Nasıl bir telefon almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Uzun anlatıma gerek yok. Cihaz 2 yıl dayanır. Sonra ise çok zorlanır. Senin bahsettiğin kasma problemleri yok.
İlk defa gördüm böyle bir cihazın fanatikliğini yapan cihaz çıkalı 4 sene olmuş 2 yıl daha dayanır diyorsun ne 2 yılı ya helalinden bir 5 yılı daha var,bir10 yıl sonra'da çok zorlanır.Kasma problemi yokmuş kime sorarsan sor o telofon 2 yıl dayanmaz.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
iPhone 5s al kesinlik apıl apıl elması var hemde note 9 çöp kalır yanında zamzung da neymiş sjsjsjsjsj

Bak. Sana senden bir tablo bırakıyorum buraya. Mizah anlayışın, dalga geçme şeklin, insanların tercih ve tavsiyelerine olan davranışların ve Apple firmasına olan kinin.

Ben diğer telefon tavsiyeleri konularında mümkün olduğunca iPhone seven birisi olarak Android tarafını öneriyorum. Apple'nin fiyat politikasını beğenmediğim için mantıksıza yönlendirmemeye çalışıyorum ve herkesin görüşlerine saygı duyarak yaklaşıyorum.

Fakat bazılarınız Youtube'da dislike atıp kaçan neyin ne olduğuna bile bakmayan ve sırf sadece ondan hoşlanmadığı için diğer insanları da buna zorlayan insanlardan ibaret.

Ben sana kanıtlanmış ve doğrulanmış veriler ve linkler ile yaklaşırken sen hala tutturmuşsun bize akrabanın iPhone 6S'ini anlatıyorsun.

Yanlış anlama, hala düşüncelerine saygım sonsuz. Fakat bırakın bu firmalara kin beslemeyi artık.
ne 2 yılı ya helalinden bir 5 yılı daha var,bir10 yıl sonra'da çok zorlanır.Kasma problemi yokmuş kime sorarsan sor o telofon 2 yıl dayanmaz.

Ve sen hala bildiğin kafadan ilerliyorsun... Dalga geçmeye devam.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İlk defa gördüm böyle bir cihazın fanatikliğini yapan cihaz çıkalı 4 sene olmuş 2 yıl daha dayanır diyorsun ne 2 yılı ya helalinden bir 5 yılı daha var,bir10 yıl sonra'da çok zorlanır.Kasma problemi yokmuş kime sorarsan sor o telofon 2 yıl dayanmaz.
Kendim gördüm diyorum. Telefon kasmıyor. Telefon ios 13 alabilir. Şanslıysa 14 bile alabilir. Almasa da uygulamarın güncellemeye mecbur bırakması uzun sürer
(iosta öyle bir saçmalık var: cihaz aşırı eksiyse ve son güncellemeyi aldıysa birkaç yıl sonra uygulamalar daha üst güncellemeyi mecbur görüyor. Ya eski sürümünü indirmek zorunda kalıyorsun,yada hiç indiremiyorsun. Klasik apple)

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Kendim gördüm diyorum. Telefon kasmıyor. Telefon ios 13 alabilir. Şanslıysa 14 bile alabilir. Almasa da uygulamarın güncellemeye mecbur bırakması uzun sürer
(iosta öyle bir saçmalık var: cihaz aşırı eksiyse ve son güncellemeyi aldıysa birkaç yıl sonra uygulamalar daha üst güncellemeyi mecbur görüyor. Ya eski sürümünü indirmek zorunda kalıyorsun,yada hiç indiremiyorsun. Klasik apple)
Bende kendim görüyorum bizzat abimde var kasım kasım kasıyor.
Gerçekten hala o telofonun 2 yıl gidebileceğini düşünüyormusun.

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bak. Sana senden bir tablo bırakıyorum buraya. Mizah anlayışın, dalga geçme şeklin, insanların tercih ve tavsiyelerine olan davranışların ve Apple firmasına olan kinin.

Ben diğer telefon tavsiyeleri konularında mümkün olduğunca iPhone seven birisi olarak Android tarafını öneriyorum. Apple'nin fiyat politikasını beğenmediğim için mantıksıza yönlendirmemeye çalışıyorum ve herkesin görüşlerine saygı duyarak yaklaşıyorum.

Fakat bazılarınız Youtube'da dislike atıp kaçan neyin ne olduğuna bile bakmayan ve sırf sadece ondan hoşlanmadığı için diğer insanları da buna zorlayan insanlardan ibaret.

Ben sana kanıtlanmış ve doğrulanmış veriler ve linkler ile yaklaşırken sen hala tutturmuşsun bize akrabanın iPhone 6S'ini anlatıyorsun.

Yanlış anlama, hala düşüncelerine saygım sonsuz. Fakat bırakın bu firmalara kin beslemeyi artık.

Ve sen hala bildiğin kafadan ilerliyorsun... Dalga geçmeye devam.
Akrabamın falan değil abimin.
Ayrıca benim kanıtlama niyetim falan yok ben olan bir durumu söylüyorum.
Apple’da kinim falan yok xs için aynı şeyi düşünmüyorum fiyat politakası hariç.
Gerçekten çok komik davranışlarda bulunuyorsunuz.
Apple’dan yediğin kazığın acısıyla geliyorsun cihazın fanatikliğini yapıyorsun.
O kadar para verdim kötü olamaz zihniyetiyle konuşuyorsun.
Yukarda daha fazla tartışmaya girmeyeceğim diyorsun hala ne uzatıyorsun?
Forumun % 85'i iPhone 6s kullanıyor galiba.

Son düzenleme:

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Zamanında 1800 TL civarında bir fiyata almıştım elimdeki 6S(64GB)'ı. Çok iyi tanıdığım bir arkadaşın değişimden gelen sıfır cihazını almıştım. Çok temiz kullandım ve şuan satarsam dolar yüzünden ben de 2500 civarı bir fiyata satacağım. Kazıklanmak bir yana iPhone'lar ikinci el piyasasında çok değer kaybetmediği için dolarla doğru orantılı olarak kar yapmış olacağım bugün satarsam 700 TL civarında.

Ben konuyu tartışmadım zaten uzun uzun yazdığım metinde. İyi bak o yazdığım şeylere. Eleştirilerim iPhone üzerine değil :)

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Zamanında 1800 TL civarında bir fiyata almıştım elimdeki 6S(64GB)'ı. Çok iyi tanıdığım bir arkadaşın değişimden gelen sıfır cihazını almıştım. Çok temiz kullandım ve şuan satarsam dolar yüzünden ben de 2500 civarı bir fiyata satacağım. Kazıklanmak bir yana iPhone'lar ikinci el piyasasında çok değer kaybetmediği için dolarla doğru orantılı olarak kar yapmış olacağım bugün satarsam 700 TL civarında.

Ben konuyu tartışmadım zaten uzun uzun yazdığım metinde. İyi bak o yazdığım şeylere. Eleştirilerim iPhone üzerine değil :)
Şuan TL gerçekten değersizleşti ilk çıktığı zaman larda aldıysan 1.800 tl telofan için yüksek bi rakamdı.
Olayı çok başka yerlere çekmişsin olay 6s'in kasmasından ta nerelere çekmişsin.
O yukarda yazdıklarını kendin için uygularsan senin için daha faydalı olacaktır.
Objektif olman gerekirken cihazın fanatikliğini yapıyorsun.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Cihazı alalı 1 yıl oldu. Asgari ücret 1603 olunca ödemeye başlamıştım. Şuan hala 1603 lira asgari ücret. Konuyu da telefonun fiyatına ve ne haddinize bilmiyorum ama "benim kazık yememe" getirerek düşen sizdiniz. Ben buna istinaden söyledim.

Cihazın fanatikliğini yapsam şuan her konuya iPhone alın diye mesaj atıyor olurdum. Şuan size yanlış bir hitapda bulunmamak için sürekli yazdığım şeyi silip daha uygun hale getirmeye çalışıyorum.

O yüzden daha fazla uzamadan... Size hayırlı forumlar.

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Cihazı alalı 1 yıl oldu. Asgari ücret 1603 olunca ödemeye başlamıştım. Şuan hala 1603 lira asgari ücret. Konuyu da telefonun fiyatına ve ne haddinize bilmiyorum ama "benim kazık yememe" getirerek düşen sizdiniz. Ben buna istinaden söyledim.

Cihazın fanatikliğini yapsam şuan her konuya iPhone alın diye mesaj atıyor olurdum. Şuan size yanlış bir hitapda bulunmamak için sürekli yazdığım şeyi silip daha uygun hale getirmeye çalışıyorum.

O yüzden daha fazla uzamadan... Size hayırlı forumlar.
Peki sizin ne haddinizede bana gelmişsiniz akrabanın iPhone 6s ini anlatıyorsun diye dengesiz bir cevab veriyorsunuz. Bu cevabın ardından ben bunu yazdım.İPhone fanatikliği illaki iPhone alın diyerek olmuyo bunu çocuklar yapıyor.
Cevaplarınız ve düşünceleriniz Apple fanatikliğinizi açık bir şekilde gösteriyor.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Normalde cevap vermeyecektim. İçimde kalmaması için yazıyorum.
Peki sizin ne haddinizede bana gelmişsiniz akrabanın iPhone 6s ini anlatıyorsun diye dengesiz bir cevab veriyorsunuz.
Ben size veya akrabanıza herhangi bir yanlış hitapta bulunmuyorum söylediklerimde. Siz sadece akrabanızın iPhone'u yani (1 adet iPhone) üzerinden değerlendirme yapıyorsunuz. Ben ise attığım veriler ve linkler ile Dünya üzerinde resmi yayınlanmış iPhone ve iOS kullanım yüzdelerini paylaşıyorum. Yani söylemek istediğim şey "ben milyonlarca kişinin kullanım oranlarını sana sunuyorum, sen ise sadece bana 1 adet telefon üzerinden konuşma yapıyorsun".

Yanlış anlaşılmamak ve kalbini akraban, abin gibi değerlerine laf ediyormuş gibi gözüküp kırmamak için açıklama yaptım. Hala düşüncelerine saygım sonsuz. Bu mesaj, konu üzerinde yazdığım sonuncusu... Rastgele...

Gereksizz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Honor Play al 2200 tl şuan.En azından bir şans vermelisin bence :(

Hombre suelto

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Normalde cevap vermeyecektim. İçimde kalmaması için yazıyorum.

Ben size veya akrabanıza herhangi bir yanlış hitapta bulunmuyorum söylediklerimde. Siz sadece akrabanızın iPhone'u yani (1 adet iPhone) üzerinden değerlendirme yapıyorsunuz. Ben ise attığım veriler ve linkler ile Dünya üzerinde resmi yayınlanmış iPhone ve iOS kullanım yüzdelerini paylaşıyorum. Yani söylemek istediğim şey "ben milyonlarca kişinin kullanım oranlarını sana sunuyorum, sen ise sadece bana 1 adet telefon üzerinden konuşma yapıyorsun".

Yanlış anlaşılmamak ve kalbini akraban, abin gibi değerlerine laf ediyormuş gibi gözüküp kırmamak için açıklama yaptım. Hala düşüncelerine saygım sonsuz. Bu mesaj, konu üzerinde yazdığım sonuncusu... Rastgele...
Sen hala gelmişsin akrabanın iPhone 'sini anlatıyorsun ne kadar doğru bir cümle.
İllaki hakaret mi yani?
Ayrıca sunsana bana dünyadaki insanların verilerini linklerini bekliyorum.

EXed14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bütçeyi arttırıp iPhone 7 alabilirseniz daha iyi olur daha uzun ömürlü olur. Şu an iPhone 5-5s falan kullanıyorsunuz sanırım.
Evet 5s kullanıyorum. Öğrenci olduğum için bütçem en fazla ikinci el iphone 7lere ulaşabiliyor. İkinci el iphone alınır mı sizce?

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Evet 5s kullanıyorum. Öğrenci olduğum için bütçem en fazla ikinci el iphone 7lere ulaşabiliyor. İkinci el iphone alınır mı sizce?
İkinci el iphone alınır ama hepsi alınmaz bir tanıdığınızdan ya da güvenilir birisinden alırsanız alınır. IOS'a çok alıştığınız için Android'e geçmek istemiyorsunuz sizi anlıyorum ama 2.500 TL'yi riske atıp ikinci el almaktansa güzel bir Android telefon almanızı öneririm. Başta size karmaşık gelebilir ama kullana kullana alışır ve aşarsınız çünkü zorlanacak hiç bir şey yok.

---- Mesajlar birleştirildi ----

İlla iPhone alacağım dersen en ince ayrıntısına kadar bakıp ikinci el bir iPhone 7 alabilirsin.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Kardeş yanlış anlamada öğrenciyim diyorsun maddi durum çok iyi değil diyorsun ikinci el iphone7 bakıyorsun bir yerde bir yanlış var :). Sen belki stabilite açısından istersin ama o paraya alıcağın bir iphone 2500 tllik sıfır android performansı vermez ikinci el olduğu ve eski bir model ve eski kasa olduğu içinde para etmiyecektir ikinci elde bence o meblağ aralığında kesinlikle android alınmalı daha çok memnun edicektir androidden korkmayın eskisi gibi kasmıyor size mesela uygunsa alabilirseniz pocophone f1 öneririm işlemci gücü ve özellikler olarak iphone8 ayarında ve hatta pek çok yönden üstün doya doya kullanabileceğin bir model çünkü tasarım,işlemci,kamera,batarya vs pek çok yönden iphone7,8 filan sallar atar bir incele bu modeli ;)

EXed14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
iOS takıntısı mı bırak. Honor Play veya daha üste PocoF1 al. 6S alırsan uğraşır durursun yok şarjı bitti yok şu bu diye.
Ha illa ios diyorsan ona önerim yok ben olsam 6s almam.
hocam andorid deneyimim oldu ama çok karmaşık geldi alışamadım maalesef o yüzden ios istiyorum
Aşşağı yukarı aynı şeyleri istiyodum 6s aldım batarya 12.0 da biraz üzdü ama 12.1.1 e geçince çok şükür bi düzeldi.
Pişman değilim şimdilik umarım da olmam.
Taşıyamam diye ve okulda çok sırıtır diye 7 pluslara hiç bakmamıştım ama şimdi üstüne biraz daha koyup 7 plusa geçmeyi düşünmüyor değilim.
Sebebi daha uzun ömürlü olur ve bataryası daha iyi diye.

dipnot : oyun test de ettim asphalt 8, asphalt 9 ve fortnite indirmiştim bi ara.
Kasma yoktu gayet akıcı idi ancak şarjı çok yiyodu zaten oynamadığımdan da sildim.
hocam büyük telefon istemiyorum elime oturması önemli,ağır oyunlarda oynamıyorum aslında. Sizce ne yapmalıyım ?
büyük telefon istemiyorum hocam :(
Bana göre iphone 6s istiyorsun gibime geliyor :)

Telefon 2 yıl dayanır. Ama 7 alırsan daha uzun süre dayanır
aslında evet 6s istiyorum hocam ama yıl oldu 2018 hala iş görür mü sizlerden yorum bekliyordum. 7 alacak olursam sadece 2. el alabiliyorum. 2.el iphone alınır mı sizce ?
Şarzı çok çabuk tükeniyor iOS 12 den sonra hatrı sayılır şekilde kasmaya başladı.
Sence 4 senelik telofona 2.500 tl bağlamak ne kadar mantıklı.Onun yerine v30+ gibi cihazlara bakması daha mantıklı olacaktır.
Bu arada cihaz abimde var ordan deneyimlerim.
hocam android deneyimim oldu ama alışamadım :( bu yüzden ios istiyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Önceden de yazdım: 2. el telefonlarda risk olabildiğinden ben önermiyorum. Asıl önerim orta segment bir android cihaz ama illa ios olsun dediğin için 6s diyorum. Çok istiyorsan zorlayıp 7 alabilirsin. 6s,2 yıldan sonra çok ama çok zorlanacak haberin olsun.

EXed14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Honor Play al 2200 tl şuan.En azından bir şans vermelisin bence :(
hocam android deneyimim oldu ve huawei kullanmıştım aslında :D ama alışamadım çok karmaşık geldi üzgünüm :(
İkinci el iphone alınır ama hepsi alınmaz bir tanıdığınızdan ya da güvenilir birisinden alırsanız alınır. IOS'a çok alıştığınız için Android'e geçmek istemiyorsunuz sizi anlıyorum ama 2.500 TL'yi riske atıp ikinci el almaktansa güzel bir Android telefon almanızı öneririm. Başta size karmaşık gelebilir ama kullana kullana alışır ve aşarsınız çünkü zorlanacak hiç bir şey yok.

İlla iPhone alacağım dersen en ince ayrıntısına kadar bakıp ikinci el bir iPhone 7 alabilirsin.
hocam acele etmeyeceğim biraz daha araştırma yapmam gerekiyor anlaşılan teşekkür ederim :)
Bence alınmaz. Riskli olabilir.
biliyorum hocam ama şu an en ideal telefon 7 gibi duruyor. Acelem yok aslında biraz daha para biriktirebilirim sanki, teşekkürler :)
Kardeş yanlış anlamada öğrenciyim diyorsun maddi durum çok iyi değil diyorsun ikinci el iphone7 bakıyorsun bir yerde bir yanlış var :). Sen belki stabilite açısından istersin ama o paraya alıcağın bir iphone 2500 tllik sıfır android performansı vermez ikinci el olduğu ve eski bir model ve eski kasa olduğu içinde para etmiyecektir ikinci elde bence o meblağ aralığında kesinlikle android alınmalı daha çok memnun edicektir androidden korkmayın eskisi gibi kasmıyor size mesela uygunsa alabilirseniz pocophone f1 öneririm işlemci gücü ve özellikler olarak iphone8 ayarında ve hatta pek çok yönden üstün doya doya kullanabileceğin bir model çünkü tasarım,işlemci,kamera,batarya vs pek çok yönden iphone7,8 filan sallar atar bir incele bu modeli ;)
hocam acelem yok aslında daha fazla araştırma yapmalıyım ve para biriktirmeliyim gibi duruyor :) dediğiniz telefona bakacağım teşekkürler her şey için :)

inann

Profesör
Reaksiyon puanı
953
hocam andorid deneyimim oldu ama çok karmaşık geldi alışamadım maalesef o yüzden ios istiyorum

hocam büyük telefon istemiyorum elime oturması önemli,ağır oyunlarda oynamıyorum aslında. Sizce ne yapmalıyım ?

büyük telefon istemiyorum hocam :(

aslında evet 6s istiyorum hocam ama yıl oldu 2018 hala iş görür mü sizlerden yorum bekliyordum. 7 alacak olursam sadece 2. el alabiliyorum. 2.el iphone alınır mı sizce ?

hocam android deneyimim oldu ama alışamadım :( bu yüzden ios istiyorum.
bence iş görür ama bi powerbank taşımak şart.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
hocam android deneyimim oldu ve huawei kullanmıştım aslında :D ama alışamadım çok karmaşık geldi üzgünüm :(

hocam acele etmeyeceğim biraz daha araştırma yapmam gerekiyor anlaşılan teşekkür ederim :)

biliyorum hocam ama şu an en ideal telefon 7 gibi duruyor. Acelem yok aslında biraz daha para biriktirebilirim sanki, teşekkürler :)

hocam acelem yok aslında daha fazla araştırma yapmalıyım ve para biriktirmeliyim gibi duruyor :) dediğiniz telefona bakacağım teşekkürler her şey için :)

Bence hiç düşünme bir android al başka alternatiflerde var iphone 7 anca idare ettirir ayrıca rica ederim

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83

Rica ederim. Para biriktirip sıfırını da alabilirsin ama dediğim gibi Android'i de çok ezme :D

oyun hastası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
bence 32 gb li ve 1000-1400TL bir telefon al mesalaaaaaağğğğ

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
6s alınır anca o bütçeye bence android alın

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Selamlar herkese öncelikle forumda yeniyim hatam olabilir.
-kamerayı aşırı nadir kullanıyorum yani neredeyse yok denecek kadar az
-tasarım takıntım yok
-telefonu çok fazla kullanmıyorum
-oyun oynamıyorum, oynarsam da hafif oyunlar oynuyorum
-ios işletim sistemine sahip bir telefon istiyorum

Hangi telefonu almalıyım? Teşekkürler...
İphone alıcaksanız 7 nin altına bakmayın

Son mesajlar