılan ayarları değiştirmeniz gerekmektedir.

Programı çalıştırdıktan onra File menüsü altında yer alan Preferences kısmına girerek General sekmesine gidin. Burada CD yazım penceresinde CDye yazılacak veri miktarını gösteren alt çizelge üzerinde yer alan sarı ve kırmızı limit çizgilerini Yellow Marker 99:00:00, Red Marker 120:00:00 olacak şekilde değiştirin.

2) Expert Features sekmesine giderek, Enable Overburn kutusunu işaretleyin. Bu sekmede yer alan Maximum CD Length değerini 120:00:00 olarak değiştirin.

3) Yazılacak dosyaları seçtikten sonra Write CD menüsünde öncelikle multisession menüsü altındaki No Multisession işaretleyin.

4) ISO sekmesi altında bulunan ISO Level 2, Mode 2, ISO 9660 ve Joilet seçeneklerinin işaretli olduğundan emin olun.

5) Ardından Burn sekmesi altında yer alan Write ve Finalize CD kutucuklarını işaretledikten sonra, yazma hızı olarak yazıcınızın izin verdiği en düşük hızı seçin.

6) Ve son maddemiz. Son olarak yazım yöntemini Disc-At-Once yaptıktan sonra, CD yazım işlemine başlayınız.

Hazırladığınız 900 MBlık CDnin de her CD sürücüde okunamayacağı olasılığını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

[size=5pt]Kaynak[/size]

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
bana pek işe yarar gözükmüyo, çünkü cd nin de bi kapasitesi var. mutlaka yazmadığı sadece ismini yazdığı dosyalar vardır. diye düşünüyorum. yada bi bozukluk çıkar yani. deneyen varsa bi sonuçları yazabilir mi?

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
NecronomicoN dedi ki:
bana pek işe yarar gözükmüyo, çünkü cd nin de bi kapasitesi var. mutlaka yazmadığı sadece ismini yazdığı dosyalar vardır. diye düşünüyorum. yada bi bozukluk çıkar yani. deneyen varsa bi sonuçları yazabilir mi?

Ben denedim,oluyor ama her cd sürücü okuyamıyor ;) Hangileri olduğu konusunda bi bilgim yok :)

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Yazdığınız bu cdyi yalnızca overburn özelliği olan dvd ve cd yazıcılar okuyabilir.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
m1903 dedi ki:
Yazdığınız bu cdyi yalnızca overburn özelliği olan dvd ve cd yazıcılar okuyabilir.
aynen ben çok madur oldum bu yüzden %(

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
m1903 dedi ki:

Bu bilgiyi verdiğin için çok teşekkrler m1903 :) ;)

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Soru:Abe bende böle böle bi dvd yazıcı var ama overburn özelliği var mı bilmiyorum...
Cevap:
overburnqe7.jpg

not:Destekleyen yazıcılar ile bir cdye 1.4gb'a kadar dosya yazabilmek mümkündür ;)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Overburn olayı, yazıcı ve mukabilinde okuyucuları son sınırlarında çalışmaya zorlayan bir olay olduğu için optik sürücünüzün ömrünü kısaltır.

Ben overburn olayını ilk duyduğumda yeni bir bilgisayar kullanıcısı olarak çok heyecanlanmıştım. Ama hiç kullanma gereksinimi duymadım, çünkü sonradan sonradan epey depolama yenilikleri piyasaya çıktı. Şimdi ise DVD-RW ler ve flash bellekler çok yeterli seviyede iş görüyor. Bu sebeplerden ötürü gerekmedikçe overburn olayını kullanmamanızı tavsiye ederim.

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Teşkkürler lucifer. Pek kullanıcağımı sanmıyorum dvd varken. Ama eğer çok işim düşerse diye aklımn bi köşesine yazıyorum.

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
speedfreak dedi ki:
Teşkkürler lucifer. Pek kullanıcağımı sanmıyorum dvd varken. Ama eğer çok işim düşerse diye aklımn bi köşesine yazıyorum.

Asıl okuduğun için ben teşekkür ederim :)

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
lucifer dedi ki:
speedfreak dedi ki:

Asıl okuduğun için ben teşekkür ederim :)

Aaa ne demek asıl ben teşekkür ederim :D (bu böle uzar gider) :D

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5