mouse çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Hamza Emin Bayat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
dün farem çalışıyordu ama bir ara fareyi çıkarttım onun yerine telefonu taktım bilgisayara fotolarımı aktardıktan sonra fareyi takınca çalışmamaya başladı neyse yarın bakarım dedim bilgisayarı kapattım. ama şuan ne yapıyorsam olmuyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin. bu arada fareyi bilgisayara takınca ses geliyor bilgisayarım okuyor ama imleci hareket ettiremiyorum bide başka bir bilgisayarın faresini bilgisayarıma taktım onuda çalıştırmadı benim fareyi başka bilgisayara takınca çalıştı sorun bilgisayarda sanırım nolur yardım edin

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba;
Başka bir USB portunda denedin mi? Anakartın USB portuna takmayı dene.

originalldesi

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Bilgisayarı yeniden başlatabilir misiniz? Kapatıp açmak demiyorum Yeniden başlat çünkü bazen çalışmayan şeyler yeniden başlat yaptığımız da çalışıyor onun dışında yapabileceğiniz USB sürücülerini kaldırmanız sonrasında yine yeniden başlatmanız bu sefer çalışabilir buda olmaz ise bios dan usb portlarının aktif olup olmadığına bakmanız..
---------------------
Usb 2.0 var ise bilgisayar da oraya takmayı deneyebilirsiniz fareler genelde usb 2.0 destekliyor 3.0 a takınca bazen çalışmıyorlar :)