Minecraft veya CS:GO Sunucusu Açmak Isteyenler

Bu konuyu okuyanlar

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Özellikle yeni başlayanlar Eğer herhangi bir Yardımcı arıyorsanız yardım edebileceğimi düşünüyorum

Plugin bilgisi, Server nasıl yönetilir, Panel bilgisi gibi birçok alanda bilgi sahibiyim

Pluginler ile herhangi bir sorunu olanlarda ayrıca buradan bana mesaj atabilirler.

Ciddi düşünenler buradan değilde P.M den görüşelim

İyi Günler

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Ara sıra aklıma geliyorda birkaç sorum,olacak .

1-Oyun orjinal mi olmalı
2-Bilgisayar sürekli açık mı kalmalı ?
4-Vip vb. Aldıklarına bana nasıl para gelecek ?

orjinal olmasına gerek yok server.properties ayarlarından online mode kapatılabiliyor. serveri kendi bilgisayarınızdan mı host edeceksiniz ? eğer öyle ise server bilgisayar açık kaldıkça açık kalır. pc kapanırsa server de kapanır

vip aldıklarında ödeme sistemini nasıl yapacaklarını siz kendiniz ayarlayacaksınız ininal havale, ptt havale gibi

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
orjinal olmasına gerek yok fakat serveri kendi bilgisayarınızdan mı host edeceksiniz ?

vip aldıklarında ödeme sistemini nasıl yapacaklarını ayarlayacaksınız ininal havale, ptt havale gibi
Bu host most hiç bilmiyorum :D . Ödeme sistem derken hiçbir bilgim yok .

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
ne serveri açmak istiyorsun yardımcı olayım

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
önce Serverini Yürütecek(Hosting) şirketini bulmalısın. ülkemizde Nitrado, Batihost gibi çokça türk hosting şirketi var ama mchostingpro gibi yabancı host şirketlerini de kullanabilirsin.

parayı ve hosting kısmını ayarladıgın zaman sıra server kurulumunda. öncelikle hangi tür bir server yürüteceğini belirlemelisin(skyblock, factions...) eğer skyblock ve factions'u aynı anda yürütmek istersen hem skyblock hem de factions için ayrı server alıp bunları bungeecord ile birbirine bağlaman gerekir.

daha sonrasında map ve plugin ayarlama, plugin config editleme vs. gibi konular var.

kendi fikrimi sorarsan 1.8.8 skyblock serveri açmak en mantıklısıdır. türkiyede şuan Skyblock açığı var ve en uyduruk skyblock serverine bile 20 kişi giriyor. ucuz fiyatlarla adam akıllı kurulacak ve kendini sadece skyblock'a adayacak bir server başarılı olacaktır

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
önce Serverini Yürütecek(Hosting) şirketini bulmalısın. ülkemizde Nitrado, Batihost gibi çokça türk hosting şirketi var ama mchostingpro gibi yabancı host şirketlerini de kullanabilirsin.

parayı ve hosting kısmını ayarladıgın zaman sıra server kurulumunda. öncelikle hangi tür bir server yürüteceğini belirlemelisin(skyblock, factions...) eğer skyblock ve factions'u aynı anda yürütmek istersen hem skyblock hem de factions için ayrı server alıp bunları bungeecord ile birbirine bağlaman gerekir.

daha sonrasında map ve plugin ayarlama, plugin config editleme vs. gibi konular var.
Uzun işmiş . :( . İlgilendiğiniz için teşekkürler . Birde 1.8de Hile Programı Serenity kullanıyorum chunk problemi var . Konu açmıştım yardım eder misiniz ?

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Uzun işmiş . :( . İlgilendiğiniz için teşekkürler . Birde 1.8de Hile Programı Serenity kullanıyorum chunk problemi var . Konu açmıştım yardım eder misiniz ?

diğer versiyonlarda da chunk problemi var mı ?

eğer varsa bu dizin bilgisayarınızın ve ekran kartınızın render hızı ile alakalı.

eğer yoksa bu kullandığınız versiyon ile alakalı. daha yeni ve güncel bir versiyon kullanmalısınız

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
diğer versiyonlarda da chunk problemi var mı ?

eğer varsa bu dizin bilgisayarınızın ve ekran kartınızın render hızı ile alakalı.

eğer yoksa bu kullandığınız versiyon ile alakalı. daha yeni ve güncel bir versiyon kullanmalısınız

Diğer sürümlerde yok bu problem . Sadece serenity de oluyor . Ama en kaliteli programı bu . Napacağım?