MSN ile Online Destek Keyfi

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Live Messenger'ın yeni özelliğiyle web sitelerinizde ziyaretçilerinize online destek vermenin yolunu adım adım anlatıyoruz. İşin sırrı bu yazıda!

Live Messenger'ın kullanıcılara tanıdığı yeni özellikler sayesinde, web sitenize ekleyeceğiniz HTML kodlarıyla, sitenizi ziyaret edenler ile anlık konuşma imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Bu özelliği kullanabilmek için bir MSN hesabına sahip olmanız yeterli. Daha sonra web sitenizde online destek özelliğini kullanmak için buradan giriş yaparak aktifleştirmelisiniz. Web ayarları bölümünden HTML Oluştur özelliğiyle 3 farklı arayüze sahip online hizmet seçenekleri ile karşılaşıyorsunuz.

msnolcay-1.jpg

Üstelik seçeceğiniz özellikleri renk paletinden yararlanarak çeşitli renklerde görünümlerini değiştirebilirsiniz.

msnolcay-2.jpg

Sayfanıza yerleştirirken uygun boyutları belirtip, istediğiniz ebatlarda görünüm kazandırabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra aldığınız HTML kodunu web sitenizde uygun gördüğünüz yere ekleyip sitenizi ziyaret edenlerle anlık konuşma içinde olabilirsiniz.

Yazan: Olcay Kük
SDN - http://shiftdelete.net

xentrix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
buradan giriş yaparak aktifleştirmelisiniz.Demişsiniz.tam olarak anlayamadım.nerden giriş yapıcaz web ayarları nerede ?

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
xentrix dedi ki:
buradan giriş yaparak aktifleştirmelisiniz.Demişsiniz.tam olarak anlayamadım.nerden giriş yapıcaz web ayarları nerede ?
http://settings.messenger.live.com/Applications/WebSettings.aspx?

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Linki ekledim, dikkatimden kaçmış sağolun düzeltme için. Talha sen de sağol.

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
ben bunu siteme bi zamanlar kurmuştum gelen mesajlardan baş edemeyip geri sildim :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
:) bende çeşitli destek scriptlerini türkçeleştirmeyi düşünüyodum bunu duyduğum iyi oldu ;)