mx150 mi 940mx hangisini tavsiye edersiniz

Bu konuyu okuyanlar

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hp palivion 15 ile hp envy 13 arasında kaldım arasında 1500 tl lik fark var sizce hangisini almalıyım

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
Link atar mısınız? Daha yardımcı olabilirim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mx150 , 940mx'ten çok daha iyi.

Son düzenleme:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
mx150 tercih etmeye çalış. Pascal mimarisi 940mx den daha yeni ve performansın yanında bir çok şey sunuyor.

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu modeller çok pahalı ve özellikleri çok iyi değil. Şu modele bakın , ikisinden de çok iyi.
bu sene nasipse mühendislik fakültesine başlayacağım.Batarya ve taşınabilirlik önemli ayrıca mühendislikte kullanılan programları çalıştırması önemli U serisi işlemcilerin az şarj tükettiğini duymuşdum.Bu bilgisayar batarya anlamında nasıldır bilginiz var mı birde bunun için windowsa ne kadar vermemiz gerekecek 1050 gta5 de 50 fps verirken mx150 27 fps vermiş gerçekten çok fark var ve daha ucuz

Son düzenleme:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
bu sene nasipse mühendislik fakültesine başlayacağım.Batarya ve taşınabilirlik önemli ayrıca mühendislikte kullanılan programları çalıştırması önemli U serisi işlemcilerin az şarj tükettiğini duymuşdum.Bu bilgisayar batarya anlamında nasıldır bilginiz var mı
İşlemcinin az şarj yiyip yemediğinden çok batarya nın kapasitesine bakın. İşlemcinin yediği batarya çok fark ettirmeyecektir çünkü.

ismail1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İşlemcinin az şarj yiyip yemediğinden çok batarya nın kapasitesine bakın. İşlemcinin yediği batarya çok fark ettirmeyecektir çünkü.
bu laptopları powerbank ile ne zaman şarj etmeye başlıcaz artık sıkıldım batarya süresi araştırmaktan.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Xiaomi'nin 20.000mAh powerbankları bir laptop için yeterli olur ama giriş sağlanır mı bilemiyorum.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Powerbank ile şarj mümkün değil şuan laptoplar için. Sizin için ne önemli onu anlamalısınız. HP Envy çok güzel seri ama oyun oynanmaz. GTA V falan oynamak istiyorsanız o fiyata 1050 Ti ekran kartlı modeller var onlara yönelin. Bana kalırsa HP gibi ultrabook tarzı laptoplar başlangıç için gereksiz bunu bilgisayar mühendisliği okuyan birisi olarak söyleyeyim.

FurkanT.

Profesör
Reaksiyon puanı
340
bu sene nasipse mühendislik fakültesine başlayacağım.Batarya ve taşınabilirlik önemli ayrıca mühendislikte kullanılan programları çalıştırması önemli U serisi işlemcilerin az şarj tükettiğini duymuşdum.Bu bilgisayar batarya anlamında nasıldır bilginiz var mı birde bunun için windowsa ne kadar vermemiz gerekecek 1050 gta5 de 50 fps verirken mx150 27 fps vermiş gerçekten çok fark var ve daha ucuz
Normal kullanımda işlemci düşük hızlarda çalıştığından şarj çok yemez zaten.
Bir de o bilgisayarı kullanan çok fazla kişi yok. Sadece kasasının soğutma konusunda sıkıntısı varmış. Havalndirmalar alta konmuş. Deneyim açısından hiçbir fikrim yok.Bilgisayar güzel benim de hoşuma gidiyor. Windowsu internetten Key satın alarak etkinleştirirsin. Yani freedos modellere bakarsan daha iyilerini alırsın.
Oyun oynamak istiyorsan En az Gtx1050 modellere bak. Mx150 güncel oyunlarda orta ayarların üstüne çıkamıyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

mx150 4gb olursa oun şansı yüksek...
...
Hocam onun sebebi 4gb modelin hızı daha yüksek konulmuş. 2gb onun daha zayıfı , hızı daha yavaş ve güç tuketimi de daha az. Bi nevi Gtx1050 ~ 1050ti gibi oluyor. Artı bellek farkı da var.

Son düzenleme:

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
MX 150, GT 940MX'den %30 daha performanslıdır...