Mühendislik için laptop önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Shanks0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir arkadaşım mühendislik için laptop arıyor da.
İ7
1 tb +ssd li
Güzel bir ekran kartlı
3-4 arası tavsiyeleriniz varmıdır?
--- Gönderi Güncellendi ---
Up

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Bir arkadaşım mühendislik için laptop arıyor da.
İ7
1 tb +ssd li
Güzel bir ekran kartlı
3-4 arası tavsiyeleriniz varmıdır?
Up

Merhaba,

F/p orani cok iyi oldugi icin monster modelleri butce dostu. Tavsiye ederim.

Model olarak eger butceniz yeterli ise;
Abra A5 V9.2 15.6" Gaming Laptop

Daha uygun bisey bakiyorsaniz;
Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Modellerini oneririm. Zaten ikisi arasinda en belirgin fark ekran karti. 1050 ile 1050 ti arasinda elbette fark var. Burda butceye gore siz karar verin.

Zaten muhendislik fakuteleri monster distributorlugu gibidir :) ama i7 olmasi onemli. Cunki tahminimce cihazi tum universite donemi boyunca kullanicaktir. 4-5 yil uzun bir sure. Uni. de cok agir uygulamalar kullanilmaz ama genede almisken iyi bisey olsun. Bide uygun fiyatli veridigime dikkat ederseniz oyle 3800-3900 liraya monster disinda makina gormedim
Hatta bu cihaz 2 hafta once 3600-3700 liraydi. Dolar yuzunden 100-200 lira artti.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
İ7 işlemciye sahip Monster iyi gider.Ah işte ben Dell 7567 aldığım zaman dolar bu zamana göre düşüktü 4000 TL ye 1050Ti ve İ7-7700HQ kombinasyonu alabiliyodunuz.Monster iyi şuanda.

Shanks0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

F/p orani cok iyi oldugi icin monster modelleri butce dostu. Tavsiye ederim.

Model olarak eger butceniz yeterli ise;
Abra A5 V9.2 15.6" Gaming Laptop

Daha uygun bisey bakiyorsaniz;
Abra A5 V11.1 15.6" Oyun Bilgisayarı

Modellerini oneririm. Zaten ikisi arasinda en belirgin fark ekran karti. 1050 ile 1050 ti arasinda elbette fark var. Burda butceye gore siz karar verin.

Zaten muhendislik fakuteleri monster distributorlugu gibidir :) ama i7 olmasi onemli. Cunki tahminimce cihazi tum universite donemi boyunca kullanicaktir. 4-5 yil uzun bir sure. Uni. de cok agir uygulamalar kullanilmaz ama genede almisken iyi bisey olsun. Bide uygun fiyatli veridigime dikkat ederseniz oyle 3800-3900 liraya monster disinda makina gormedim
Hatta bu cihaz 2 hafta once 3600-3700 liraydi. Dolar yuzunden 100-200 lira artti.

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bende bu pc lere baktım ancak disk kapasitesi çok düşük. 1tb + ssd olsa çok iyi. Böyle önerimiz varsa süper olur. Birde oyuncu bilgisayarları biraz ağır ve kaba hani daha kompakt bir pc öneriniz olursa harika olur.

İ7 işlemciye sahip Monster iyi gider.Ah işte ben Dell 7567 aldığım zaman dolar bu zamana göre düşüktü 4000 TL ye 1050Ti ve İ7-7700HQ kombinasyonu alabiliyodunuz.Monster iyi şuanda.

Aynı şekilde size de ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Başka öneriniz varmı acaba?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bende bu pc lere baktım ancak disk kapasitesi çok düşük. 1tb + ssd olsa çok iyi. Böyle önerimiz varsa süper olur. Birde oyuncu bilgisayarları biraz ağır ve kaba hani daha kompakt bir pc öneriniz olursa harika olur.

Performans arıyorsanız mecburen biraz ağır ve kaba olmak zorunda ki bilgisayar soğutulabilsin ama eğer arkadaşın oyun oynamayacaksa şöyle bir model var tasarım ve taşınabilirlik açısından harika.Mühendislik uygulamalarını da çok rahat kaldırır.İndirimi beklerse bütçesine uyar diyebilirim.(Dell XPS13 9360 Intel Core i5 7200U 8GB 256GB SSD Windows 10 Fiyatı)

Shanks0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Performans arıyorsanız mecburen biraz ağır ve kaba olmak zorunda ki bilgisayar soğutulabilsin ama eğer arkadaşın oyun oynamayacaksa şöyle bir model var tasarım ve taşınabilirlik açısından harika.Mühendislik uygulamalarını da çok rahat kaldırır.İndirimi beklerse bütçesine uyar diyebilirim.(Dell XPS13 9360 Intel Core i5 7200U 8GB 256GB SSD Windows 10 Fiyatı)
Şahsen bende dell xps serisini çok beğeniyorum ancak fiyatlar ortada maalesef. Yalnız hocam muhendislik için i7 iyi olmaz mı? Yani kaba olmasın derken illa ultrabook şart değil standart bilgisayarda olur. Ancak pek yok galiba ya ssd siz oluyor yada ssd li ama çok pahalı :(

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Şahsen bende dell xps serisini çok beğeniyorum ancak fiyatlar ortada maalesef. Yalnız hocam muhendislik için i7 iyi olmaz mı? Yani kaba olmasın derken illa ultrabook şart değil standart bilgisayarda olur. Ancak pek yok galiba ya ssd siz oluyor yada ssd li ama çok pahalı :(
TR de çok fazla seçenek çok yok maalesef :(.İçindeki SSD yüksek verimli ve güncel işlemci olduğu için sıkıntı çıkarmaz merak etmeyin.Biraz indirim beklenirse çok üst düzey işler çıkarır.Yanına ileride taşınabilir HDD alarak dizi,film gibi depolama alanı yapabilir.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Tasarim konusunda soyle soyliyim. Gamebook'larda malum donanim canavar oldugundan sogutma icin kasalar biraz kabalasiyor. Bu butun firmalarda boyle. He hem ince bir tasarima sahip olup hemde iyi donanima sahip olan makinalar yokmu var ama o zamanda firmalar cok fiyat cekiyor.

Monster'da ozellestirme secegeni var. Depolama birimlerini arttirabiliyorsunuz. Ordan bu secenegi kullanabilirsiniz. Ssd + hdd veya hdd + ssd ekleyebiliyorsunuz.

Shanks0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TR de çok fazla seçenek çok yok maalesef :(.İçindeki SSD yüksek verimli ve güncel işlemci olduğu için sıkıntı çıkarmaz merak etmeyin.Biraz indirim beklenirse çok üst düzey işler çıkarır.Yanına ileride taşınabilir HDD alarak dizi,film gibi depolama alanı yapabilir.

Aynen meselâ xiaomi lerde iyi ancak almak sıkıntı. Neyse teşekkür ederim. Hayırlı geceler.

Tasarim konusunda soyle soyliyim. Gamebook'larda malum donanim canavar oldugundan sogutma icin kasalar biraz kabalasiyor. Bu butun firmalarda boyle. He hem ince bir tasarima sahip olup hemde iyi donanima sahip olan makinalar yokmu var ama o zamanda firmalar cok fiyat cekiyor.

Monster'da ozellestirme secegeni var. Depolama birimlerini arttirabiliyorsunuz. Ordan bu secenegi kullanabilirsiniz. Ssd + hdd veya hdd + ssd ekleyebiliyorsunuz.

Evet haklısınız. Monster a da ssd ekledim 4300 oldu kabul eder mi bakalım.
Hayırlı geceler. Teşekkür ederim

Shanks0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

İyi günler. Bir laptop buldum ama nasıl sizce ;
Asus ROG GL553VD-DM066 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB Fiyatı

Daha uygunu bulunabilir mi? Baya araştırdım ama pek bulamadım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
Isınma korkunuz varsa soğutucu alabilirsiniz teknobiyottikten

Shanks0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iyı bilgisayar ama biraz ısınma yapabilir.Yine de gayet yeterli.Zamanında bunu almayı düşünmüştüm sonra başka bir modele yöneldim.
Neden ısınma yapabilir dediniz hocam? Kronik bir sıkıntısı mı var bu modellerin? Yoksa işlemciye göremi dediniz?

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
İyi günler. Bir laptop buldum ama nasıl sizce ;
Asus ROG GL553VD-DM066 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB Fiyatı

Daha uygunu bulunabilir mi? Baya araştırdım ama pek bulamadım.

Guzel makina, fiyatida monster'dan bile uyguna geliyor. Fakat 128gb ssd neye yeticek ki benim takildigim nokta o. Ben 240 gb ssd'den asagisi tum sistem ve uygulamalar icin yetmez ki. Sadece sistemi calistirip uygulamalari hdd'ye kurmak gibi bisey de sacma olur cok. Ama yok bize 120gb ssd yeter diyorsaniz o zaman iyi makina. Satici da hepsiburada degil ordan da bi tereddut ettim. Ama fiyat olarak, donanim olarak guzel bir urun.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Neden ısınma yapabilir dediniz hocam? Kronik bir sıkıntısı mı var bu modellerin? Yoksa işlemciye göremi dediniz?
Tek fan o yüzden böyle dedim fakat artık güncel işlemciler 110 derece sıcaklıklara dayanabilecek yapıda kaldı ki bu bilgisayarın 85 dereyi geçmeyeceğini söyleyebilirim.Soğutucu ile halledilebilir bir şey.Isınma olayı da sadece oyunlarda olur.

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Asus ROG GL553VD-DM066 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB Fiyatı Bende bu ürünü almayı düşünüyorum çizim için, gittigidiyor'da 3780TL'ye kadar iniyor bazı günler. Bu fiyat aralığına bundan daha iyisi var mıdır?
İyi bilen arkadaşlar yardımcı olur. Isınma sorunu var diyorlar asusun gl553 modelinde
Asus ROG GL553VD-DM066 Intel Core i7 7700HQ 8GB 1TB + 128GB Fiyatı Bende bu ürünü almayı düşünüyorum çizim için, gittigidiyor'da 3780TL'ye kadar iniyor bazı günler. Bu fiyat aralığına bundan daha iyisi var mıdır?
Dizayn tasarım olarak bende beğenmiştin ama dell in 7577 modeli daha mantıklı geldi. Asus soğutmadan dolayı kaybetti gibi

osmancolak3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi bilen arkadaşlar yardımcı olur. Isınma sorunu var diyorlar asusun gl553 modelinde

Dizayn tasarım olarak bende beğenmiştin ama dell in 7577 modeli daha mantıklı geldi. Asus soğutmadan dolayı kaybetti gibi

Bu fiyat aralığında önerebileceğininiz laptop var mıdır?

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Dizayn tasarım olarak bende beğenmiştin ama dell in 7577 modeli daha mantıklı geldi.
Bu fiyat aralığında önerebileceğininiz laptop var mıdır?

O fiyat aralığında pek bilgim yok ama monstera bakabilirsiniz

osmancolak3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam, kullanım amacı çoğunlukla çizim, internette takılma vs. Tek fanlı olması böyle işlerde sıkıntı yaratır mı?

thelordof

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Hocam, kullanım amacı çoğunlukla çizim, internette takılma vs. Tek fanlı olması böyle işlerde sıkıntı yaratır mı?
internette gezmeyle bir şey olmaz. çizim hakkında bir şey diyemem pek bi bilgim yok. Mesajı gören bilen arkadaşlar yardımcı olur