Modem sorunu ve tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

champion

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamunaleyküm
Merhabalar efendim..

Bu güne kadar sessiz olarak takip ettiğim SDN üyelerinin fikirlerine ihtiyacım var..

3com WL-552 modem kullanıyorum http://forum.donanimhaber.com/m_27633028/mpage_1/key_//tm.htm#ve IP aralığına göre portları kapattığımda modem belli olmayan zaman aralıklarında kendi kendine kapanıyor..Yazılım güncellemesi yaptım..
portları resimdeki şekilde kapadım.
modemkx4.jpg

Port kapatma dışında içerik kısıtlaması da yaptım..
modem2ae0.jpg

Port kapantma ve içerik filtrelemeyi aynı anda aktif ettiğimde modem kapanıyor..

Aynı işlemleri başka bir şirkette WL-542 modelinde yaptık hiçbir sorun yok..

Bu konuda fikri olan yada benzer özellikli başka bir modem tavsiye edebilecek varmı ?

Bu sorunu çözemediğimden alternatif modem aramya başladım..
SpeedTouch 585v6 Kablosuz Adsl Modem hakkında bilgisi olan, kullanmış olan yada kullanan var mı ? İnternet sayfasından özelliklerine baktım içerik filtreleme özelliği falan var ama performans olarak nasıl acaba.. IP adreslerine göre port kapatma v.b özellikleri var mı acaba ?

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
walla aynı modemden iş yerinde kullanıyorum ama bu sölediklerinle hiç uğraşmadım. modem tavsiyesi istersen US.Robotics tek geçerim.

champion

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3com'un başka bir modelini denedim az önce yine aynı sorunu çıkarttı. 3com'a sorunları iletmeme rağmen elde var sıfır. Nedir bu anlamadım.

Başka bir arkadaşım da aynı yöntemi kullanıyor ve o da WL-542 modeli dışında hiçbirinde bu sistemi çalıştıramadı.

Böyle bir sorunla karşılaşan kimse yok mu, yoksa bedevi konumunda mıyım :)

byuCk

Doçent
Reaksiyon puanı
1
TP-Link diye modem aldık. Gayet memnunum. 4 Çıkışlı ve kablosuz. Kısa süreli bir kampanya ile 60 liraya aldık. Port açma işleminde sorun yaşanmadı. Ama senin dediğin işlemleri bilmiyorum. Modemi tavsiye ederim.

champion

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Piyasadaki birçok modemde port açma işlemi rahatlıkla zaten yapılabiliyor.

Benim anlamadığım ve beni sinirlendiren 3com ile ilgili yaşadığım sorun. Sanki bu sorunu Türkiye üzerinde yaşayan yok :) bana denk geldi..

neyse bakalım modemi başka bir yerde deneyip tekrar test ettikten sonra bakacağım bi çaresine