Mobil internet hızını düşürme

Bu konuyu okuyanlar

pisiko_212

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhabalar.

Genelde insanlar bu hızları yükseltmek isterler ama ben düşürmek istiyorum :) Sebebine gelince ben 5 gb internetim var ve ben kesinlikle internetimi kapatmayı seven bir kişi değilim.Sürekli açık olmalı.Ama biliyorsunuz ki ben kullanmasam da arka planda internet çalışıyor ve datam düşüyor.
10 mbps internet sürekli açık kalırsa fazla indirme yapmasam bile ay sonunu göremeyeceğimi düşünüyorum.Nitekim 128 kbps sınırsız internetim ile nasıl olduysa 2 gb kullanım yapmışım.Normalde 2 gb dosyayı bu hızda indirmek tam 2 gün gerekiyor.80 saniyede 1 mb iniyor.Şanslıysanız 70 saniyede inebiliyor bazen.
Düşünün fazla indirme yapılmadan yalnızca açık kalmasıyla 2 gb veri kullanılmış bu derece yavaş bir hızla.
2g ye alırsam çok yavaş oluyor.3g de ise çok hızlı.
Diyorum ki hızını 0.5 mbps ye ayarlarsam sürekli açık olsa dahi aylık 5 gb yi bulmayacağını düşünüyorum.Hem bu hız bana da yeter mobilde.Böyle bir imkanım var mı ?Telefon android ama rootsuz.

Yanlış anlama olmasın diye tekrar ediyorum mobil veri değil mobil verinin hızı sınırlanacak.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Merhabalar.

Genelde insanlar bu hızları yükseltmek isterler ama ben düşürmek istiyorum :) Sebebine gelince ben 5 gb internetim var ve ben kesinlikle internetimi kapatmayı seven bir kişi değilim.Sürekli açık olmalı.Ama biliyorsunuz ki ben kullanmasam da arka planda internet çalışıyor ve datam düşüyor.
10 mbps internet sürekli açık kalırsa fazla indirme yapmasam bile ay sonunu göremeyeceğimi düşünüyorum.Nitekim 128 kbps sınırsız internetim ile nasıl olduysa 2 gb kullanım yapmışım.Normalde 2 gb dosyayı bu hızda indirmek tam 2 gün gerekiyor.80 saniyede 1 mb iniyor.Şanslıysanız 70 saniyede inebiliyor bazen.
Düşünün fazla indirme yapılmadan yalnızca açık kalmasıyla 2 gb veri kullanılmış bu derece yavaş bir hızla.
2g ye alırsam çok yavaş oluyor.3g de ise çok hızlı.
Diyorum ki hızını 0.5 mbps ye ayarlarsam sürekli açık olsa dahi aylık 5 gb yi bulmayacağını düşünüyorum.Hem bu hız bana da yeter mobilde.Böyle bir imkanım var mı ?Telefon android ama rootsuz.

Yanlış anlama olmasın diye tekrar ediyorum mobil veri değil mobil verinin hızı sınırlanacak.
Yani verdiğiniz örnekten birşey anlamadım matematik sorusu gibi olmuş :) internet hızını düşürmek istiyorsan şanslıysan telefonun da varsa 3G yi kapatıp eski tip internet seçeceği vardı onunla düşük hızda internete gire bilirsiniz

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu işi ancak operatör yapabilir zannımca.

1Turk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabı bulan varmı banada lazım.internet aşırı hızlı bir yere girince tüm reklamları anında geliyor.hiz yavaş olsa bu sorun kalmaz. 2 yazı okunmaya kalksam 50-60mb çöp oluyor. Paso elim tetikte verei kesip öyle çözüyoruz işi. Veri hızı 200k limitli olsa süper olurdu ben veri hızını göstertim telefonuna veri hızı 2-5 MB data görüyorum ilk 2-3 saniyede her sitede

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
3G yi Operatöre baş vurarak kapattırırsın ve EDGE ile devam edersin. (2,5 G olur kendisi)
Video izleyemezsin tabi o hızda.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Arka plan için bir şey diyemiyorum ama opera nın bazı sürümlerinde sayfaların görüntü kalitesini değiştirebiliyordum. Düşük seçersen kotanın dolma süresi uzayacaktır.

Son mesajlar