Mozilla Firefox 'ta Klavye Kısa Yolları

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Mozilla Firefox kullanıyorsanız ve rahatlığını almaya başladıysanız hız kesmeden rahatlığa devam etmek için bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim.

Artık internet sitelerini %70'i varan hız artışı ile gezebileceksiniz. Kısa yolların en çok kullanılanları aşağıdadır:

ctrl + L : Adres çubuğu seçilir.

ctrl + enter : Adres çubuğunda yazdığınız adresin başına www. sonuna .com ekler.

shift + enter : Adres çubuğunda yazdığınız adresin başına www. sonuna .net ekler.

ctrl + shift + enter : Adres çubuğunda yazdığınız adresin başına www. sonuna .org ekler.

ctrl + K : Arama kutusu seçilir. Seçildikten sonra ctrl + aşağı veya yukarı ile arama motorları arasında gezinilir.

alt + enter : Yeni sekmede açılır.

ctrl + R : Sekme yeniden yüklenir.

ctrl + fare tekerleği : Yazı boyutu ayarlanır ya da ctrl + artı tuşu veya eksi tuşu da aynı işlevi görür.

ctrl + f : İstenilen sayfa arama yapılır.

ctrl + tab : Bir sonraki sekmeye geçilir.

ctrl + shift + tab : Bir önceki sekmeye geçilir.

ctrl + T : Yeni sekme açılır.

ctrl + shift + T : İstemeden kapattığınız sekme yeniden açılır.

ctrl + F4 : Sekme kapatılır. Sekmeyi kapatmak için diğer bir yöntem de sekmenin üzerine farenin orta tuşu veya tekerleği ile tıklamaktır.

<LI sizset="72" sizcache="1">ctrl + D : Sekmeyi yer imlerine ekler.

Daha fazla kısa yol için Mozilla Firefox'un ilgili sayfasını buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Firefox da en çok eklentileri ve bu kısayolları seviyorum gerçekten çok kullanışlı firefox ile tanıştığımdan beri explorer kullanmıyorum

bazı bilmediğim kısa yolları öğrenmiş oldum :)

ctrl + tab /ctrl + shift + tab bu iki kısayol, ctrl-tab eklentisi daha iyi bir özellik kazanıyor :)

shiftdelete.shift+enter :)
güzel paylaşım ezberlemem lazım bunların hepsini çok lazım oluyor çünkü.

diyelim ki 6 tane açık sekme var ve siz birinci sekmeden direkt 5.sekmeye gitmek için ctrl+tab yapmanıza gerek yok.. ctrl+5 yaparsanız dogrudan 5,sekmeye gidersiniz.. bilmeyenler için..

firefoxun bu özelliğini çok kullanmaya başladım son zamanlarda özellikle fare yokken laptop kullanırken ... bu özellik? şu özellik ----> örnek film izleyeceksiniz ama karar veremediniz hemen shiftdelete.net gir bir yere tıklamadan ana sayfadayken: forum yaz enter bas sonra devam et sinema+enter , en soo +enter , sonuncu + enter derken gelmek istediğiniz yerdesiniz anlatması her nekadar uzun olsada firefox un bu yazmaya başlar başlamaz hızlı arama özelliği çok kullanışlı

CTRL tuşuna basılı tutarak mouse ile sürüklerseniz o sekmenin kopyasını oluşturabilirsiniz :)

stat counter