Monitörümde Dalgalanma Var

Bu konuyu okuyanlar

123ulassimsek

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar tüm oyunlarda, arasıra masaüstünde dalgalanma gözüküyor . Çizik çizik . Resim isterseniz çekebilirim .

Bunun nedeni nedir ? Monitörümün ve ekran kartımın driveri yüklü . Monitörümün yanıdna bi tane hoparlör var bundan kaynaklanmadığını düşünüyorum çünkü değiştirip bakmıştım.

Monitörüm : http://www.vatanbilgisayar.com/215-e2270swn-genis-ekran-led-monitor.html?srt=UP#genel-bakis

Ekran kartım : http://www.vatanbilgisayar.com/gtx7...os-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx111.html

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yok mu bakcaak

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartin yanmıştır eğer kırmızı yeşil dalganma varsa

123ulassimsek

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayır oyun falan oynuyorum yeşil dalgalanma değil . Zaten pc yeni

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
vga ile bağlayınca yenileme de 60Hz üzeri olunca sonuç bu...
çözüm yenileme hızını düşür.

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Vga kablonda sorun yok aynı sorun bendede vardı bazı ekran kartları vga monitörlerde dalgalanma yapıyor. çözümü dvı takman yada hdmı dönüştürücü kullanman.
Kesin çözüm H-dmı girişli monitör veya dvı girişli monitör

123ulassimsek

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam daha pc çok yeni monitör alamam :( hdmi dönüştürücü alsam sorunum gider mi . Kasada hdmi girişi var ama monitörde yok .

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
hocam daha pc çok yeni monitör alamam :( hdmi dönüştürücü alsam sorunum gider mi . Kasada hdmi girişi var ama monitörde yok .

yeni ise monitörü götür değiştir yanlış model verdiniz dvi olan istemiştim de mağzadan almadıysan ara siparişi yanlış vermişiz sitenizde hiç bilgi yok diye bas kalayı değişir.

123ulassimsek

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gittim ordan aldım ve seçtim yani öyle bi şansım yok .

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hocam biri benim olaya el atsin sevabina. Konuyu baltaladigim icin özür diliyorum, ama acil durum. Benim kasamda E-Sata diye iki tane giris var bunu anakarta bildigimiz sata girisine mi takacagiz?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Hocam biri benim olaya el atsin sevabina. Konuyu baltaladigim icin özür diliyorum, ama acil durum. Benim kasamda E-Sata diye iki tane giris var bunu anakarta bildigimiz sata girisine mi takacagiz?

aynen sataya takıyon sadece e-sata deskli bişey takıyorsun tabi anakartın destekliyorsa.
sata- e-sata:
http://tr.wikipedia.org/wiki/SATA

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Gittim ordan aldım ve seçtim yani öyle bi şansım yok .

şöyle de sizin satış elemanının hatası yüzünden yanlış monitör aldım hatayı düzeltin de monitörü de kutulu götür.

123ulassimsek

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ben kendim listelemiştim ben katmıştım monitörü olmaz yani . HDMİ dönüştürücü ile olur mu

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Benim monitorde titreme oldu. Seninki ile aynı problem mi bilemem.
Oturduğum apartmanda birinin bir elektrikli cihazından toprak hattına gelen akım, toprak hattı tam topraklama yapmadığı için kontrol kalemi ile baktığımda (kontrol kalemi enerji gösterdiğinde diğer elinizle kasaya dokunduğunuzda sönüyorsa problem yok demektir) bilgisayar kasasında elektrik vardı. Toprak hattını iptal ettim .
Siz toprak hattını iptal falan etmeden , muhtemelen grup piriz kullanıyorsunuzdur, piriz fişini ters çevirip bi deneyin.
Eğer herhangi bir TV kartı kullanıyorsanız TV kablosu bağlıysa bu bağlantıyı söküp deneyin.

123ulassimsek

Asistan
Reaksiyon puanı
1
5li priz kullanıyrum . Kasa , monitör , modem ve hoparlörün fişleri takılı . Prizin fişini ters takın derken , 5 li kabloluyu mu ters takıyım ? yoksa sadece monitörün kablosunu mu

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Uzun süre açık kalan bilgisayarlarda ve ısınan ekran kartlarında benzer problemler görülür.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Uzun süre açık kalan bilgisayarlarda ve ısınan ekran kartlarında benzer problemler görülür.

uzun süreden kasıt kaç saat? bu mesajı attığım crea 0 days, 9 hours, 21 minutes nat geo izlediğim de o kadar açık dalgalanma yok.

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
uzun süreden kasıt kaç saat? bu mesajı attığım crea 0 days, 9 hours, 21 minutes nat geo izlediğim de o kadar açık dalgalanma yok.

İş yerinde kullandığım pc o şekilde ara sıra dalgalanma yapıyor. Ortalama restart süresi 15-20 gün.

123ulassimsek

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yok hocam şuan pc ye yeni girdim şuanda var . bf3 ultra oynarken falanda bakıyorum derece max 52 .

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
benim aoc e960swn'de dvi yok 1366x768 çözünürlüğü LinuxMint 17 qiana'da konsoldan 1920x1080 yapınca dalgalanma yok input not suport mesajı var...
o monitörde de dvi yok dvi olmayan monitör üretimini yasaklamak gerek...

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
kaç senelik vestelimde var benim yav, vgi girişinden gölgelenme oluyor diye dvi'ı deneyeyim dedim düzeldi

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Aynı sorunu bende yaşamıştım, monitörümün yanında bir tuş var, güç tuşunun hemen üstünde ki ona tıklayınca ekran %0 dan %100'e bir şey doldu ve ekranı optimize falan etti galiba dalgalanma görüntü kırılması gibi sorunlarım ortadan kalktı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Aynı sorunu bende yaşamıştım, monitörümün yanında bir tuş var, güç tuşunun hemen üstünde ki ona tıklayınca ekran %0 dan %100'e bir şey doldu ve ekranı optimize falan etti galiba dalgalanma görüntü kırılması gibi sorunlarım ortadan kalktı.

öyle bişey benim kahve tepsisi kılıklı aoc'ta da var tuşlar gözükmüyor menü tuşu diye basmıştım gıcık monitör çözünürlüğü doğal çözünürlüğün üstü yapınca input not support diyor mu?
DSC00022.JPG