Modem Şifresi...

Modem şifresini değiştirirsek önceden internetimize bağlanan bir kişi tekrar şifre yazmak zorundamı?

• Kullanılan toplam oy
    5

Bu konuyu okuyanlar

Nwavyudeh

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhaba, son 3 haftadır internetim çok yavaş. Annem, mahalle çocuklarının bizim evimizin yanına gelip internetimizden çektiğini söyledi :D bende şifreyi değiştirerek internete giremezler diye düşünüyorum ama şifre değiştirmeyi bilmiyorum. Ve bu arada şifreyi değiştirirsem onlar yeni şifreyi girmek zorundalar mı yoksa tekrar şifre girmeleri gerekmiyor mu ? Son olarak modem şifresini nasıl değiştireceğiz ? Modemim Superonline (Turkcell galiba). Lütfen cevap yazın.

Süpürgesiz cadı

Profesör
Reaksiyon puanı
617
Merhaba, son 3 haftadır internetim çok yavaş. Annem, mahalle çocuklarının bizim evimizin yanına gelip internetimizden çektiğini söyledi :D bende şifreyi değiştirerek internete giremezler diye düşünüyorum ama şifre değiştirmeyi bilmiyorum. Ve bu arada şifreyi değiştirirsem onlar yeni şifreyi girmek zorundalar mı yoksa tekrar şifre girmeleri gerekmiyor mu ? Son olarak modem şifresini nasıl değiştireceğiz ? Modemim Superonline (Turkcell galiba). Lütfen cevap yazın.
Şifre değişince tekrar şifre girmeleri gerekir bu kesin.
Şifrenizide interneti bağlattığınız servisi arayarak değistirebilirsiniz.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
şifreni biraz zor yaz, modem menüsünden kolayca kendin de değiştirebilirsin. ama en iyisi servisi ara ve ilk değişikliğin nasıl olduğunu öğren, böylesi daha iyi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Teşekkürler, biz kendimiz şifre değiştirebiliyor muyuz ?
modem menusunden şifre ayarlama mutlaka vardır

Son düzenleme:

Nwavyudeh

Asistan
Reaksiyon puanı
37
şifreni biraz zor yaz, modem menüsünden kolayca kendin de değiştirebilirsin. ama en iyisi servisi ara ve ilk değişikliğin nasıl olduğunu öğren, böylesi daha iyi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

modem menusunden şifre ayarlama mutlaka vardır
Zaten en az 10 haneli bir şifre yapmayı düşünüyorum ?! gibi şeylerde kullanacağım , modem menüsü derken biraz konuyu açar mısınız ?

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
modemin marka ve modeli arkasında yazar, yazarmısın buraya? sadece marka ve modelini yaz ama :D

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Geç geldim PC başına. Gidenden Araba filan yıkadım. Arabada araba olsa iyi olurdu Fil resmen :D

Bu arada yardım etmişlerse ne iyi, Benim modemim TP-link basit 1 antenli. Istenilen Browserde 196.168.1.1 ip ünvanını yazarsam Modem arayüzüne giriyor İlk girmeden önce parola istiyor tabii. Modemin altında oluyor parola veya değiştirilmişse onu gireceksiniz.

Browser üzerinden parolayı değiştirip öylede kullanıyoruz. Çok basit olay Ancak korumanı WPA-2 özelliğinde seçerseniz daha da sağlıklı koruması olacaktır.

Nwavyudeh

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Geç geldim PC başına. Gidenden Araba filan yıkadım. Arabada araba olsa iyi olurdu Fil resmen :D

Bu arada yardım etmişlerse ne iyi, Benim modemim TP-link basit 1 antenli. Istenilen Browserde 196.168.1.1 ip ünvanını yazarsam Modem arayüzüne giriyor İlk girmeden önce parola istiyor tabii. Modemin altında oluyor parola veya değiştirilmişse onu gireceksiniz.

Browser üzerinden parolayı değiştirip öylede kullanıyoruz. Çok basit olay Ancak korumanı WPA-2 özelliğinde seçerseniz daha da sağlıklı koruması olacaktır.
Teşekkürler modemin altına bakacağım :D Biraz geç gördüm ama sorun olmaz diye düşünüyorum