Modem bağlı fakat internet bağlantısı yok

Bu konuyu okuyanlar

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba size başıma gelen ve hala devam eden bir sorunumu anlatıcam.
Dün internetim yine olduğu gibi koptu. Bende kalkıp modemi açıp kapatayım dedim. Şeytan bu ya kalkmışken kablolara bir göz atayım dedim. Kablolara bakarken kablolarda kopukluk olduğunu gördüm. Neyse kopuk yeri bağladıktan sonra modemi açtım fakat internet yok. Telefonla bağlanmaya çalışıyorum modem bağlı fakat internet yok. Bende daha önce elimde bulunan bir kabloyu direk kopuk olan yere bağlayarak denedim ve İnternet geldi. Akşam yatarken modemi kapadım yattım. Sabah yine modemi açtım fakat yine net yok fakat 15 dakika bekledikten sonra internet tekrar geldi. Modemi kapatıp açınca internet önce gidiyor 15 dakka sonra tekrar geliyor. Modemin markası airties rt-203 bu modelde toplam 5 ışık var. Power( Sabit ) Adsl (Sabit ) İnternet ( Sabit ) Wirelees ( Yanıp sönüyor ) ve Ethernet ( Yanıp sönüyor ) Zaten bir iki ay sonra inşallah taşınıcam ama ben böyle şeyleri çok kafama takıyorum arkadaşlar. Size kopan daha sonra tekrar bağladığım kablonun fotosunu attıyorum. ( Ek 1- Kopan daha sonra tekrar bağladığım kablo)
( Ek 2- Splitter ) ( Ek 3- Yeni bağladığım kablo )

Ekli dosyalar

• al 118-min.jpg
    al 118-min.jpg
    47.8 KB · Görüntüleme: 674
  • al 119-min.jpg
    al 119-min.jpg
    35.7 KB · Görüntüleme: 549
  • al 120-min.jpg
    al 120-min.jpg
    52.1 KB · Görüntüleme: 786

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar merhaba size başıma gelen ve hala devam eden bir sorunumu anlatıcam.
Dün internetim yine olduğu gibi koptu. Bende kalkıp modemi açıp kapatayım dedim. Şeytan bu ya kalkmışken kablolara bir göz atayım dedim. Kablolara bakarken kablolarda kopukluk olduğunu gördüm. Neyse kopuk yeri bağladıktan sonra modemi açtım fakat internet yok. Telefonla bağlanmaya çalışıyorum modem bağlı fakat internet yok. Bende daha önce elimde bulunan bir kabloyu direk kopuk olan yere bağlayarak denedim ve İnternet geldi. Akşam yatarken modemi kapadım yattım. Sabah yine modemi açtım fakat yine net yok fakat 15 dakika bekledikten sonra internet tekrar geldi. Modemi kapatıp açınca internet önce gidiyor 15 dakka sonra tekrar geliyor. Modemin markası airties rt-203 bu modelde toplam 5 ışık var. Power( Sabit ) Adsl (Sabit ) İnternet ( Sabit ) Wirelees ( Yanıp sönüyor ) ve Ethernet ( Yanıp sönüyor ) Zaten bir iki ay sonra inşallah taşınıcam ama ben böyle şeyleri çok kafama takıyorum arkadaşlar. Size kopan daha sonra tekrar bağladığım kablonun fotosunu attıyorum. ( Ek 1- Kopan daha sonra tekrar bağladığım kablo)
( Ek 2- Splitter ) ( Ek 3- Yeni bağladığım kablo )

YA ŞU KONUYA 76 ÜYE BAKMIŞ AMA BU 76 BABAYİĞİT BİR ÇÖZÜM BULAMAMIŞ HELAL OLSUN FORUM ÜYELERİNE

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Modemin arayüzüne girip bir bakın IP almış mı?

Burdan nasıl bir görüş verebiliriz ki envai çeşit problem olabilir.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
bence ek yerlerinde oksitlenme vaesa temizle ve lehimle yada klamensle bağla...

Kliptomanik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR.