Musallat.exe Virüsü Çıldıracağım

Bu konuyu okuyanlar

HSYN89N

Asistan
Reaksiyon puanı
2
COMBOFIX %100 çözümüdür bu virüsün tavsiye ediyorum.

RisKatOr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
AVG Free ile temizlemiştim, combofix ile bile temizleyememiştim...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Benim sanal diskteki sisteme bulaştırmış ev sakinleri, sadece kaynak musallat.exe yi sildim bitti gitti. Sizi niye bu kadar uğraştırdı acaba. :)

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
İsmi gibi musallat olamamış herhalde sana. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle gizli dosyalar klasörleri göster de ve eset 6 yükle tarat bu kadar ama harddisk flaş falan taktıysan onlarıda taratmalısın aynı şekilde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
virüsü yapan türk ve o söylüyor öncelikle gizli dosyalar klasörleri gösterin ve eset 6 yükleyip taratın bu kadar ama harici harddisk flaş falan taktıysan onlarıda taratmalısın aynı şekilde

Serhanas35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Musallat.exe virüsünü tam olarak bilmiyorum ama combofix ile tarat olmazsa sistem güvenliği ve kişisel gizlilik açısından bilgisayarı tamamen formatla :D

oguzhan05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet ugrasmaya hıc gerek yok burdan yapın.Pc ye zarar gelmeyecektır :yes:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
malwarebytes Antivirus yükle sonra tarat hallolur:thumbup:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
combofixle flashı nasıl taratabiliyoruz, 2 defa programı çalıştırdım ama silmedi. güvenli kipte tek tek sildim geri geldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ozel dosyalar virüsü vardı zamanında usb guard indirip kurdum düzeldi tavsiye ederim

FastFooD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Size yardımcı olabileceğim adım maalesef antivirüs uygulaması önermekten ilerisi olmayacaktır.Adımları dikkatlice ve sabır ile gerçekleştirmenizi öneririm.
Öncelikle en başarılı antivirüs olan Kaspersky Antivirüs uygulamasını bilgisayarınıza kurunuz,tam tarama işlemini gerçekleştiriniz.
Eğer ki başarılı sonuç elde edemezseniz,bu durumun olacağını sanmıyorum.Yedek bir başarılı antivirüs olan
G-Data yazılımını sisteminize kurunuz.Birden fazla antivirüs veri tabanını kullanmaktadır.Setup dosyası yanılmıyorsam 300-350 MB bir boyuttadır.Kurulumda şaşırmamanız açısından bu durumuda belirtmiş olayım :)
Eğer ki hiç bir yazılım başırılı olmaz,çalıştırımazsanız bilgisayar açılırken açılış ekranı (bios) kısmında f5 tuşuna basıp (f8 yada başka bir tuş olabilir.Markadan markaya değişim gösterebilmektedir.) açılan menüde Başlatma seçeneklerinden Güvenli Kip Desteği ile başlatıp bu yazılımları tekrar aynı şekilde orada da deneyiniz. Başarılı olmazsa İşletim Sistemini Geri Yükleyin.Eğer ki hiç bir adım başarı göstermezse,açılış ekranındaki menüden geri yükleme seçeneğini çalıştırınız.
En son adım Arkadaşın bahsettiği gibi boot (başlatma) dvd oluşturarak açılış ekranında zararlı yazılım taramamı yapınız.
Nasıl yapılacağı konusunda konu internette bulunmaktadır.
Sisteminizde antivirüs bulundurmayı unutmayınız :)
Kolay Gelsin.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Dvd
support.kaspersky.com/us/8092

USB disk
support.kaspersky.com/us/8092

adreslerine giderek kaspersky rescue disk 10'u DVD veya USB diske yazdirip bilgisayar suruculerini tarayabilirsin. Windows ortaminda windows sistem dosyalarini taklit eden veya her hangi virus tiplerini silmenin en kesin cozumu rescue disk yazilimlaridir. Hemen hemen butun popular guvenlik yazilim firmalarinin windows ortami haricinde calisan rescue disk yazilimlari mevcuttur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar banada bulastı ama ne yaptıysam silinmedi kayıt defterinden sildim ama 2 gün sonra yine harekete geçti antivirüs programları görmüyor bile tek çareyi formatta buldum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
banada geçen bulaştı ben eset nod 32 deneme sürümü yükledim pc yi tarattırdım ilk onbin tane virüs buldu :d bunlar dosya içinde dosya virüsüymüş onları sildi bir daha tarattırdım musallatı buldu ama silemedi durmadan uyarı verdi silinemiyor diye ve pc yi resetledim düzeldi şimdilik birşey yok inşallah bidaha bulaşmaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu sorunla karşılaşanlar Combofix i şiddetle tavsiye ediyorum sağolsun arkadaşlar foruma yazmış bende denedim bende %100 çalıştı kesin deneyin bir şey kaybetmessiniz zaten kurma felan yok programı açın o kendisini tarayıp siliyor googleye tamindir combofix yazın indirin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ilginç gerçekten işe yaradı.umarım altından başka birşey çıkmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ciddiyim Teker Teker Yaptım Çok Kolay Ve Birazcık Uzun Sürebilir 60 bin dosya tario cunku ÇÖZÜM ="YAC: Yet Another Cleaner" indirin çok harika bir program hayali masaustu virus temizleme reklam engelleme hepsi bi arada bedava ve guvenilir ben kullandım ve bana artik musallat degil o sacma virus gayet iyi de aciliyo regedit...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
elelman virüsü yazmış sonra nasl temizleneceğine dair bir program daha yazmış şaka gibi :D

ikisine de bulaşmayın

MegaOfClan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar çok kolay yaa ben birazdan konu açacam videolu anlatım !

makine26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usb diske bulaştı. Sonrası browserlar açılmıyor. Hata verip kapanıyor. Kesin çözümü sabitleyelim. Kimin ne zaman ihtiyacı olacağı belli olmaz. Formatta çözüm değil. Uzman olmayan biri için çözüm nedir. Kaspersky, malware, zemana ... hepsini denedim olmuyor.