Musallat.exe Virüsü Çıldıracağım

Bu konuyu okuyanlar

ByTETTAX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malwarebytes indir ve tarat kesin çözüm diyebilirim başka programlar indirmenize gerek yok

spyyazx105lx105m

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Buyur bu yol çözecektir sorunu. Saklandığı uzantılar:"%AppData%\Declare.ini %AppData%\MusaLLaT.exe". Görev yöneticisi (ctrl+alt+del) çalışan uygulamalarda "musallat.exe" dosyasını "işlemi sonlandır" deyin. Şimdi Win+r kısayolu ile çalıştırı aç. Sonra "regedit" yaz. Buradan "bul" veya "ctr+f " kısayolunu kullan. Açılan arama yerine "musallat.exe" yaz. Çıkan sonuçlarda tüm "musallat.exe" dosyalarını sil. Sonra Win+R tuşları ile çalıştır ve oraya da "msconfig" yaz. Açılan "Sistem Yapılandırması" yerinden "Başlatma" sekmesini tıklayın. Burada "musallat.exe" veya sizin bilmediğiniz bir program başlıyorsa "Başlangıç Öğesi" Yerindeki "Tiki" işaretini kaldırın. Sonra klasör seçeneklerinden "Gizli Dosyaları Göster" diyoruz. Sistem hangi sürücüye yüklü ise orada arama yerine ".exe" yazıyoruz. Arama sonuçlarında "0 bayt" olan .exe'leri siliyoruz.

Bu yöntem size uzun veya karışık geldiyse ComboFix,Malwarebytes Anti-Malware,EmsisoftEmergencyKit içindeki AntiMalware,spybot search & destroy 1.6 kullanın.

Kardeşim Allah senden razı olsun, 2015 yılında yaptığın bu paylaşım bu gün işime yaradı. Millet sadece iş olsun diye youtube ve sitelerinde hikayeden seo için paylaşım yapıyor denemediğim yol kalmadı.

Senin sayende çözdüm sanırım, hem ilk dediklerini yaptım sağlama almak içinde gene emsisoft yükledim yakaladı öyle bir musallatmış ki gerçekten sülük gibi, şimdi esas harici hard disk gösterdim bakalım ne olacak.

Tekrar emeğine sağlık bloglara senin gibi adamlar lazım !

Just Warning 36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle Malware Bytes ile dene olmazsa 360 Total Security'i dene bilidğim kadarıyla 360 Total security köküne kadar kurutuyormuş.