Modem veya router üzerinden VPN kurulumu nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Hotspot Shield kullanıyorum. Bu ayarları doğrudan modem veya router'a kursam olmaz mı? Bilen, yapan var mı?

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
63
Hotspot Shield kullanıyorum. Bu ayarları doğrudan modem veya router'a kursam olmaz mı? Bilen, yapan var mı?

Selamlar abi,

Modemin marka ve modeli nedir?

Örneğin; ASUS DSL-N14U kullanıyorum ve doğrudan VPN desteği var modemde. VPN desteği olması gerekiyor kısaca :)

slowfood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hotspot shield yalnizca client bazli vpn tunneling destegi veriyor. Yani agdaki her cihaz kendi client yazilimlariyla vpn sunucuya erisim sagliyor. Open vpn ya da pptp protokollerine acik bir yapilandirma sunmadiklari icin soz konusu ayar o servisle mumkun degil. Bkz. List of unsupported devices

Ancak open vpn platformu kullanan ve modem uzerinden vpn client konfigurasyonuyla kullanilabilen (sadece bir ornektir) PİA incelenebilir.

Dipnot: ASUS N17U Modeli bu konuda yazilimsal bir handikapta o yuzden bu modelle erisim saglamaya calistiginizda basaramiyorsunuz ve firma bu problemden dolayi modemi iade aliyor.

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hotspot shield yalnizca client bazli vpn tunneling destegi veriyor. Yani agdaki her cihaz kendi client yazilimlariyla vpn sunucuya erisim sagliyor. Open vpn ya da pptp protokollerine acik bir yapilandirma sunmadiklari icin soz konusu ayar o servisle mumkun degil. Bkz. List of unsupported devices

Ancak open vpn platformu kullanan ve modem uzerinden vpn client konfigurasyonuyla kullanilabilen (sadece bir ornektir) PİA incelenebilir.

Dipnot: ASUS N17U Modeli bu konuda yazilimsal bir handikapta o yuzden bu modelle erisim saglamaya calistiginizda basaramiyorsunuz ve firma bu problemden dolayi modemi iade aliyor.

Aynı modemden bendede var ne hikmetse bende VPN yapamıyorum , alalı 1 yıl oldu , iade etsem paramı geri veriler mi?

heyysanadiyom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
geçmiş ola artık iade edemezsin 1 yıl olmuş... ise iade etme şansın yok...

Servise versem aynı hatadan kaçıncı seferde olursa para iadesi oluyor? En kötü git-gel yaptırırım yine parayı alırım :)
2 yıl kullandığım kulaklığı garanti bitimine 1 ay kala bozulup söktüre söktüre parasını almış bir şahısım :)