Neden iPhone tercih ediliyor

Bu konuyu okuyanlar

aydinteer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İphone yazılım tasarım ve en önemlisi İsim ve tek seri olması. Samsung unda amiral gemisi çıkardığında kılıf gear vr ve vs hediye etmesi ayrıca samsung Android ve kamera tarafında çok iyi yani ikisininde pahı biçilemez.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Profesyonel müzisyenlere,reklamcılara vs bakın hepsi OS cihaz kullanır.Yazılım mantığı olarak android,ios'tan daha sağlam deyin bakalım bir mühendise,sonra yüzündeki gülümsemeyi görürsünüz.
Android ios'a göre ne stabildir ne rahattır,İos çok daha sade,basit ve stabildir.

ahmetcoskun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben daha önceden iphone kullanıcısıydım ya abi seni çok kısıtlıyor ne veri alışverişi var ne de istediğin gibi cihazı kendi isteği göre tasarlayabiliyorsun onlar ne derse o, onların isteği dışına çıkamıyorsun

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bu da burda dursun,not düşelim.......
''piyasa da hali hazırda mevcut android'li amiral gemisi telefonların hızlı şarjı ,temassız şarjı , amoled displayi ,ois'li çift kameralı , 3500 -4000 mah'lı , %80+ ekran kasa oranı varken hala neredeyse hepsinden pahalı iphone'u bitiremedilerse bunun tek sebebi ios'dur''

zsvnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
1) İlk olarak hizmet kalitesi. Nedir bu hizmet kalitesi? Satın aldığınız Apple ürününün (ipad, iphone, macbook vs.) her türlü sorununda karşınızda kolaylıkla muhatap olabileceğiniz birilerini bulabiliyorsunuz. Ayrıca başka firmalardaki gibi sizinle üstün körü konuşmuyorlar, gerçekten ilgileniyorlar. Sorunu çözemediklerinde hemen bir üst yetkiliye yönlendiriyorlar. Yani o sorununuzu çözene kadar işin peşini bırakmıyorlar. Ayrıca sorunu çözemezlerse veya sizi üzecek bir durum olursa bunu telafi edebilecek hediyeler de sunuyorlar.

2) Ürünlerinin malzeme kalitesi. Pahalı fiyatlarının hakkını verecek kalitede malzemeler kullanıyorlar. Herhangi bir Apple cihazını elinize aldığınızda bu farkı rahatça hissedebiliyorsunuz.

3) İşletim sistemleri. Sanırım altın vuruşu işletim sistemleriyle atıyorlar. Gerek MacOS olsun gerekse iOS olsun muadillerinin oldukça ilerisindeler. Belki Gamer'ların dikkatini çekecek cihazları olmayabilir ancak stabilitesi olsun, güvenirliliği olsun bence işletim sistemleri lider konumda. Yıllarca akıcılığını kaybetmeden kullanabileceğiniz cihazlar üretiyorlar.

Not: Her türlü elektronik cihazda sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda iki şey önemli: Birincisi bu sorunları yaşama sıklığınız, ikincisini ise yukarıda "1" numaralı maddede anlattım zaten

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
1) İlk olarak hizmet kalitesi. Nedir bu hizmet kalitesi? Satın aldığınız Apple ürününün (ipad, iphone, macbook vs.) her türlü sorununda karşınızda kolaylıkla muhatap olabileceğiniz birilerini bulabiliyorsunuz. Ayrıca başka firmalardaki gibi sizinle üstün körü konuşmuyorlar, gerçekten ilgileniyorlar. Sorunu çözemediklerinde hemen bir üst yetkiliye yönlendiriyorlar. Yani o sorununuzu çözene kadar işin peşini bırakmıyorlar. Ayrıca sorunu çözemezlerse veya sizi üzecek bir durum olursa bunu telafi edebilecek hediyeler de sunuyorlar.

2) Ürünlerinin malzeme kalitesi. Pahalı fiyatlarının hakkını verecek kalitede malzemeler kullanıyorlar. Herhangi bir Apple cihazını elinize aldığınızda bu farkı rahatça hissedebiliyorsunuz.

3) İşletim sistemleri. Sanırım altın vuruşu işletim sistemleriyle atıyorlar. Gerek MacOS olsun gerekse iOS olsun muadillerinin oldukça ilerisindeler. Belki Gamer'ların dikkatini çekecek cihazları olmayabilir ancak stabilitesi olsun, güvenirliliği olsun bence işletim sistemleri lider konumda. Yıllarca akıcılığını kaybetmeden kullanabileceğiniz cihazlar üretiyorlar.

Not: Her türlü elektronik cihazda sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda iki şey önemli: Birincisi bu sorunları yaşama sıklığınız, ikincisini ise yukarıda "1" numaralı maddede anlattım zaten
2. Dışında haklısınız

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128

Iphone 6 serisi bükülürken gördük malzeme kalitesini.6000 seri alüminyumu Nokia 2017 modellerinde de kullandı,testlerde Iphone 6'nın aksine hiç bükülmedi.

Ha tabi müşteriye ilgilerinde daha rakip yok ne yazık ki.Dediğin gibi her cihazda sorun yaşayabilirsin.Servise işin düşene kadar her firma iyidir.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Iphone 6 serisi bükülürken gördük malzeme kalitesini.6000 seri alüminyumu Nokia 2017 modellerinde de kullandı,testlerde Iphone 6'nın aksine hiç bükülmedi.

Ha tabi müşteriye ilgilerinde daha rakip yok ne yazık ki.Dediğin gibi her cihazda sorun yaşayabilirsin.Servise işin düşene kadar her firma iyidir.
Büküldüğünü ben de yazacaktım siz önce davrandınız

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Yazılım&Donanım desteği ve tabiki en büyük nedeni ise servisindeki müşteri memnuniyeti. Başka markada böyle bir servis yok.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Kişi Huawei VIP servisi denememiş olunca tabii..

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Kişi Huawei VIP servisi denememiş olunca tabii..
Güzel düşünmüşler,ama apple'da vip vs yok,herkes aynı servisi alıyor.Burada sadece ''üst model'' alanlar bu hizmetten yararlanıyor.Kalanlar gariban servise devam.Klasik uzakdoğu kafası.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Huawei'nin herşeyinde olduğu gibi servisinin de şişirme olduğunu düşünüyorum. Daha kimseden süper abi yha yorumunu duymadım. Şu da var kötü yorumunu da duymadım hakkını yememek lazım.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Eskiden yazılım desteği noktasında gerçekten çok iyiydiler. Ama artık öyle olduklarını düşünmüyorum. Android cihazlar her ne kadar geç ve sadece iki kere büyük Android güncellemesi alsalarda performans iyileştiriliyor ve yazılım daha iyi hale geliyor. Bunu S7 Edge'de Android 6.0'dan 7.0'a geçişte bizzat gördüm. Ek olarak özelliklerin yanı sıra yazılım daha performanslı ve hızlı çalışıyor. Ama İOS'un son 1-2 senedir güncellemeleri hep bir sorunlu geliyor. Gelen güncellemede ki problemi düzeltmek için güncelleme yolluyorlar bu sefer başka bir problem ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra işlemci hızlarını düşürmeleride ayrı bir olay. Özellikle ülkemizde, onun dışında teknik servis noktasında değil de daha çok marka algısı, arkadaki elma logusu yüzünden satın alıyorlar. Ben neden Iphone alıyorsun diye sorduğumda genelde şu cevapları almıyorum. " Yazılım-donanım çok uyumlu çalışıyor, uzun süre yazılım güncellemesi alıyor, İOS stabil ve hızlı çalışıyor, özellikle Iphone 7 kullanan iki arkadaşım var neden aldın diye sorduğumda kamerası çok iyi falan dediler. Sonra benim S7 Edge'nin kamerayı görünce ağzı açık kaldılar. :D daha sonra teknik servisi iyi " gibi cevaplar almıyorum. Genelde gelen cevaplar. " Çünkü Iphone, çünkü Apple gibi cevaplar alıyorum. Yani akıllı telefonlardan bir haber olan çok insan var. Kamerası için alan ama aldığı fiyatlara hatta daha uygun fiyatlara kamerası daha iyi olan çok akıllı telefon var. Diğer ülkeleri bilmiyorum ama bizim ülkede alanların %90'ı arkadaki yarım elma logosu için satın alıyor.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Eskiden yazılım desteği noktasında gerçekten çok iyiydiler. Ama artık öyle olduklarını düşünmüyorum. Android cihazlar her ne kadar geç ve sadece iki kere büyük Android güncellemesi alsalarda performans iyileştiriliyor ve yazılım daha iyi hale geliyor. Bunu S7 Edge'de Android 6.0'dan 7.0'a geçişte bizzat gördüm. Ek olarak özelliklerin yanı sıra yazılım daha performanslı ve hızlı çalışıyor. Ama İOS'un son 1-2 senedir güncellemeleri hep bir sorunlu geliyor. Gelen güncellemede ki problemi düzeltmek için güncelleme yolluyorlar bu sefer başka bir problem ortaya çıkıyor. Bunun yanı sıra işlemci hızlarını düşürmeleride ayrı bir olay. Özellikle ülkemizde, onun dışında teknik servis noktasında değil de daha çok marka algısı, arkadaki elma logusu yüzünden satın alıyorlar. Ben neden Iphone alıyorsun diye sorduğumda genelde şu cevapları almıyorum. " Yazılım-donanım çok uyumlu çalışıyor, uzun süre yazılım güncellemesi alıyor, İOS stabil ve hızlı çalışıyor, özellikle Iphone 7 kullanan iki arkadaşım var neden aldın diye sorduğumda kamerası çok iyi falan dediler. Sonra benim S7 Edge'nin kamerayı görünce ağzı açık kaldılar. :D daha sonra teknik servisi iyi " gibi cevaplar almıyorum. Genelde gelen cevaplar. " Çünkü Iphone, çünkü Apple gibi cevaplar alıyorum. Yani akıllı telefonlardan bir haber olan çok insan var. Kamerası için alan ama aldığı fiyatlara hatta daha uygun fiyatlara kamerası daha iyi olan çok akıllı telefon var. Diğer ülkeleri bilmiyorum ama bizim ülkede alanların %90'ı arkadaki yarım elma logosu için satın alıyor.
Android hızlı gelişme kaydeden bir sistem,ama bendeki 11.3 ile çalışan SE cihaz sizi yalanlıyor malesef.Sorunsuz çalışıyor çünkü.Hiçbir güncellemede ''tek'' bir hata vermiş değil.Mercedes veya bmw araçlar sizce logoları yüzündenmi alınıyor? 1984 yılından beri yazılım üreten-satan bir firma sizce marka olmayı hak etmiyormu?
Boş beleşemi 35 yıldır bu adamlar bu işi yapıyor? Bizim ülkede %90 istatistiği paylaşmışsınız,hocam bunlar komik.Nerden edindiniz bu istatistiği,kendi çevrenizdenmi? Türkiye'Yi işin içine kattınız.Biraz mantıklı olun.
İphone'lar kamera telefonu değil,ekranlarıda samsunglar kadar iyi değil.Ama günlük kullanımda hepsinin yerine tercih edilebilecek cihazlar.
Hangi ios cihazları kullandınız? Deneyimlerinizi anlatın bilelim.Ne hatalar yaşadınız?
Ben size android kullandığım için bir sürü sıralarım.Çünkü futbol taraftarı gibi olan çoğunlukla yaş ortalaması düşük olan tayfa.Çoğuda kendince bir cihaz anarşizmi kavramı geliştirmiş,bunun üzerinden psikolojik bir tatmin yaşıyorlar.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Güzel düşünmüşler,ama apple'da vip vs yok,herkes aynı servisi alıyor.Burada sadece ''üst model'' alanlar bu hizmetten yararlanıyor.Kalanlar gariban servise devam.Klasik uzakdoğu kafası.
Konuyu bu açıdan ele alacaksan o zaman Iphone'da daha düşük segmentli telefon üretmiyor. Yani paran varsa al yoksa iPhone alma zihniyeti var. Huawei'de IPhone gibi sadece üst segment telefonlarını piyasa sürse o zaman tüm servisi VIP olmuş olurdu.

VIP servisin normal servisten tek farkı, VIP serviste telefonu gelip kapıdan almaları ve tamir olduktan sonra aynı gün içerisinde getirip sana teslim etmeleri. Diğer cihazlar için de sen götürüp servise teslim edersen yine aynı gün içerisinde 1-2 saatte arızayı giderip telefonunu alabiliyorsun.

Huawei'nin herşeyinde olduğu gibi servisinin de şişirme olduğunu düşünüyorum. Daha kimseden süper abi yha yorumunu duymadım. Şu da var kötü yorumunu da duymadım hakkını yememek lazım.

Ben kullandım servisi ve kesinlikle şişirme değil, bana gösterilen ilgi üst düzeydeydi,dilersem telefon arızası giderilene (40 dk.) kadar oturup bekleyebileceğimi, tv seyrederken bana çay kahve ikram edebileceklerini belirttiler. İşe yetişmem gerektiğini belirtince vereceğim başka bir telefon numarasına ve e-mail adresine an an telefonu hangi aşamada olduğu bilgisini göndereceklerini söylediler. Çevrenizde kullanan varsa birgün gidip onunla birlikte görmenizi dilerim

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
apple'ın orta segmenti mi var?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Apple'ın orta segment fiyatlı cihazları 6 ve SE
E kusura bakmayın da onlara da servisi iyi diye o ffiyatı vermeyelim değil mi? İki tane arkadaşta 6S var. Böyle fırsat oldukça inceliyorum. 6S için istenen 2500 TL dümdüz fahiş fiyat bana göre
Apple cihazlarını rakip android cihazlarla eşitlesin o vakit servisi güzel yorumlarını yaparız. Çünkü zaten güzel olan servisinin (son zamanda bozdu diyorlar TR kullanıcılarının tutumundan dolayı) parasını başta alıyor.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Apple'ın orta segment fiyatlı cihazları 6 ve SE
E kusura bakmayın da onlara da servisi iyi diye o ffiyatı vermeyelim değil mi? İki tane arkadaşta 6S var. Böyle fırsat oldukça inceliyorum. 6S için istenen 2500 TL dümdüz fahiş fiyat bana göre
Apple cihazlarını rakip android cihazlarla eşitlesin o vakit servisi güzel yorumlarını yaparız. Çünkü zaten güzel olan servisinin (son zamanda bozdu diyorlar TR kullanıcılarının tutumundan dolayı) parasını başta alıyor.
Uygulama marketi ve yazılım tarafında android işinizi görüyorsa,memnunsanız hiçbir zaman ios almak zorun değilsiniz.Apple'ın ticari olarak cihaz rakipleri var,buda şirketi ilgilendiren birşey,kullanıcıları ilgilendirmez.Kullanıcı olarak ios ve android birbirine rakip değil.İkiside farklı tecrübeler sunuyor.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Android hızlı gelişme kaydeden bir sistem,ama bendeki 11.3 ile çalışan SE cihaz sizi yalanlıyor malesef.Sorunsuz çalışıyor çünkü.Hiçbir güncellemede ''tek'' bir hata vermiş değil.Mercedes veya bmw araçlar sizce logoları yüzündenmi alınıyor? 1984 yılından beri yazılım üreten-satan bir firma sizce marka olmayı hak etmiyormu?
Boş beleşemi 35 yıldır bu adamlar bu işi yapıyor? Bizim ülkede %90 istatistiği paylaşmışsınız,hocam bunlar komik.Nerden edindiniz bu istatistiği,kendi çevrenizdenmi? Türkiye'Yi işin içine kattınız.Biraz mantıklı olun.
İphone'lar kamera telefonu değil,ekranlarıda samsunglar kadar iyi değil.Ama günlük kullanımda hepsinin yerine tercih edilebilecek cihazlar.
Hangi ios cihazları kullandınız? Deneyimlerinizi anlatın bilelim.Ne hatalar yaşadınız?
Ben size android kullandığım için bir sürü sıralarım.Çünkü futbol taraftarı gibi olan çoğunlukla yaş ortalaması düşük olan tayfa.Çoğuda kendince bir cihaz anarşizmi kavramı geliştirmiş,bunun üzerinden psikolojik bir tatmin yaşıyorlar.
Iphone'lar kamera telefonu değil derken ? Madem kameraları o kadar iyi değil, ekranları iyi değil neden bu kadar yüksek fiyatlara satılıyor ? Açıkçası ben bir telefon satın alırken ekranına bakarım, kamerasına bakarım, tasarımına bakarım, pil performansına bakarım, performansa bakarım. Bu saydıklarıma baktığımda Apple'ın cihazları sadece performans noktasında öne çıkıyor. Ama Android o kadar iyi gelişti ki bunu bizzat Android ve bütün akıllı telefon sektörünün lideri olan Samsung'da bizzat gördük. Yazılımı, özellikle de Samsung'un Touchwiz arayüzü gerçekten kötüydü. Şuan çok performanslı ve hızlı çalışıyor. O yüzden performans noktasında neredeyse aynıyken, kamera da, tasarım da, pil performansında, özellikle fiyat noktasında çok daha uygun fiyatlara satılan cihazlar varken, herkes bunun farkındayken neden Iphone tercih ediliyor ? Cevabı çok basit marka ve arkadaki Apple logosu. Iphone kamera telefonu değil diyorsunuz, reklamlarda öne en çok çıkardıkları insanlarında dilinde dolanan, çok iyi olduğu iddia edilen Iphone kamerası ama burada bir ironi var. İşin özü ben Iphone kullanıcılarının büyük bir kısmının tamamıyle marka algısı yüzünden aldığını düşünüyorum. Kamerası, tasarımı, ekranı, pil performansı daha iyi onca telefon varken Iphone 6'dan bu yana aynı tasarımı sunan bir markanın tercih edilmesinin marka algısından başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Herkes böyle demiyorum, daha sade ve basit bir işletim sistemi olduğu için tercih eden insanlar da vardır ama genç kesim daha çok marka ve arkadaki logosu için satın alıyor. Bunu inkar etmenin kimseye faydası yok.

Son düzenleme:

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
1 sene önceki amiral gemisinden işlemci dışı biraz kısmışlar bence orta segment değil.Birde orta segment bir cihaz neden aradan bu kadar zaman geçtikten sonra bile 1800 lira.
Apple zırt pırt cihaz çıkarmıyor,bu yüzden SE halen güncel orta segment olarak.1800tl zaten orta segment bir cihaz için normal bir fiyat.Sizce orta segment olmaması cihazın orta segment olarak piyasaya çıkışını ve halen devam etmesini değiştirmiyor.Subjektif tartışmalar bizi biryere götürmez.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Apple ve diğer telefon üreticileri arasındaki makas iyice daraldı bence, Apple ı diğerlerinden bir tık önde olmasını sağlayan marka değeri ve servis desteğidir.

dizigen

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Iphone'lar kamera telefonu değil derken ? Madem kameraları o kadar iyi değil, ekranları iyi değil neden bu kadar yüksek fiyatlara satılıyor ? Açıkçası ben bir telefon satın alırken ekranına bakarım, kamerasına bakarım, tasarımına bakarım, pil performansına bakarım, performansa bakarım. Bu saydıklarıma baktığımda Apple'ın cihazları sadece performans noktasında öne çıkıyor. Ama Android o kadar iyi gelişti ki bunu bizzat Android ve bütün akıllı telefon sektörünün lideri olan Samsung'da bizzat gördük. Yazılımı, özellikle de Samsung'un Touchwiz arayüzü gerçekten kötüydü. Şuan çok performanslı ve hızlı çalışıyor. O yüzden performans noktasında neredeyse aynıyken, kamera da, tasarım da, pil performansında, özellikle fiyat noktasında çok daha uygun fiyatlara satılan cihazlar varken, herkes bunun farkındayken neden Iphone tercih ediliyor ? Cevabı çok basit marka ve arkadaki Apple logosu. Iphone kamera telefonu değil diyorsunuz, reklamlarda öne en çok çıkardıkları insanlarında dilinde dolanan, çok iyi olduğu iddia edilen Iphone kamerası ama burada bir ironi var. İşin özü ben Iphone kullanıcılarının büyük bir kısmının tamamıyle marka algısı yüzünden aldığını düşünüyorum. Kamerası, tasarımı, ekranı, pil performansı daha iyi onca telefon varken Iphone 6'dan bu yana aynı tasarımı sunan bir markanın tercih edilmesinin marka algısından başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Herkes böyle demiyorum, daha sade ve basit bir işletim sistemi olduğu için tercih eden insanlar da vardır ama genç kesim daha çok marka ve arkadaki logosu için satın alıyor. Bunu inkar etmenin kimseye faydası yok.
Hocam anlamasımı zor,anlatmasımı bilmiyorum.Kamera telefonu derken,leica veya x bir lens firmasından lens alıp işte kamera özellikleri öne çıkarılan cihazlar değil,yoksan iphone'lar gayet güzel fotoğraf çekiyor.
Bende de samsung var,ekranı vs çok güzel,ama kalitelimi? Hayır değil.Açın bakın toz girdi şu oldu bu oldu,şikayetler bitmez samsung cihazların.
Apple satılıyor çünkü ios yazılımı var,çünkü appstore var.Çünkü playstore dan yükledim çalışmadı,apk kurdum olmadı,reset attım şu bu yok hocam.Yok yani.
Alın bir iphone 7-8 neyse kullanın gelin yorum yapın.Sorunsuz telefon ne yapması gerekiyorsa onu yapıyor.Yandan cetvel çıkmıyor şubu olmuyor ama ''hata'' vermiyor.Bendeki s8 1 sene olmadan başladı ısınmaya,uygulamlarda hata vermeye,atıcaksın formatı vs,ios'ta böle bi sorun yok.
2 sene format atmadan kullan gene hata vermez.
Gençlerin hava atmak için iphone kullanmasını niye bu kadar dert ediyorsunuz,gençler ayakkabıyıda,tshirt'ide,pantalonuda üzerinde logosu yüzünden 10 kat fazla para verir.Gider 300tl'ye penye alır giyer.Bize ne?
Biz teknoloji konuşalım,gençlerin niye telefon aldığını değil.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Apple ve diğer telefon üreticileri arasındaki makas iyice daraldı bence, Apple ı diğerlerinden bir tık önde olmasını sağlayan marka değeri ve servis desteğidir.
Andoid telefonlar bu kadar özelliğe rağmen,(hızlı şarj,super amoled,hızlı işlemci,bi dünya ram,büyük pil) İphone'u bitiremediyse sebebi ios'tur.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Android telefonların bu kadar özelliğie rağmen Apple'ı bitirememesinin sebeplerinden birisi popülarizimdir. Ayrıyaten şu GHZ'ler uçuşuyor Apple iOS süper stabil yhaa yalanlarını bir bırakalım. Apple çıktığı vakit her zaman en güçlü işlemci ile çıkıyor. Ancak ondan sonra çıkan Qualcoom veya Exynos işlemci ile yakalanabibliyor. Örnek aynı zamanda çıkan X ile Note 8'den X benchmarklarda bariz daha fazla puan alıyorken. Sonradan çıkan yeni nesil işlemciye sahip S9 tarafında bu fark az. Hatta bazı testlerde S9 ailesi önde.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Yazılım konusunda sorunsuz değil ki ios sürekli farklı farklı sorunlar çıkarıyor sürekli güncelleme almasının nedeni bu yavaşlatma konusu başlı başına apple kullanmama almama nedeni planlı eskitme yaptılar resmen.

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Tek bir nedeni yok... Nasıl ki senelik telefon değiştiren arkadaşları anlayamadığımız bazı konular gibi satışlarda da anlam veremediğimiz ticari sırların olduğuna eminim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şunu ekleyeyim. Play Store'dan Clean master tarzı çöp uygulamaların kaldırılması ve servislerde de (örnek samsung servisi) itici ve büyük puntolarla yazılmış uyarı yazılarının kaldırılması gerekiyor.