Mozilla Firefox Alpha-Beta-RC Sürümler

Bu konuyu okuyanlar

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
27ytpnm.jpg

Opera Alpha-Beta Sürümler konusundan sonra, bir konu da Firefox'umuz için açalım arkadaşlar. :)
Firefox'un Alpha, Beta, Dev, RC gibi tüm hazırlık sürümlerini bu konu altında paylaşmayı öneriyorum.

-------0--------0-------0---------0----------0---------0----------

yeni sürüm tarihlerini buradan takip edebilirsiniz:

https://wiki.mozilla.org/Releases

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
s41lz8.jpg

Severek kullandığımız Web tarayıcısı Firefox, 3.7 Alpha 1 sürümü ile karşımızda.

Basit sekmeli kullanım ve sadeliğinin yanında, virüs, istenmeyen pencere ve casus yazılım koruması sağlıyor..

Firefox 3.7 Alpha 1 [EXE] 8405 KB İngilizce
Firefox 3.6 Final [EXE] 7969 KB Türkçe

Firefox 3.7 Alpha 1 / 3.6 / 3.0.17 / 2.0.0.20

The browser provides virus, popup and spyware protection in a simple, easy to use tabbed interface

The Firefox project (formerly Firebird, which was formerly Phoenix) is a redesign of Mozilla's browser component, written using the XUL user interface language and designed to be cross-platform.

Firefox is a small, fast and very easy to use browser that offers many advantages over other web browsers, such as the ability to block pop-up windows and the tabbed browsing.
Here are some key features of "Firefox":

· Comprehensive popup controls to keep unwanted advertising off your desktop;
· A tab browsing mode that lets you open several pages in a single window, allowing you to load links in the background without leaving the page you're on;
· Integrated search (powered by Google);
· Industry leading accessibility with Find As You Type - find links and page text by simply typing;
· Simplified privacy controls that let you cover your tracks more effectively;
· A streamlined browser window that lets you see more of the page than any other browser while at the same time being more configurable;
· A large variety of free downloadable extensions and themes that add specific functionality and visual changes to the browser.

Requirements:

· Pentium 233 MHz (Recommended: Pentium 500MHz or greater)
· 64 MB RAM (Recommended: 128 MB RAM or greater)
· 52 MB hard drive space

What's New in This Release: [ read full changelog ]

· Firefox 3.6 Beta is built on Mozilla's Gecko 1.9.2 web rendering platform, which has been under development for several months and contains many improvements for web developers, Add-on developers and users. This version is also faster and more responsive than previous versions, and has been optimized to run on small device operating systems such as Windows CE and Maemo.
· (NEW) Changes to how we allow third party software to integrate with Firefox in order to prevent crashes.
· (NEW) The ability to run scripts asynchronously to speed up page load times.
· More than 80 bug fixes from the last beta to improve performance, stability, security and features.
· This beta is available in more than 60 languages - get your local version.
· Users can now change their browser's appearance with a single click, with built in support for Personas.
· Firefox 3.6 will alert users about out of date plugins to keep them safe.
· Open, native video can now be displayed full screen, and supports poster fr...

AliY

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Firefox 3.7a1 sürümünü Salı gecesi kurup denedim. Firefox 3.7 sürümü çıkmayacağı, yapılan yeniliklerin 3.6 sürümüne entegre edileceğinden dolayı konuyu aktarma gereği görmedim :)

Ama aktarılması bilgilendirilme açısından iyi olmuş.

Bu geliştirme sürümünde gözüme çarpan yeniliklere gelirsem. birinci olarak daha önce beta sürümlerinin ilkinde olan ama sonrasında rafa kaldırılan (about:config ayarlarında devreye sokulabilen) Windows 7 uyumluluğu bu sürümle birlikte tekrar gelmiş.

Acid 100 testinde 94 olan değeri bu sürümle 96'ya ulaşıyor yani 100'e bir adım daha yaklaşmış :)

Ayrıca Türkçe sürümünün çıkıncağını sanmıyorum. bu sürüm 3.5 sürümünde olduğu gibi sadece İngilizce içerikli olanı ile denemek için sunulacak.

vegaturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
117
Pek bir değişiklik yok galiba bir ara home tuşu değişecek falan diyorlardı noldu haberi olan varmı

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Pek bir değişiklik yok galiba bir ara home tuşu değişecek falan diyorlardı noldu haberi olan varmı

hatta 3.7'e yalan oldu diyolardı :D daha alphara 1 sürümü büyük ihtimal temel çekirdekleri hazırlanmıştır :D beta sürümüne kadar hallederler :D yani ben öyle düşünüyommm :D

thedeli

Asistan
Reaksiyon puanı
8
bende geçen gün format atmadan önce bir denedim de :) henüz görsel olarak pek bir değişiklik yok. ama hız konusunda var :) acaip hızlı olmuş :) bir de win7 desteği arttırılmış. simgesinin üstüne geldiğiniz zaman internet explorer daki gibi sekmeleri ayrı ayrı gösterebiliyor...

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Konular birleştirildi. :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
3.7 için 2. Alpha sürüm de yayınlandı arkadaşlar. (ilk mesajda)

yakusha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
hımmm haber yapmakta gecikmişsiniz...

3.7 alpha 2 yeni tema ile geliyor... diyeyim de meraklanın biraz...

3.7 alpha mozilla-runtime.exe ile geiyor diyeyim de araştırın biraz :)

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Developer Preview 2 dk lık kullanımda çöktü

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Adamlar hazirana kadar Rc leri dayıyacaklar herhalde:D

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Mozilla Firefox 3.6.4 RC6 Türkçe (candidates-build 6):cursing::laugh:

Ekleme: Bu RC ile beraber bir rahatlama, bir hızlanma sezdim ben. Anlık net hızından mıdır bilinmez ama ufak bir geliştirme olduğunu düşünmekteyim dostlar.

k4y4

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Firefox 4.0 sürümü gelene kadar chrome 5 ile devam kararı aldım :D

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Firefox sen bizim herşeyimizsin! :)