Minecraft artık ölü bir oyun mu?

Bu konuyu okuyanlar

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Öncelikle kendimi tanıtayım, 2014 den beri minecraft oynuyorum, çok tecrübeliyim ve bu tecrübeleri size aktaracağım. İlk olarak minecraft hep "veled oyunu" "veledlerin ortamı" diye anılıyor, buna kesinlikle karşıyım çünkü veled kelimesi kötü bir kelime değildir elbetki herkes anasının karnından 30 yaşında çıkmadı. Minecraft 11 senelik bir oyun ve illaki veled dediğiniz kişilerde büyüdü, olgunlasti :). 4 senedir minecraft oynuyorum ve minecraft resmen gözlerimin önünde eriyip gidiyor. Bunu dememin sebebi son zamanlarda olan olaylar. 1.13 sürümü tamamen çıktı ve bu beni hiçbir şekilde heyecanlandirmadi çünkü eski minecraft oyuncuları halen daha 1.7.10 da oynuyor ve pvp ortamına gelecek bir güncelleme bekliyor fakat 3 senedir dahada kötüye gidiyor. Tabi bu pvp ile alakası olmayan kişilere güzel bir haber çünkü oyun artık blok bir dünya olmaktan çıktı yenilikler getirdi kendine farklı bir hava kattı ancak pvp için ne bir update yapıldı nede başka birşey. Minecraft pvp ortamı türkiye için yavaş yavaş ölüyor çünkü çoğu iyi oyuncu oyunu bilgisayarindan sildi ve fortnite gibi başka oyunlara yöneldi. Minecraftta Bizim Türklerin ve yabancıların dizayn ettiği turnuva tarzı şeyler 2015 den beridir yapılıyor ve isimleri trcw, eucw olarak geçiyor. (Türkiye clan wars, avrupa clan wars) trcw bu senede oldu ve bundan sonra olur mu bilemiyorum. Bizim çok geniş klanlarimiz var Örneğin Centaur bunların en büyüğü. Centaurda neredeyse herkes ile tanışıyorum hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Descript, puffybears, chessboy_99, hewaltasy, hardhurt bu değerli oyunculardan birkaçı. Türk çok server var fakat bu turk serverlar berbat ötesi kötü hepsi internetten bulduğu skriptler ile kendi başına server açıyor ama bu serverlarda Hem lag problemi oluyor hemde ömürleri maximum 2-3 ay oluyor. Bu yüzden pvp kitlesine hitap eden yabancı serverlardan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 1.30 ay önce kapanan krallar kralı Badlion benim pvpye başladığım, En oturaklı, En sistematik ve en iyi serverdi diyebilirim. Çoğu turk oyuncuda badlionun kapanması ile oyunu ya bıraktı yada ara verdi çünkü badlion bizim kalbimizdi. En iyi oyuncular burada yetişti, survival games odaları herzaman Türk doluydu ama bu pvpnin babası olan server maalesef 1.30 ay önce kapanmak zorunda kaldı çünkü pvp oynayan çoğu kişi minecraft kariyerine Son vermişti. Bi nevi badlion pvpnin Son diregiydi diyebilirim. Minecraft Java üzerine kurulu bir oyun olduğu için kodlardaki ufak oynamalar ile basit hileler mevcuttu Örneğin huzuni Türkler arasında en çok kullanılan hiledir. Bu tür insanlara daha uzaktan vurmayı sağlayan, ucmaniza olanak tanıyan hileler ile server anticheatlarinin baş etmesi çok zordu. Bu sebepten ötürü 2016 da yapımına başlanan cheatbreaker minecraft oyunculari için bir geri dönüş, Bir kurtarıcı olacaktı. Heryerde herkes cheatbreaker su tarihte çıkacak bu tarihte çıkacak dedi ve 2 sene boyunca bizi bekletti ve 2 ay gibi bir süre önce cheatbreaker beta bir şekilde release edildi. Herkes ama herkes videosunu çekti heryerde paylaştı. Cheatbreakerin mantığı şudur: zor bi kodlama ile özel bir minecraft launcher yapıp serverlari sadece cheatbreaker ile girilebilir yapmaktı ve cheatbreaker ile Birlikte eskilerin badlion gibi kral serverlari yeniden açılıp sadece cheatbreaker ile girilebilir yapıldı bu serverlar minehq, arcane ve veltpvp idi. Fakat son günlerde cheatbreakerin yapımcısı ve minehqnin kurucusu olan itsjhalt (Jonathan halterman) ifsalandi. Bu ifşa o kadar büyük tu ki jhaltin pedofili olduğu ve 15-16 yaşındaki kızlardan para karşılığı çıplak fotoğraflarini istediği ortaya çıktı. Bu ifşa olaylarından sonra jhalt minehq ownerligindan atıldı atılmasına ama bugün cheatbreaker sayesinde söylentilere göre bitcoin mine yapabiliyor ve kişisel/özel dokümanlariniza göz atabiliyor. Bu olaydan sonra herkes nasıl cheatbreaker silinir tarzı videolar paylaşmaya başladı. Badlionun kapanmasindan Kısa süre sonra böyle büyük bir olay minecraft pvp ortamını adeta öldürdü. Herkes oyunu silip birdaha oynamamaya karar verdi bu Türkleride çok etkiledi dediğin gibi şuan çoğu kaliteli Türk oyuncu fortniteya yöneldi ve minecraft uzun süre oynamayacaklar gibi. Bunun yanında cheatbreaker kullanilmadigi için minehqda maalesef kapanma haberini Bugün yayınladı. Fakat arcane ve veltpvp cheatbreaker zorunluluğunu kaldırıp normal hale döndü ve halen oynanabiliyor. Bunun yanında güzel bir haber olarak badlionun kurucusu archybot twitter üzerinden Yeni bir server açmak istediğini ve bu serveri badlionun revamp versiyonu olabileceğini açıkladi fakat kodları kendisi yazacağı için bu duyurudan çok sonra server açılabilir yada iptal edilebilir. Centaur klaninda halen minecraft oynayanlar var bende haftada 1 girip oynuyorum. Youtube kanalım var beni takip edebilirsiniz linkini yazı sonuna koyacağım. Bu yazıyı sonuna kadar okuyan olursa harbi helal olsun valla ne diyim :D Merryzz

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Öncelikle kendimi tanıtayım, 2014 den beri minecraft oynuyorum, çok tecrübeliyim ve bu tecrübeleri size aktaracağım. İlk olarak minecraft hep "veled oyunu" "veledlerin ortamı" diye anılıyor, buna kesinlikle karşıyım çünkü veled kelimesi kötü bir kelime değildir elbetki herkes anasının karnından 30 yaşında çıkmadı. Minecraft 11 senelik bir oyun ve illaki veled dediğiniz kişilerde büyüdü, olgunlasti :). 4 senedir minecraft oynuyorum ve minecraft resmen gözlerimin önünde eriyip gidiyor. Bunu dememin sebebi son zamanlarda olan olaylar. 1.13 sürümü tamamen çıktı ve bu beni hiçbir şekilde heyecanlandirmadi çünkü eski minecraft oyuncuları halen daha 1.7.10 da oynuyor ve pvp ortamına gelecek bir güncelleme bekliyor fakat 3 senedir dahada kötüye gidiyor. Tabi bu pvp ile alakası olmayan kişilere güzel bir haber çünkü oyun artık blok bir dünya olmaktan çıktı yenilikler getirdi kendine farklı bir hava kattı ancak pvp için ne bir update yapıldı nede başka birşey. Minecraft pvp ortamı türkiye için yavaş yavaş ölüyor çünkü çoğu iyi oyuncu oyunu bilgisayarindan sildi ve fortnite gibi başka oyunlara yöneldi. Minecraftta Bizim Türklerin ve yabancıların dizayn ettiği turnuva tarzı şeyler 2015 den beridir yapılıyor ve isimleri trcw, eucw olarak geçiyor. (Türkiye clan wars, avrupa clan wars) trcw bu senede oldu ve bundan sonra olur mu bilemiyorum. Bizim çok geniş klanlarimiz var Örneğin Centaur bunların en büyüğü. Centaurda neredeyse herkes ile tanışıyorum hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Descript, puffybears, chessboy_99, hewaltasy, hardhurt bu değerli oyunculardan birkaçı. Türk çok server var fakat bu turk serverlar berbat ötesi kötü hepsi internetten bulduğu skriptler ile kendi başına server açıyor ama bu serverlarda Hem lag problemi oluyor hemde ömürleri maximum 2-3 ay oluyor. Bu yüzden pvp kitlesine hitap eden yabancı serverlardan bahsetmek istiyorum. Yaklaşık 1.30 ay önce kapanan krallar kralı Badlion benim pvpye başladığım, En oturaklı, En sistematik ve en iyi serverdi diyebilirim. Çoğu turk oyuncuda badlionun kapanması ile oyunu ya bıraktı yada ara verdi çünkü badlion bizim kalbimizdi. En iyi oyuncular burada yetişti, survival games odaları herzaman Türk doluydu ama bu pvpnin babası olan server maalesef 1.30 ay önce kapanmak zorunda kaldı çünkü pvp oynayan çoğu kişi minecraft kariyerine Son vermişti. Bi nevi badlion pvpnin Son diregiydi diyebilirim. Minecraft Java üzerine kurulu bir oyun olduğu için kodlardaki ufak oynamalar ile basit hileler mevcuttu Örneğin huzuni Türkler arasında en çok kullanılan hiledir. Bu tür insanlara daha uzaktan vurmayı sağlayan, ucmaniza olanak tanıyan hileler ile server anticheatlarinin baş etmesi çok zordu. Bu sebepten ötürü 2016 da yapımına başlanan cheatbreaker minecraft oyunculari için bir geri dönüş, Bir kurtarıcı olacaktı. Heryerde herkes cheatbreaker su tarihte çıkacak bu tarihte çıkacak dedi ve 2 sene boyunca bizi bekletti ve 2 ay gibi bir süre önce cheatbreaker beta bir şekilde release edildi. Herkes ama herkes videosunu çekti heryerde paylaştı. Cheatbreakerin mantığı şudur: zor bi kodlama ile özel bir minecraft launcher yapıp serverlari sadece cheatbreaker ile girilebilir yapmaktı ve cheatbreaker ile Birlikte eskilerin badlion gibi kral serverlari yeniden açılıp sadece cheatbreaker ile girilebilir yapıldı bu serverlar minehq, arcane ve veltpvp idi. Fakat son günlerde cheatbreakerin yapımcısı ve minehqnin kurucusu olan itsjhalt (Jonathan halterman) ifsalandi. Bu ifşa o kadar büyük tu ki jhaltin pedofili olduğu ve 15-16 yaşındaki kızlardan para karşılığı çıplak fotoğraflarini istediği ortaya çıktı. Bu ifşa olaylarından sonra jhalt minehq ownerligindan atıldı atılmasına ama bugün cheatbreaker sayesinde söylentilere göre bitcoin mine yapabiliyor ve kişisel/özel dokümanlariniza göz atabiliyor. Bu olaydan sonra herkes nasıl cheatbreaker silinir tarzı videolar paylaşmaya başladı. Badlionun kapanmasindan Kısa süre sonra böyle büyük bir olay minecraft pvp ortamını adeta öldürdü. Herkes oyunu silip birdaha oynamamaya karar verdi bu Türkleride çok etkiledi dediğin gibi şuan çoğu kaliteli Türk oyuncu fortniteya yöneldi ve minecraft uzun süre oynamayacaklar gibi. Bunun yanında cheatbreaker kullanilmadigi için minehqda maalesef kapanma haberini Bugün yayınladı. Fakat arcane ve veltpvp cheatbreaker zorunluluğunu kaldırıp normal hale döndü ve halen oynanabiliyor. Bunun yanında güzel bir haber olarak badlionun kurucusu archybot twitter üzerinden Yeni bir server açmak istediğini ve bu serveri badlionun revamp versiyonu olabileceğini açıkladi fakat kodları kendisi yazacağı için bu duyurudan çok sonra server açılabilir yada iptal edilebilir. Centaur klaninda halen minecraft oynayanlar var bende haftada 1 girip oynuyorum. Youtube kanalım var beni takip edebilirsiniz linkini yazı sonuna koyacağım. Bu yazıyı sonuna kadar okuyan olursa harbi helal olsun valla ne diyim :DMerryzz
Maşallah ne güzel yazmışsınız. (başını ve sonunu okudum :p)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Çünkü Microsoft Minecraft'ı direkt olarak bir oyundan ziyade çocukların hayal gücü ve zihinlerini geliştirebileceği bir araç olarak görüyor temel sebep bu. Turnuva ve senin demiş olduğun PVP gibi kısımlara destek vermemesinin nedeni Fortnite, LoL, Dota 2 ve CS Go gibi bir rekabet ortamı yaratmak istememesi bütün neden bunun üzerine kurulu.

Reaksiyon puanı
119
Oyuna çok ön yargı var bunun sebebinin merhaaabaaa arkadaşlarrğğğğğ olduğunu düşünüyorum 10 yaşındaki çocuğun minecraft çekmesi kadar normal bişey olamaz ama videolardaki abartı, kurgu, argo çok abartılı şekilde, oyunu veled görenlerin hepsi bu yüzden olabilir. Oyunu 30 yaşındaki adam bile oynayabilir bence gayet iyi bi oyun kitlesi yüzünden sevilmeyen oynanmayan bi oyun

NousrAX

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Yılların efsane oyunu 2012 2013 te deli gibi oynardım o zamanlar da int bağlantısı gelmişti serverlara girerdim. Pvp savaşlari olurdu ve genellikle 1. Olur Pvp tagı alırdım yada para ödülü verirlerdi(oyun içi tabi). Hayvan gibi para kasar sw 1.si olurdum. Bi sw de admindim kaçak op almıştım :d. Güzel günlerdi ya.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Yılların efsane oyunu 2012 2013 te deli gibi oynardım o zamanlar da int bağlantısı gelmişti serverlara girerdim. Pvp savaşlari olurdu ve genellikle 1. Olur Pvp tagı alırdım yada para ödülü verirlerdi(oyun içi tabi). Hayvan gibi para kasar sw 1.si olurdum. Bi sw de admindim kaçak op almıştım :d. Güzel günlerdi ya.

Son düzenleme:

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Ne kadar canlı tutulmaya çalışılsa, ne kadar güncel bir kitle oynasa da sadece belirli haberler dışında gündemde değil. Yani ölü oyun diyebiliriz.

Son mesajlar