Monster Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

turkiyeli275

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar arkadaşlar,
Monster konusunda forumda benim gibi birkaç arkadaşın aklında birkaç soru işareti olduğunu gördüm. O yüzden size bie soru sormak istedim. Monster’a uzak bir insandım ki fiyatıyla ilgimi çekmeyi başardı. Aslında yeni kasalardan olan Tulpar T5 V17.1 15.6” beğenilen bir model olmuş genel itibariyle, linki şu: Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop
Bir süredir takipçisiyim fakat bir türlü stoklara eklenmedi, hatta 1 aydır beklediğini söyleyen bir arkadaş bile olmuş. Bunun da yeni versiyonu olan T5 V18.1 15.6” şu an satışta:
Tulpar T5 V18.1 15.6" Gaming Laptop

Özelleştirilmemiş halleri V17.1 6000 lira iken V18.1 6900 lira. Bir de eski kasa olarak bildiğim T7 V16.1 17.3” var, fiyatı 6200 lira:
Tulpar T7 V16.1 17.3" Oyun Bilgisayarı

Sorum şu: V17.1’i beklemek ne kadar mantıklı? Ne de olsa adamlar yeni seri çıkarmış ve bilgisayar almakta biraz da acelesi olan bir insanım. 17.3” isterken 15.6”’e döndüm, T7 V16 kasası gerçekten “O kadar para veriyorsun, zorla biraz bütçeni yeni kasa al kafan rahat etsin” denecek kadar sıkıntılı mı? Ayrıca 6900 lira olan modelde 120Hz özelleştirmesi yok, IPS Mat Led Ekran diyor, bu 120Hz mi demek? Ve böyle önümüze geleni takabiliyor muyuz ya? Mesela ben MSI GL62’nin SSD’sini ve Lenovo HDD’sini ek olarak takabiliyor muyum?

Diğer sorum Monster markasıyla ilgili. Okuduğuma göre kendin aç bilgisayarı ekleme çıkarma yap, garantisi gitmiyormuş bu doğru mu?

Biraz çok soru sordum, aydınlatabilecek arkadaşlara yardımları için şimdiden gerçekten çok teşekkür ederim :)

Son mesajlar