Monitöre görüntü gelmiyor!

Bu konuyu okuyanlar

RedVenom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkdaşlar dün dışarıya çıkmadan pcyi kapatmıştım eve geldim power düğmesine bastım kasa çalışıyor ama görüntü yok. 2-3 defa denedim görüntü gelmedi daha sonra kasayı uzun zamandır temizlemiyordum hem temizleyeyim hem ram lerin yerin değiştireyim dedim belki düzelir diye bir şekilde ramlarin yerinide değiştirdim.Sonuç yine aynı yine görüntü yok kasa çalışıyor,yalnız çalışırken power düğmesine 1-2 saniye basınca hemen kapanıyor sorun neyden kaynaklıdır sizce arkadaşlar. insalah anakart işlemci felan değildir pek anlamam bu bilgisayalar işlerinden ama insallah cok masraf felan cıkartmaz.Ben ekran kartından şüpheleniyorum ama anakartsa yandık.Sizce neydedir sorun ne yapsam düzelir acaba?

Cpt Price

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Kısa devre veya Ekran kartında sorun ola bilir

---- Mesajlar birleştirildi ----

ekran kartını çıkarıp denedinmi?

Son düzenleme:

RedVenom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Yok denemedim çıkartıp denerim birde bakalım insallah düzelir ya.Bu sabah son kez denedim olmadı daha sonra cıkardım komple kaboluları felan söktüm yanık kokusu geliyodu kasanın içinden.Birde çamaşır makinesinden dolayı sigorata atıyor sürekli oda etken olmuş olabllirmi?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Kasa içinde elektiksel sorun olmuşsa Power Supply zaten çalışmaz ya da direkt kapatır.
Sen ekran kartını çıkar bir bak, Ramleri kontrol et, ram yuvalarına da bir baksan iyi olur :)

RedVenom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar şuan için hallettim gibi ekran kartını çıkardım taktım bios pili çıkardım taktım oldu gibi ve bilgisayar açılışında şöyle bir şey geldi.Daha öncede bu ekran geliyodu ara ara bu bios ayarları nasıl yapılıyor veya ne yapmam gerekiyor,bir bilginiz varsa benide bilgilendirebilirmisiniz.

be6e7634-0640-4ed4-b612-dfa6888666eb.jpg