Ne mezunusunuz ?

Bu konuyu okuyanlar

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Daha okuyoh

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bilgisayar mühendisliği okumaya çalışıyoruz :)

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
Kaldırım yapı mühendisliği

Reaksiyon puanı
16,118
ne yapçan nüfusuna alıcan? benim oğlum üniversite mezunu diye hava atıcan?

Reaksiyon puanı
10,324
Ali okulu mezunu!

Sahi bilir misin "Ali okulu"nu gıdık yeğen?! :)

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Lise mezunuyum 2yıl oldu üniye gidemedim

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Bilgisayar programlama 2 yıl bitti açıktan işletmeye tamamladım eğer şimdiki aklım olsaydı yine okurdum ama iş bulmak için değil eğlenme amaçlı okurdum iş için bi faydası olmadı okuduğum bölümlerin.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bilgisayar programlama 2 yıl bitti açıktan işletmeye tamamladım eğer şimdiki aklım olsaydı yine okurdum ama iş bulmak için değil eğlenme amaçlı okurdum iş için bi faydası olmadı okuduğum bölümlerin.
4yıllık üni mezunları kasiyer oluyor türkiyede şimdi okumanında faydası yok

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Meslek lisesi elektrik mezunuyum yıllarca elektrik mesleğini yaptım ,şu an Almanca öğreniyorum(A2-B1 arası) Almanya'da ikamet ediyorum burada da muhasebeci olarak eğitim görüyor ve çalışıyorum bir Türk firmasında.

nkarf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Lise mezunuyum evde bir vasıfsız olarak yatmaya devam ediyorum.

Reaksiyon puanı
142
Banlıydı bu geri gelmiş. Hoşgeldin. Para konusu göremediğime şaşırdım. Önlisans.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Meslek lisesi elektrik mezunuyum yıllarca elektrik mesleğini yaptım ,şu an Almanca öğreniyorum(A2-B1 arası) Almanya'da ikamet ediyorum burada da muhasebeci olarak eğitim görüyor ve çalışıyorum bir Türk firmasında.
Yurt dışına çıkmak için dil şart mı
Evlensek oralı biri ile

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,914
Her şeyin başı özgüven. Oraya bir kapak attığında dilde gelir eşde.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
Tam ilk okul 5 i bitiriyordum askere çağırdılar sonrasını bıraktım :)

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Şu Ekşi Sözlük başlığını çok seviyorum.
Özellikle ilk entry:
•uzun bir su alti dalistan sonra, su ustune cikip nefes almak gibi birsey.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Yurt dışına çıkmak için dil şart mı
Evlensek oralı biri ile
Bende evlenerek geldim yine de isteniyor A1 düzeyinde almanca sertifikası sadece eğer B1 düzeyinde konuşup anlaşabilirsen konsolosluktaki mülakatta o zaman sertifika istenmiyor.,tabi yine oradaki yetkiliye kalmış bir durum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bence de dil her türlü hallolur. Önemli olan iyi bir iş bulmak orada. Evlenmek de mantıklı.
Bazen kurtarmıyor, şöyle bir şey var ama evleneceğin kişi AB vatandaşı ve almanyada ikamet ediyor ise de dil şartı aranmaz diye biliyorum. Ama inan birilerine dil konusunda muhtaç olmak berbat bir durum.

Bence de dil her türlü hallolur. Önemli olan iyi bir iş bulmak orada. Evlenmek de mantıklı.
Bazen kurtarmıyor, şöyle bir şey var ama evleneceğin kişi AB vatandaşı ve almanyada ikamet ediyor ise de dil şartı aranmaz diye biliyorum. Ama inan birilerine dil konus
Bende evlenerek geldim yine de isteniyor A1 düzeyinde almanca sertifikası sadece eğer B1 düzeyinde konuşup anlaşabilirsen konsolosluktaki mülakatta o zaman sertifika istenmiyor.,tabi yine oradaki yetkiliye kalmış bir durum.

Bazen kurtarmıyor, şöyle bir şey var ama evleneceğin kişi AB vatandaşı ve almanyada ikamet ediyor ise de dil şartı aranmaz diye biliyorum. Ama inan birilerine dil konusunda muhtaç olmak berbat bir durum.
İş bulmak yasal olarak B1 isteniyor ama kaçak köçekte çalışırsan iş var ama inan hayatından pişman ederler yakalanırsanız hem size hem de iş verene ağır cezalar var.

Son düzenleme:

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146

Bazen kurtarmıyor, şöyle bir şey var ama evleneceğin kişi AB vatandaşı ve almanyada ikamet ediyor ise de dil şartı aranmaz diye biliyorum. Ama inan birilerine dil konus

İş bulmak yasal olarak B1 isteniyor ama kaçak köçekte çalışırsan iş var ama inan hayatından pişman ederler yakalanırsanız hem size hem de iş verene ağır cezalar var.
Anladım teşekkürler

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Lise mezunuyum. Okumaktan sıkıldım ve bıraktım. Sonraki yıllarda garsonlukla başlayıp, bir sürü geçici iş yaptım. En zoru İnşaat'tı. Her yaptığım işte Üniversite mezunları benden daha kötü çalışsalar bile, ben den daha yüksek maaş aldılar. Onlar terfi gördüler, bana gelince "sen bize burada lazımsın" denildi. Halâ pazarlamacıyım. Millet artık alacağını İnternetten alıyor, bizim işler sürünüyor. Benim dönemimde Lise mezunu olmak bir ayrıcalıktı. Şimdiki Üniversite okuyamayanlar, o zamanların orta okul mezunlarına eş değer. Gelecekte beklentiler daha da yüksek olacak. Bir de Avrupa topluluğuna girersek, hepiniz cahil sınıfına kayacaksınız. Gelecekte yabancı dil çok daha önemli olacak.