Nasıl iyi bir Counter Strike oyuncusu olunur?

Bu konuyu okuyanlar

Tangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl iyi bir CS oyuncusu olunur ?

Arkadaşlar 10 yaşımdan beri bu oyunu oynamaktaktayım şuan 21 yaşındayım yani tam 11 senedir oynuyorum ve oynamaya devam edeceğim bu oyunun tutkusu bir başkadır gerçekten edindiğim tecrübeleri , sizlere nelere dikkat etmeniz gerektiğini iyi bir CS oyuncusu olmak için neler yapmanız gerektiğini elimden geldiğince anlatmaya çalışıcam.

İşte Başlıyoruz

Donanım ;

Bu oyun için ihtiyacınız olan size en rahat kullanımı sağlayan mouse ve klavyedir.Ama işin çok önemli bir noktası vardır ki buda kulaklıktır. Gerçekten önemi çok bilinmez ama Kulaklık sizi oyunda hayatta tutar bu yüzden kaliteli bir kulaklığınızın olması düşmanın yerini belirlemede çok etkilidir ben bu sayede birçok kere düşmanı görmeden vurmuşumdur.

Doğru Silah Seçimi ;

Ben en rahat kullanabileceğiniz ve en çabuk sonuca götürücek silahları tercih etmenizden yanayım rastgele silah almak yanlıştır. Eğer soğukkanlı biriyseniz AK-47 tam size göredir kurşunları teker teker yollamak sizi sonuca götürür.ben genelde AK-47 kullanmayı severim çok teper ama dikkatli kullanılınca en etkili silahlardan biridir. Silahları oyunu oynadıkça tanıyabilirsiniz ancak dediğim gibi kendinize en uygun olanı seçin fantazi yapmayın.

Çatışma anı ;

Düşmanı görünce asla paniklemeyin kendinizi olabildiğince gizleyin ve burası çok önemli heyecanlanmayın kesinlikle nişan alarak ateş edin birçok kişi allah ne verdiyse abanıyo mouse a bazende şansları yaver gidiyo ve öldürüyorlar kesinlikle yanlış profesyonel oyunda şansa yer yoktur nişan almadan ateş etmek öldüğünüz anlmanına gelir. 1-2 kere ıskaladınız ve rakibiniz saklandı. saklandığı yere 3-5 atış yapabilirsiniz vurduğunuzu farkederseniz güvenli bi noktadan atışa devam edin vuramadıysanız kesinlikle kurşunlarınızı boşa harcamayın. Ana silahınızı korumak önemlidir bütün oyun boyunca onu elinizden düşürmeyin ilerlerken bıçak değiştirmek gibi artistlik hareketler yapmayın düşmanın nerede karşınıza çıkacağını bilemezsiniz. Gözünüz hep açık olsun düşmanı önce görmek yüzde 80 oranında onun öldüğü anlamına gelir.

Sessizlik ;

Aslına bakarsanız oyunda yaptığım tek şey budur sessizce ilerlerim ve çevremi dinlerim düşmanın sesini duyunca sessizce pusuya yatarım ve beni farketmeden ölür. Bunu yapmak çok basittir dediğim gibi negatif ve soğukkanlı düşünen zeka oyunu kazanır.

Haritalarla , oyun içerikleriyle ilgili bir sürü daha ayrıntı vardır fakat genel bilmeniz gerekenler bunlardır.Eksiğim varsa konuya mesaj atınız ve böylece bir bilgi paylaşımı oluşturmuş oluruz.

Ve Sizlere kendi konfigürasyon ayarlarımı vermek istiyorum ayarlar görüntü ve ses kalitesi açısından en iyi duruma getirilmiştir dosyayı indirip cstrike klasörüne atıp oyundayken konsola exec can.cfg yazıp onaylanmanız yeterli olacaktır.

Konfigürasyon Ayarlarını İndirmek İçin Buraya Tıkla

Bol Fraglar !

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ana felsefe: Ne kadar kısa vurursan o kadar iyi. :)

Tangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben işin ateş etme yönünden çok çevreyi dinleme olayına dikkat çekmek istiyorum sırf bu oyun için çok pahalı kulaklıklar aldım rakibi, o sizi farketmeden önce farkedebilmenin en iyi yolu onu dinlemektir.

enrooy

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Vay be ne oyundu ya. Az oynamazdım eskiden. :)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
hala yurtta oynuyoruz efsanee :D

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
tekrar cs turnuvasımı yapsak :D

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Cfgnin sonunda exec bunny.cfg ve awp.cfg yazıyo bunny yapmak ve awpde hs atmak için mi kullanılıyo?:D Ya hem iyi cs oyuncusu nasıl olunur diyon hem de cfg veriyon, ben sadece cl_bob 0 bobcyle 0 bobup 0 ve cl_ileri geri sağ sol 9999 yapıp oynuyorum server kasmadığı zaman hep wall lamer ya da cfg diyolar , hatta bir tanesine indiada zumsuz hs attım bunda bişiyoksa ben bişi bilmiyom dedi. Bilmiyon ki zaten dediğimde çıktı gitti:)
Kulaklık dediğin gibi çok önemli, adam çıkmadan çok kısa süre önce kafasının hizasını taradığımda ne olduğunu anlamadan geberiyo:)

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
yeni nesil ses dinlemeler ve gıdım gıdım ilerlemelerle oyunu katletti. bizim zamanımızda ses dinleme falan yoktu, hatta internet kafelerde kulaklık bile yoktu. toplu mouse ile kahramanca savaşırdık. :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
az kelle uçurmadık awp_battle'da

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
ArkadaşLar iLe hesabına (kit) yaparak çok iyi bir CS oyuncusu oLursunuz :D

ayhboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öyle uzun zamandır oynamıyordum işi tamamen soteye dökmüşler:D

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Biz ev arkadaşımla oynuyoruz...ben genelde ak-47 alıyorum...arkadaşım magnum sniper alıp saklanıyor:)
Ak-47 ne biçim silah arkadaş:) nokta atış yapıyor nerdeyse:)

Ben cesurca çıkıp savaşmaktan yanayım...bir yere saklanıp düşmanı beklemek bana göre değil...kimin mermisi ya da enerjisi önce biterse kaybeder:)

En güzeli de bence bu şekilde oynamak:)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ben onLine oynarken silahı aLır aLmaz daLarım 2 3 adam aLırsam aLırım iLk öLende ben oLurdum takımda :D zevki böyLe çıkar dediğiniz gibi....hiLe hurda iLe oyun oynanmaz.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
İş ses kasmakla birazda el becerisinde bitiyor. :)

Tangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öyle hurra diye m249 alıp allah allah diyerek oyun oynanmaz ki :D bu tür oyuncular sayesinde biz oyundan daha çok zevk alıyoruz :D yeniden doğacağınızı düşünmeden oynayın bakalım nasıl oynuyorsunuz ve nasıl zevk alıyorsunuz :) bu arada cfg sadece ses ve görüntü ayarıdır oyunculukla default oynamakla bi alakası yoktur.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Öyle hurra diye m249 alıp allah allah diyerek oyun oynanmaz ki :D bu tür oyuncular sayesinde biz oyundan daha çok zevk alıyoruz :D yeniden doğacağınızı düşünmeden oynayın bakalım nasıl oynuyorsunuz ve nasıl zevk alıyorsunuz :) bu arada cfg sadece ses ve görüntü ayarıdır oyunculukla default oynamakla bi alakası yoktur.
Ben konsoldan kendim girmek istiyorum onun için ne olacak peki? Neleri yazmam lazım neleri düzeltmem lazım mesela?

VurguN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben işin ateş etme yönünden çok çevreyi dinleme olayına dikkat çekmek istiyorum sırf bu oyun için çok pahalı kulaklıklar aldım rakibi, o sizi farketmeden önce farkedebilmenin en iyi yolu onu dinlemektir.

şu ses dinleme yüzünden yemediğim hakaret kalmadı herkes wallcı diyodu kulaklıkta son ses oyun oynuyodum.

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Yeni nesil oyun taktikleri eskiler gibi değil.
  1. Ses kasma

Kaliteli bir kulaklığın olacak ve sessiz sessiz yürüyerek rakiplerini onlardan önce farkedeceksin.
  2. Rush atma

Counter Strike pro. haritalalarında her iki takımın karşılaştığı yerler vardır. (dust_2 de B tünel girişi, A kapı)
    El başında hemen en iyi silahını ve ekipmanını kap ve rakip takım karşılaşma noktalarına varmadan önce yerini al ve sen onları karşıla. Bunu yaparken hızlı olmak gerek. Bunun için elinize bıçak almak en iyi seçenek.

Örnek vermek gerekirse de_dust2 haritasında Terörist olduğunuzu varsayalım. El başlar başlamaz elinize bıçak alarak hızlıca A kapısından girin-çıkın ve hemen karşıdaki kutunun arkasına saklanın. Genellikle rush atılmadığı sürece iki takım o çarpışma noktasına gelince T takımı A kapısının içinde CT ise uzun diye tabir edilen A bomba bölgesine giden koridorda olur. Siz kutunun arkasında olursanız karşı takıma süpriz bir saldırı gerçekleştirebilirsiniz. Bu taktik biraz ileri seviye bir taktiktir ve her zaman olumlu sonuç vermez. Sizin gibi karşı takımdan rush yapan kişiler ile karşı karşıya gelirseniz ilk iki mermide rakibi öldürmeniz gerekir. Oyalanırsanız arkasından takım rush atan rakibe yetişecektir. :) Ayrıca yukarıda örneğini verdiğim A kapısına uzak bir yerde ele başlarsanız rush atmak için geç kalacaksınız. Böyle durumlarda B kapısına yönelin.
Daha sonra devam edeceğim eğer ilgi olursa :)

Tangle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bu kutularla ilgili yazmayı unutmuşum oda önemli bi nokta tehlikeli yerlerdeki kutuların arkasına 1-2 yoklama atışı yapmak şart

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Offf Allah ne verdiyse gireceksin :D böylesi daha iyi cs de ölmek bile zevkli geliyro :D sonucta oyun fazla incik boncuga girmemek lazım dimi hilesiz :D

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
"ShiftDelete | " diye bir klan kurup, sw mı alsak acep :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
1.6 için mi 1.5 için mi diyorsunuz?:) Aslında yapılsa fena olmaz yavç

--- Mesaj Güncellendi ---

Şu ayarlar tam olarak ne oluyo ayrıntılı şekilde almak münkün mü değişiklik neler mesela?