Neden Sağlam Grafikli Oyun Yok?

Bu konuyu okuyanlar

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Order chaos 2 ve order chaos onlineye bakin

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Ahah :D beni anlattın. Adam ne kadar dandik oyun varsa onları eklemiş listeye.
--- Gönderi Güncellendi ---

Shadow Fight 3 apk olarak çıkmış indirip deneyim bari yazarım buraya.
Yok bundan da beklediğim çıkmadı :(

ah be :( bulursan söyle bana valla sd835 le ketchapp games in oyunlarini oynamak koyuyor insana
yeni farkettim exynos 8895 le degistiriyim o yaziyi :)

Arkadaşlar şu Shadow Fight 3 Play Store a ne zaman gelicek yav, apk indiriyorum bir noktadan sonra connecting to server hatası veriyor

Shadow Fight 3 büyük ihtimal ile 16 kasımda Türkiyeye giriş yapacaktı tabi erteleme olmadıysa

Az önce yükledim play storedan resmi sürümünü.
Abi bu olmuş yaa kombolar felan efsane duruyor. Yeni olduğu için optimizasyon sorunu var biraz. Ama 10-15 dakika oynamama rağmen beğendim. :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Az önce yükledim play storedan resmi sürümünü.
Abi bu olmuş yaa kombolar felan efsane duruyor. Yeni olduğu için optimizasyon sorunu var biraz. Ama 10-15 dakika oynamama rağmen beğendim. :)

Shadow fight 3 olmamış daha önünde 3 ayı var çok eksikleri var oyunda 3. level'e geçemiyorsun düşman karakterleri bir sürü combo sallıyor bizim karakter öküz gibi duruyor 2 tane özel güç var onları tam olarak nasıl kullanacağımızı gösteren Shadow Fight 2 teki gibi taktik menüsü yok Sandıklardan hep dandik itemler çıkıyor ben dün gece resmen sinir krizi geçirdim

TeknoLee

Doçent
Reaksiyon puanı
135
Shadow fight 3 olmamış daha önünde 3 ayı var çok eksikleri var oyunda 3. level'e geçemiyorsun düşman karakterleri bir sürü combo sallıyor bizim karakter öküz gibi duruyor 2 tane özel güç var onları tam olarak nasıl kullanacağımızı gösteren Shadow Fight 2 teki gibi taktik menüsü yok Sandıklardan hep dandik itemler çıkıyor ben dün gece resmen sinir krizi geçirdim
Daha yeni çıktı zaten ileride çözerler sorunlarını

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ben Shadow Fight 3'ü indirdim. Oyunda süreklilik yok ama grafik falan iyi. Hikayesi idare eder. Mekanikleri beklediğim kadar olmasa da iyi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Oyun çok oynanır gibi değil bir kaç ay sonra doğru düzgün oynanır olacak

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Mobil oyunlarin hicbirisi pc oyunlarinin yerini tutmaz kontrol olsun ekran ufak detaylaz az mobilde öyle geçiştirmelik oyun oynucaksin kardeş
Yeni ekran gövde oranı yükek 6' dolaylarında telefonlar piyasaya sunuldu. 1 2 seneye hemen hemen herkeste olur diye düşünüyorum. Ki 6' oyun oynamak için gayet ideal. Ayrıca kontrolü geçtim ben sadece grafik açısından diyorum. Mesela oynanabilirlik açısından çok detay olmayan(örnek: safari oyunu) sadece bir kaç kontrolün olduğu grafik ağırlıklı bir oyun olmalı bence.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yeni ekran gövde oranı yükek 6' dolaylarında telefonlar piyasaya sunuldu. 1 2 seneye hemen hemen herkeste olur diye düşünüyorum. Ki 6' oyun oynamak için gayet ideal. Ayrıca kontrolü geçtim ben sadece grafik açısından diyorum. Mesela oynanabilirlik açısından çok detay olmayan(örnek: safari oyunu) sadece bir kaç kontrolün olduğu grafik ağırlıklı bir oyun olmalı bence.

Merak etmeyin ilerleyen yıllarda telefonları zorlayacak oyunlar çıkacak

darkwalkertrt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Son zamanlarda işlemciler aldı başını gitti. En az 10 modelde SD 835 kullanılmakta. Telefon satışlarını etkileyebilecek neden amiral gemilerini zorlayacak grafikte bir oyun yapılmış değil? En azından GTA 4 ün grafiklerini telefona getirseler fena mı olur? Fikir yürütecek arkadaşları bekliyorum :D
Bir kaç yeni gelecek guzel grafikli oyun
Black desert mobile
Royal blood
Rappelz
Bi kaç tane daha vardi unuttum.
Şuan olan ise lineage 2 var.
Gameloftun grafik motorunu pek sevmememe rağmen mc versus grafikleri baya güzel geldi.
Valla uğruna konu açtim yanlişlikla :D

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bir kaç yeni gelecek guzel grafikli oyun
Black desert mobile
Royal blood
Rappelz
Bi kaç tane daha vardi unuttum.
Şuan olan ise lineage 2 var.
Gameloftun grafik motorunu pek sevmememe rağmen mc versus grafikleri baya güzel geldi.
Valla uğruna konu açtim yanlişlikla :D
Ben de diyorum ne demek istiyor :D meğer buraya yazmaya çalışmışsın. Lineage 2'nin grafikleri berbat. MC versus'u seviyorum. Daha PC grafiklerine yakın bir oyun çıkmış değil. Bekliyorum ben de.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Artık Mobil Pubg geliyor hazır olun bütün telefonları sömürecek bir oyun :D

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
İşin içine boyut ta karışıyor onu da hesaba katmak lazım.Mesela Resident Evil 4 PS2 versiyonu 4GB.Fakat telefondaki versiyonu 80MB.Nedeni ise map tamamen verilmiyor yani haritanın belli kısımları yok ve görüntü daha düşük çözünürlükte.GTA 4'ü olduğu gibi mobile getirdiklerini varsayalım 18GB kim indirecek.İndirdi sayalım nasıl depolanacak yani telefondan 18GB vermeye değer mi 1 oyun için :)

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
İşin içine boyut ta karışıyor onu da hesaba katmak lazım.Mesela Resident Evil 4 PS2 versiyonu 4GB.Fakat telefondaki versiyonu 80MB.Nedeni ise map tamamen verilmiyor yani haritanın belli kısımları yok ve görüntü daha düşük çözünürlükte.GTA 4'ü olduğu gibi mobile getirdiklerini varsayalım 18GB kim indirecek.İndirdi sayalım nasıl depolanacak yani telefondan 18GB vermeye değer mi 1 oyun için :)
5i geçmez bence çıksa bile ya :)

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
64-128GB telefona 18GB yer mi? İndirirkenki hali sıkıntı telefon ısınmaktan patlayabilir ama pc den aktarım olabilir dosyaları.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Kendi şahsım adına telefondan oyun oynanmaz fikrindeyim ve hiç telefonuma oyun yüklemedim bile diyebilirim.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Kendi şahsım adına telefondan oyun oynanmaz fikrindeyim ve hiç telefonuma oyun yüklemedim bile diyebilirim.
Telefondan oyun öyle güzel oynanır ki... Ama bilgisayar oyunu oynanmaz. O oyunun baştan telefon için tasarlanması lazım. Kendi soruma kendim cevap verdim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bir bakıma öyle pc versiyonunun kırpılmış hali mobil versiyonu olarak çıkıyor Play store da

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Telefonda oynanacak oyunlar bellidir şahsımca.RTS, TBS ve Platform oyunları.Hadi MOBA ile Simulation'u da katalım.Yalnız bir FPS, RPG ve TPS oyunlarını telefonda pek zevkli bulmuyorum.Konsol veya bilgisayarda oynamak daha mantıklı.Telefonda oynanış hakimiyeti de bi saçma.Tabii bunlar kendi düşüncelerim ama konu başlığına gelirsek de bu yüzden iddialı oyun çıkarmıyor olabilirler.Farklı cihazlarda oynanırken telefonda çok tutulmaz.Zaten COC, Kale Savaşı ve Defans oyunları haricinde telefonda bence oyun da oynanmaz.Çünkü amacı belli, iletişim :)

darkwalkertrt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bence mümkün... Telefona tıpa tıp uygulanan örnekleri de var: Anomaly serisi ve Xcom oyunları

---- Mesajlar birleştirildi ----

Telefonda oynanacak oyunlar bellidir şahsımca.RTS, TBS ve Platform oyunları.Hadi MOBA ile Simulation'u da katalım.Yalnız bir FPS, RPG ve TPS oyunlarını telefonda pek zevkli bulmuyorum.Konsol veya bilgisayarda oynamak daha mantıklı.Telefonda oynanış hakimiyeti de bi saçma.Tabii bunlar kendi düşüncelerim ama konu başlığına gelirsek de bu yüzden iddialı oyun çıkarmıyor olabilirler.Farklı cihazlarda oynanırken telefonda çok tutulmaz.Zaten COC, Kale Savaşı ve Defans oyunları haricinde telefonda bence oyun da oynanmaz.Çünkü amacı belli, iletişim :)
Konsoldakine benzer telefona takılabilen gamepad şeklinde eklentiler var

Son düzenleme:

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Bence mümkün... Telefona tıpa tıp uygulanan örnekleri de var: Anomaly serisi ve Xcom oyunları

---- Mesajlar birleştirildi ----

Konsoldakine benzer telefona takılabilen gamepad şeklinde eklentiler var
Onu anlatmaya çalışıyorum.Telefona gamepad mı takacaksın :) Ekranı büyük tabletlere hadi eyvallah.

darkwalkertrt

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Onu anlatmaya çalışıyorum.Telefona gamepad mı takacaksın :) Ekranı büyük tabletlere hadi eyvallah.
var hocam ya yalanci yaptin beni
Screenshot_20180206-204759.png

Reaksiyon puanı
140
yok hocam ya mesela mobile bi lolü getirseler bak nasıl oynanıyor

Reaksiyon puanı
140
Getirdiler kardeşim zaten "Mobile Legends" oyununu görmedin mi? Mobayı telde oynuyorsun.Ekranı küçük telefonda kontrol zor oluyor.
hayır hocam mobile legends ile lol arasında büyük farklar var. şimdi vainglory 5vs5 haritayla biraz benzedi ama oyunu bilen yok