Nede olsa eğitim şart :D

Bu konuyu okuyanlar

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
1468227756_bk.jpg

Son zamanların en büyük eğlencelerinden olan drone'lar,yaptıkları kazalar ile bir çok defa gündeme gelmişlerdi,genelde yazılımsal sorunları olduğu söylenildi.Ama şuda varki drone'ları uçuran bir çok insan daha drone'larla ilgili yeterince bilgiye sahip değiller.Peki bu konuda alınan kararlar olduğunu söylesem.Özellikle SHGM bu konuda önemli bir gelişme kaydetti detaylar haberimizde.
Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan İnsansız Hava Araçları (Drone) Ağustos ayından itibaren eğitimsiz uçurulamayacak.

Bildiğimiz gibi son yıllarda insansız hava araçları yani drone'ların hem sayısı hem de çeşitliliği oldukça arttı.
Herkesin kafasına estiği gibi drone uçurabildiği günler artık geride kalıyor. Ülkemizde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından tayin edilen kurallar, çiğnendiği takdirde çeşitli yaptırımları kullanıcılara uygulayabiliyordu.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ( SHGM) tarafından yapılan açıklamada, ticari amaçlı drone kullanan pilotların SHGM tarafından onaylanan kurslarda eğitim almaları zorunlu olacak.
Teknolojioku.com'dan alıntı.

Bora çınar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Yasağa ne kadar uyulur? Ne kadar uygulanır? tartışılır :D

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Küçükken kuralcı bir yapıya sahiptim arkadaşlara derdim şunu yap bunu yapma ama onlar bana hep şunu söylerdi KURALLAR ÇİĞNENMEK İÇİNDİR :D:D:D:D

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Gördüğüne ver cezayı bak bakalım bir daha yapıyor mu. Kuytu köşelerde uçuracaksa zaten sorun yok
Valla bizim millet yapar bence.Hani bir fıkra vardı bir robot birçok ülkede hırsız yakalıyor ama TÜRKİYE'ye gelince robotu çalıyorlar.O hesap.:D:D:D:D:p:p:p:p

Alecont

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Valla bizim millet yapar bence.Hani bir fıkra vardı bir robot birçok ülkede hırsız yakalıyor ama TÜRKİYE'ye gelince robotu çalıyorlar.O hesap.:D:D:D:D:p:p:p:p
Yok hocam yok. İşin ucunda paran var. Kimse kalkışmaz merak etme :D Sanırım bekleyip göreceğiz

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
De hayde dediğin gibi olsun.:)

Bora çınar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Drone işi bence de lisanslı olmalı ve lisans takibi aynı ehliyet takibi nasıl yapılıyor ise aynı şekilde yapılmalı.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Şöyle söyleyeyim gerçekten uygulansa bir de elektronik olduğu için güzel ve takibi kolay olur.:)Kurallara uymak gerekli bazı konularda.

neymar_fato

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
ben bunlara ruhsat verilirken psikolojik detaylı bi test yapılmalı artı ruhsat verililiyorda denetleme varmı

Son mesajlar