Ms Oyunlarda Çok mu Önemli ?

Bu konuyu okuyanlar

Kadir09

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlr ben pc alacağım ve bol bol oyun oynıyacagım ve film ızleyecegım bundan dolayı oyun ve fılm zevkımı artırmak ıcın buyuk ekran monıtor alacagım 32 inch 144 hz ama ms si fazla 6ms bu ms nın oyunlarda belirgin bir şekilde zararı görülür mü şuan 18.5 inch 60 hz ve çok dandik bir casper monıtoru kullanıyorum ms si kimbilir kaç eski de bir de en az 5 vardır ve ben bir gecime vb görmüyorum ha şunuda söyliyeyim ona göre cevaplayın çok oyun oynıyacağım ama hani ultra mega xxx gamer değilim yani oynarım keyfimi alır çıkarım ha diyosanız ki sen ne için oynuyorsan oyna seni çok fazla engeller 6 ms diyosanız almam değiştiririm ama bilmiyorum yani benim şuanki monıtorum de dandik ama bısey goremıyorum neyse oynıyacagım oyunları soylıyeyım: Gta 5,Pubg,Lol,Cs Go gibi gibi ne yapmalıyım sizce ? monitör de şu...
Viewsonic Xg3202-c 32" Curved 144hz 6 Ms Gaming Monitör - n11.com

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,350
Ms farkı önemli maalesef.

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
tepki süresi video izleyecekseniz önemli değil ancak fps tarzı oyunlarda(bahsettiginiz oyunların çoğu) tepki süresi önem kazanır

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
6 ms aşırı kötü değil. Senin elindeki monitör 30 ms falandır büyük ihtimalle ama onu sen başka monitör kullanmadan anlayamazsın. Çok film falan izlerim renk doygunluğu iyi olsun dersen bu monitörü alabilirsin ama ben olsam senin yerinde Samsung'un bu monitörünü alırım.

Samsung LC27FG73FQMXUF 27" 1ms (2xHDMI+Display) Full HD Fiyatı