Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Mısır Milli Futbol Takımı'yla 2018 Dünya Kupası'na katılacak olan Mohammed Salah, UEFA Şampiyonlar Ligi Final maçında Real Madrid karşısında yaşadığı sakatlık hakkında açıklamalarda bulundu. Salah, Sergio Ramos'un sakatlığa sebebiyet veren pozisyon hakkında yaptığı yoruma da çarpıcı bir cevap verdi.

0
Mısır'ın Dünya Kupasındaki en önemli kozu olan Mohammed Salah, Şampiyonlar Ligi finalinde yaşadığı omuz sakatlığına dair önemli açıklamalarda bulundu.
Marca'ya röportaj veren Mohammed Salah, Sergio Ramos'un müdahalesiyle sakatlandığı pozisyonla ilgili olarak, ''Yere düştüğümde hem fiziksel acı çektim hem de endişelendim. Şampiyonlar Ligi finalinde oyundan çıkmak zorunda kalmak kariyerimin en kötü anıydı. Öfkeli ve hüzünlüydüm. Daha sonra Dünya Kupasında oynayamama ihtimalini de düşündüğümde adeta yıkıldım.'' dedi.
Fiziksel durumunun iyi olduğunu belirten Salah, Dünya Kupası'nın ilk maçında oynamak istediğini söyleyerek şöyle konuştu, "Şu an daha iyiyim. Turnuvadaki ilk maçımızda, Uruguay'a karşı oynamak istiyorum ama bu durum maç yaklaştığında netlik kazanacak. O an kendimi nasıl hissettiğim önemli."
Ülke olarak 28 yıl sonra Dünya Kupası'na katıldıklarından dolayı mutlu olduğunu dile getiren yıldız oyuncu, "Afrika Kupası'nı kazanmak olağan bir durum ama Dünya Kupası'na katılmak çok daha özel. Afrika Kupası'nı yedi kez kazandık ama Dünya Kupası'na 28 yıldır katılamıyorduk. Aramızda konuşurken sürekli 'Başarmalıyız' diyorduk. Dünya Kupası'na katılmamız, İspanya'nın bu kupayı kazanması kadar özel." dedi.
Şampiyonlar Ligi finalinden sonra Salah'ın kendisine mesaj attığını belirten Salah, "Bana yazdı ama bunun asla normal bir durum olduğunu söylemedim." dedi. Ramos'un birkaç gün önce yaptığı açıklamayla ilgili kendisine yöneltilen soruya ise Salah'ın yanıtı "Komik" oldu.
Ramos, konuyla ilgili birkaç gün önce verdiği bir demeçte, "Salah beni çekti ve ben diğer tarafa düştüm. Aslında o diğer omzundan sakatlanmıştı." şeklinde konuşmuştu.

Kaynak:Sabah