MSAA Zımbırtısı Nedir

Bu konuyu okuyanlar

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Selamlar Gençler
Ben oyun oynarken fps im 200, 8x msaa yı açınca fps im 40 a düşüyor. bukadar performans kaybına değecek ne var bu zımbırtıda :)

karşılaştırma videolarını falan izledim hiçbir fark göremedim kendim oynadım yine bi fark göremedim bukadar performansı etkileyecek olan şey ne :D
net bir şekilde farkı gösterebilecek bir video fotoğraf falan atabilirseniz sevinirim kankalar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Kenar yumuşatma teknolojisidir. Kaç x yaparsan o kadar yumuşatır ve ekran kartını en çok yoran grafik ayarlarından biridir çünkü her birimi veya nesneyi birkaç kez işler ve buda ekran kartını yorar. 60 FPS üstü gelecek şekilde ayarlarsan iyi olur.

Axe42

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kenar yumuşatma teknolojisidir. Kaç x yaparsan o kadar yumuşatır ve ekran kartını en çok yoran grafik ayarlarından biridir çünkü her birimi veya nesneyi birkaç kez işler ve buda ekran kartını yorar. 60 FPS üstü gelecek şekilde ayarlarsan iyi olur.
Kanka sağol bilgi için. Ben 2x ile 8x arasında görüntü kalitesi farkı göreemdim. Belkide low ile ultra arasındaki ffara bile pek birşey demem o denli grafik takıntım yok. Ama farkı ney ki bukadar kastırıyor görmek istiyor insan. Bi farkı net gösterecek bir oyundan fotoğraf var mı kanka :)

Reaksiyon puanı
76
batman_aa.jpg

Son mesajlar