Monster mi Mac Book mu?

Bu konuyu okuyanlar

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Merhaba arkadaşlar,
Ben grafik tasarımcıyım. Adobe programları (Photoshop, Indesgn, After Effect, Dreamweaver, Illutrator) ve 3 boyutlu ptogram olaram AutoDesk Maya kullanıyorum. LAPTOP bilgisayar almayı düşünüyorum. Sizden teksteğim 3 soruya sırayla cevap vermeniz. Yardımcı olursanız sevirim?

1) Monster bilgisayar oyun ve yüksek performanslı bilgisayar olduğu için almayı düşünüyorum. Monsterin hangi sersini almalıyım?

2) Monster bilgisayar dışında hangi bilgisayarı tavsiye edersiniz?

3) Apple Mac Book Pro mu yoksa Monster mi almak mantıklı?

Elyr

Asistan
Reaksiyon puanı
137
Bütçe 7000 üstüyse Monster alma. MSI, Dell veya ASUS al bence. Monster cidden yarısından fazla kullanıcısı şikayetçi. Dell'in modelleri daha F/P.
1-) Monster alma.
2-) Yukarıda belirttim. MSI, Dell ve Asus. Casper'a da bulaşma.
3-) Yukarıda belirttiğim Dell'in modellerini veya bütçen yüksekse MSI bir laptop alabilirsin. Macbook Pro mantıksız olur.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Tam bütçeniz nedir? Birde bilgisayarda oyun oynamayı düşünüyor musunuz yoksa sadece bu tarz profesyonel işlerde mi kullanacaksınız?

yigitakeller

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Alabileceğim en ucuz Macbook Pro 8-9 bin tl civarlarında. Tasarım programları macbook ile daha optimize çalışır ve uzun ömürlü olması açısından macbook almak mantıklı olacaktır ancak daha yüksek performans alabileceğin bir notebook bir kaç yıl içerisinde bir sorun yaşamayacaksın ama gün geçtikçe performans düşecek ve upgrade yapman, fan bakımı gibi şeylerle uğraşacaksın. Eğer uzun süreli kullanım düşünüyorsan Macbook almalısın.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Bütçem maxumim 6 Bin Liradır. (6.000 TL) Oyunu çok oynamıcam. Kafama eserse anca...

Tam bütçeniz nedir? Birde bilgisayarda oyun oynamayı düşünüyor musunuz yoksa sadece bu tarz profesyonel işlerde mi kullanacaksınız?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Alabileceğim en ucuz Macbook Pro 8-9 bin tl civarlarında. Tasarım programları macbook ile daha optimize çalışır ve uzun ömürlü olması açısından macbook almak mantıklı olacaktır ancak daha yüksek performans alabileceğin bir notebook bir kaç yıl içerisinde bir sorun yaşamayacaksın ama gün geçtikçe performans düşecek ve upgrade yapman, fan bakımı gibi şeylerle uğraşacaksın. Eğer uzun süreli kullanım düşünüyorsan Macbook almalısın.
Bütçem maxiumum 6 bin TL fazlasını aşamam. Bu yüzden msi ya da monster sizce hangisi olabilir? Daha memnun kalırım?

Son düzenleme:

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
O zaman bu ürünü öneririm. İ7-8750H dediğiniz işlemler için çok rahat yeter. GTX 1050 de hem programlarda hemde oyunlarda üzmeyecek bir kart.

Dell G3 15-FB75D128F81C i7-8750H 8GB 1TB 128GB SSD 4GB GTX1050 15.6 Linux

Ben bakmıştım çok kalın bir bilgisayar birde ekranın altındaki boşluk ekranı hasarlardan pek korumucak gibi duruyor. MONSTER alsam pişman olur muyum acaba ya. :( Çok kararsız kaldım. Bazen aklım Msi'ye kayıyor fakat onlarda Monsterlerdan daha pahalı sanırım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben bakmıştım çok kalın bir bilgisayar birde ekranın altındaki boşluk ekranı hasarlardan pek korumucak gibi duruyor. MONSTER alsam pişman olur muyum acaba ya. :( Çok kararsız kaldım. Bazen aklım Msi'ye kayıyor fakat onlarda Monsterlerdan daha pahalı sanırım.
Hocam bu ürünün Monster'dan kalın olma ihtimali yok zaten. Mac gibi olmaz tabi ama Monster kadar kaba değil. Kaldı ki hiçbir laptop düşmelere karşı korumalı değildir. Telefonlar gibi değil maalesef yere düşmesi anında %90 çoğu laptop zarar görür dikkatli kullanılması gereken ürünler.

TurX

Asistan
Reaksiyon puanı
28
MONSTER kullanan var mı? Alsam pişman olurcmuyum bilmiyorum. Gönderiklerinde bozuk çıkabiliyor diyorlar Monster için ne kadar doğrudur ki?