Mozilla İşletim Sistemi Yapsa?

Firefox işletim sistemi yapsa kullanırmısınız?

• Kullanılan toplam oy
    89

Bu konuyu okuyanlar

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Gecko tarama motorunun adıdır :) İşletim sistemi ile uzaktan yakından alakası yok :)

android gibi açık kaynak kodlu bir mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyorlar :) bloglarında okumuştum ama verdiğim link o taramanın olabilir :D

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Mobil işletim sistemini kastedmedim Bilgisayar İşletim Sisteminden bahsediyorum.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
google manav dükkanı açarsa.bir şey alırmısınız?.böyle boş konular açmayın arkadaş yav.

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3.16 televizyon yaparsa olabilir belki :p

sonuçta wmware gibi birşey var, ya da eski bilgisayarlarımız var. fakat bu tür şeylerin tutması için herkesin anlayacağı türden, oldukça basit olması gerekiyor. mozillanın geliştirilebilirlik mantığı basitliği yok ediyor.

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ücretsiz olursa ve içeriğede bağlı olarak tutulur gibime geliyor.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Niye ki kardeş?Herkezin görüşünü alıyoruz burda.Bu arada ankete vericek cevabınız yosa lütfen mualefet yapmayalım.

öyle bir duyum veya mozilla'nın işletim sistemi çıkarmak gibi planı olsa eyvallah haklısın.Ama ortada bir şey yok.ankete cevabım var.dereyi görmeden paçayı sıvamam.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Firefox isletim sistemi yapabilir ama Linux dagitimi ile daha iyi olur...

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Oyun dünyası Windows üzerinden gittiği sürece hiçbir işletim sistemi Windows gibi yayılamaz.Herkes Windows kullanmak zorunda ama macOS, linux vb. işletim sistemleri tercihe bağlı ...

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Ucretsiz olur destegini guncellemesini yakasinda tutarsa , programlamaya acik olursa 2.
isletim sistemi olarak kurari.

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
öyle bir duyum veya mozilla'nın işletim sistemi çıkarmak gibi planı olsa eyvallah haklısın.Ama ortada bir şey yok.ankete cevabım var.dereyi görmeden paçayı sıvamam.

Ben saten çıkartıor denemedim ustad :)
Çıkartırsa dedim.Neyse iyi forumlar ;)

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
intrnet ve mobil oyunlar icin Windows gereksiz yuk oluyor... bosu bosuna 400$ vermeden isletim sistemi almak daha iyi degil mi?

Fubiku

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Mozilla son kullanıcı için işletim sistemi yaparsa neden kullanmayalım. Kullanır deneriz, sonuncunda beğenirsem neden olmasın. Mozilla işletim sistemi yaparsa bence iyi bir şeyler çıkartabilirler.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Mozilla yı bilmem ama Google un yaptığı işletim sistemi Google OS beta aşamalarında pek tutmadı.. Yani işletim sistemi yapmak ha deyince olacak bişey değil.. Bir proje üzerinde yıllarca çalışıp geliştirilmeli..

Bide Google işletim sistemiyle sabit disk olayını buluta taşımayı düşünüyor.. Bana sorarsanız insanlar buna temkinli yaklaşacaktır çünkü kimse bilgisayarını Google a teslim etmeyecektir..

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Mozilla yı bilmem ama Google un yaptığı işletim sistemi Google OS beta aşamalarında pek tutmadı.. Yani işletim sistemi yapmak ha deyince olacak bişey değil.. Bir proje üzerinde yıllarca çalışıp geliştirilmeli..

Bide Google işletim sistemiyle sabit disk olayını buluta taşımayı düşünüyor.. Bana sorarsanız insanlar buna temkinli yaklaşacaktır çünkü kimse bilgisayarını Google a teslim etmeyecektir..

bu kuşaktaki insanlar Windows fanboyu/kölesi olmuş... başka işletim sistemi versen bile kullanmıyorlar yada beceremiyorlar... Apple bile o tarz moronları daha yeni yeni ikna etmeyi başardı...

Reaksiyon puanı
188
bu kuşaktaki insanlar Windows fanboyu/kölesi olmuş... başka işletim sistemi versen bile kullanmıyorlar yada beceremiyorlar... Apple bile o tarz moronları daha yeni yeni ikna etmeyi başardı...

Dikkat ediyorum da sen de herkese bir fanboy yaftası yapıştırma kölesi olmuşsun. Ayrıca ön yargılarının da kölesi olmuşsun farkında değilsin...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Windows fanboyu değil .Linux ubuntu kurup denedim anladımki o kodlarla pcyi kullanamam geri windowsa döndüm. Chrome OS tutsaydı google bile reklamını yapmaya devam ederdi. Mac os 'a gelirsek adamlar sadece kendi donanımlarına göre pc yapıyorlar diğer pclerede yüklenebilse emin ol ki apple microsofta daha fazla rakip olabilir.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
Windows fanboyu değil .Linux ubuntu kurup denedim anladımki o kodlarla pcyi kullanamam geri windowsa döndüm. Chrome OS tutsaydı google bile reklamını yapmaya devam ederdi. Mac os 'a gelirsek adamlar sadece kendi donanımlarına göre pc yapıyorlar diğer pclerede yüklenebilse emin ol ki apple microsofta daha fazla rakip olabilir.

ubuntu ve birçok dağıtımda kod sadece kısa yoldan çözüm için menülerle uğraşmadan 1 satır komut yazıp enter tuşlaması daha kolay... Windows 8 ile artık Windows kullanımı düşüşe geçebilir ( 9 cloud tabanlı olunca adıda değişecektir... ) bence 8 fiyaskodan başka bir şey değil... zaten MS 1 kötü 1 iyi yapar hikayesinide destekliyor...

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Mozilla yaparsa hem ücretsiz olur hem açık kaynak kodlu ve kullanmak için büyük bir ihtimalle yükleriz. Zaman alır herşeyin yada çoğu şeyin uyumlu olması gerekecektir. Kullanırım şıkkını işaretledim.

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Firefox yaparsa ilk kullananlardan biri de ben olurum.
Şimdiye kadar açık kaynaklı kodları bir çok insan tarafından yazılan ve şu ana kadar güvenilirliğinden ödün vermeyen bir tarayıcıdan bahsediyoruz.
Allah utandırmasın.
Bu adam bunları sağlamışsa ve değişmemişsa işletim sistemide böyle olacaktır güvenilir ve açık kaynak kodlu elbette alırım.