MSI A320M Grenade vs Asrock A320M-HDV

Bu konuyu okuyanlar

DangerousRabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar, 30 Ağustos'ta nanokatalog sitesinden msi a320m grenade siparişi verdim. Ayrıca aynı gün yurtdışından ryzen 5 pro 1600 işlemci aldım. 31 Ağustos'ta kendilerini arayıp ryzen 5 serisinde anakartın bios güncellemesi olmadan görüntüğü vermediği için bios güncellemesi talep ettim. Kendileri bana ürünün 11 ya da 12 ağustosta teslim edileceğini söylediler. Bugün itibariyle aradığımda bana tedarik sorunu yaşadıklarını, onun yerine asrock a320m-hdv gönderebileceklerini söylediler. Ben bu anakartı kabul etmediğimi, onun yerine ancak a320m gaming pro anakartı kabul edebileceğimi söyledim. Sizce kabul etmeli miyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Konuyu yanlış yerde açmış olabilirim, lütfen kusuruma bakmayın.

Ekli dosyalar

• asrock.png
    asrock.png
    155.4 KB · Görüntüleme: 557
  • msi.png
    msi.png
    138.3 KB · Görüntüleme: 607

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
İki kart arasında fazla fark yok Asrock olanı da alabilirsin. A serisi anakartlar zaten fazla bir şey beklemek olmaz.

DangerousRabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Soğutucu falan yok diye istemedim, msi bios menüsü de çok hoş. Ama bilmiyorum iade istesem de hem kur hem de iadeyi en az 2 haftada vereceklerini düşünüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Soğutucu falan yok diye istemedim, msi bios menüsü de çok hoş. Ama bilmiyorum iade istesem de hem kur hem de iadeyi en az 2 haftada vereceklerini düşünüyorum.
O.C. yapmayacaksın zaten illa mosfet soğutucu olmasına gerek yok yinede karar senin.

DangerousRabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öyle ama, bu anakartı hevesle almıştım. Çok da anlamam bu işlerden ama asrock firmasını daha önce duymadım ama msi malum heryerde karşıma çıkıyor :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Asrock istemiyorum ama firma a320m grenade'de tedarik sorunu yaşıyor. İade de sıkıntı. Ne yapsam bilemedim

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İade olayında, bütçe olarak bi kaybınız olmayacaksa ve bekliyebilecekseniz ,iade alın.

Asrock çok kalite bi firmadır, ama hertürlü modeli de var tabi,fiatına göre.
MSI ın anakartı, güç devreleri yönünden daha iyi görünüyor. Zaten, 8 pin CPU beslemesi var. Asrock da 4 pin.
Mosfetlerin soğutulması da,her ne kadar overclock için şart olsa da,günlük kullanımda da stabilite açısından mutlaka ki ,faydalı olur.

DangerousRabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İade olayında, bütçe olarak bi kaybınız olmayacaksa ve bekliyebilecekseniz ,iade alın.

Asrock çok kalite bi firmadır, ama hertürlü modeli de var tabi,fiatına göre.
MSI ın anakartı, güç devreleri yönünden daha iyi görünüyor. Zaten, 8 pin CPU beslemesi var. Asrock da 4 pin.
Mosfetlerin soğutulması da,her ne kadar overclock için şart olsa da,günlük kullanımda da stabilite açısından mutlaka ki ,faydalı olur.
Anladım, ama şikayetvar'da okuduğumda nanokatalog iade konusunda sıkıntı yapıyormuş. Ben asrock'u kabul etmedim. Ancak Msi a320m gaming pro göndermeleri şartında kabul ederim dedim. Bilmiyorum ama ben msi anakartını da çok beğenmiştim. Şimdi ne yapsam hala çok şaşkınım.

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Merhabalar ;
A320m grenade anakart sunduğu özelliklere rağmen nanokatologda en ucuzken haliyle çoğu kişiye öneriyordum stok bitince asrock a320m hdv anakartı öneriyorum.

Asrock kaliteli ama duyulmamış tayvan merkezli bir şirket.A320 gaming pro alabilirseniz alın alamazsanız güvenle asrock a320m hdv anakartı alabilirsiniz.Bir sorun çıkmaz a320 çipsetinde zaten OC yapılmıyor.Gayet yeterli bir anakart.

Mosfet yok diye anakart almasaydik
b450m k ve b450 m a hiç satmazdı ki birde b serisi bir anakart yani OC destekliyor.

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Anladım, ama şikayetvar'da okuduğumda nanokatalog iade konusunda sıkıntı yapıyormuş. Ben asrock'u kabul etmedim. Ancak Msi a320m gaming pro göndermeleri şartında kabul ederim dedim. Bilmiyorum ama ben msi anakartını da çok beğenmiştim. Şimdi ne yapsam hala çok şaşkınım.
Hocam ben de asrock ab350m anakartını kullanıyorum,overclock falan yapıyorum bir sıkıntı çıkmıyor o anakartı da alabilirsiniz,asrock sağlam bir firmadır...

DangerousRabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam ben de asrock ab350m anakartını kullanıyorum,overclock falan yapıyorum bir sıkıntı çıkmıyor o anakartı da alabilirsiniz,asrock sağlam bir firmadır...
Asrock firmasını bilmediğim için biraz kaygılıydım. Ayrıca Ryzen 5 pro 1600 işlemcimde sorun çıkartır mı?

Merhabalar ;
A320m grenade anakart sunduğu özelliklere rağmen nanokatologda en ucuzken haliyle çoğu kişiye öneriyordum stok bitince asrock a320m hdv anakartı öneriyorum.

Asrock kaliteli ama duyulmamış tayvan merkezli bir şirket.A320 gaming pro alabilirseniz alın alamazsanız güvenle asrock a320m hdv anakartı alabilirsiniz.Bir sorun çıkmaz a320 çipsetinde zaten OC yapılmıyor.Gayet yeterli bir anakart.

b450m k ve b450 m a hiç satmazdı ki birde b serisi bir anakart yani OC destekliyor.
Firma bana asrock a320 ile değiştirelim dedi, ben ancak a320m gaming pro modelini kabul edebileceğimi söyledim. Bakalım nr olacak :D

Merhabalar ;

Firma bana asrock a320 ile değiştirelim dedi, ben ancak a320m gaming pro modelini kabul edebileceğimi söyledim. Bakalım nr olacak :D

Son düzenleme:

DangerousRabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
A320M gaming pro aldım, herkese cevapları için çok teşekkür ederim.

Yalnız Ryzen 5 1600 ile bu anakart sorunsuz çalışır değil mi?

Son düzenleme:

DangerousRabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Söylemeyi unutmuşum, özür diliyorum. Msi A320 Gaming Pro modelini aldım. Asrock A320m almadım.