Monitör Altındaki Hoparlörü Kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

BeaTDowN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
monitorum.jpg

Arkadaşlar benim monitörüm %90 bu google dan araştırdım.Resimdekiyle aynı monitör.

Görmüş olduğunuz gibi sağ altta ve sol altta hoparlör var.Ben kulaklık kullanıyorum normalde.Ama kulaklığı çıkartınca bu hoparlörler devre girmiyor.Zaten hiç bi zaman ses gelmedi yani bu monitör hoparlörlerinden.Normal monitör girişinden bağlıyorum kasaya ses girişi falan mı olucak diye baktım ama arkasında öyle birşey de yok monitörün.Nasıl ben bu hoparlörleri kullanabilirim?

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Evet. Kulaklığın yeşil ucu gibi, her iki ucu da aynı olan bir kablo bulacaksın. Monitörün arkasında bir yerlerde kulaklık girişine oradanda bilgisayarın ses çıkışına takacaksın.

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet. Kulaklığın yeşil ucu gibi, her iki ucu da aynı olan bir kablo bulacaksın. Monitörün arkasında bir yerlerde kulaklık girişine oradanda bilgisayarın ses çıkışına takacaksın.
Konu sahibi kusura bakmazsa bir şey soracaktım.Benim monitör de ek olarak bir de usb girişi var ama çalışmıyor.Ona da böyle ek kablo mu gerekli yoksa üründe mi sorun var?

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Konu sahibi kusura bakmazsa bir şey soracaktım.Benim monitör de ek olarak bir de usb girişi var ama çalışmıyor.Ona da böyle ek kablo mu gerekli yoksa üründe mi sorun var?

Monitörün arkasındaki usb portunu, bir usb uzatma kablosu ile bilgisayarını herhangi bir usb portuna takıcaksın kullanmak için. İnsanlar usb aygıtlar için pc nin arkasına filan eğilmek zorunda kalmasınlar diye bir kolaylık. :)

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Monitörün arkasındaki usb portunu, bir usb uzatma kablosu ile bilgisayarını herhangi bir usb portuna takıcaksın kullanmak için. İnsanlar usb aygıtlar için pc nin arkasına filan eğilmek zorunda kalmasınlar diye bir kolaylık. :)

Anladım,teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:sleep:benim monitörde hapörler var ama nasıl çalıştıracagamı bilmiyorum kablo girişi filanda yok nasıl çalıştırırım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim:sleep:

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
:sleep:benim monitörde hapörler var ama nasıl çalıştıracagamı bilmiyorum kablo girişi filanda yok nasıl çalıştırırım bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim:sleep:

Arkasına dikkatli bakın, kulaklık girişi gibi yeşil bir giriş, arkasında veya yanlarında mutlaka vardır. onu bilgisayarın arkasındaki ses çıkış yerine, her iki ucu yeşil olan bir ara bağlantı ses kablosu ile bağlayacaksın.

Bulamaz isen monitörünün marka modelini yaz, resim bulabilirsek yayınlayalım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ekranın arkasında haporlör var ses gelmiyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de monitörümün dahili hoparlörü olduğunu, az önce kulaklığım bozulunca, monitör ayarlarını kurcalarken fark ettim.. Sorun şu ki, monitörden ses geliyor iyi hoş da, monitörün arkasındaki yeşil renkli "audio" girişine başka bi kulaklık takınca, ses kulaklık yerine gene monitörden geliyor... Ailemle yaşıyorum,gece film falan izlerken bizimkiler rahatsız olmasın diye kulaklık kullanıyorum, iyi oluyor.. Napiim şimdi? Monitörün ses girişine kulaklık takınca ses kulaklığa gelmiyor? :blink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim herşeyim takılı fakat ses bölümünün üzerinde çarpı işareti var takılı değil diyor ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim anakarttaki aodio girişine kabloy taktım ancak ses gelmiyo ön panelden arka jak girişine takıyorum ses geliyo ön panelin kablolarını usb giriş yerine taksam bi zarar verir mi ?

Teşekküler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benımkı casper bende zor buldum ama var yeşil girişli :clap::thumbup::dil::D

semiye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim kasanın yeşil ses kısmına kulaklık kablosunun ucu girdi yani metal en uç kısmı nasıl çıkarırım yardım edermisiniz

yunus emre12545214

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim monitörüm lg flatron w1952s bende bulamadım bu yeşil kabloyu lütfen yardımcı olun