Mimarlık bölümü ve oyun için bilgisayar?

Bu konuyu okuyanlar

Sezen___

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır bilgisayar arayışı içindeyim. Bana şu önerildi:

Dell 7577 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bu bilgisayar hakkındaki düşünceleriniz neler? İşletim sistemi yokmuş ve yüklemek için +600 Tl istiyorlar. Ve çok ısınıp fanın yüksek ses çıkardığıyla alakalı şikayetler var. Yine o pc’nin fiyat aralığında bir bilgisayar almak istiyorum. Hem oyun hem de mimarlıkla ilgili programları rahat kaldırsın diye. Önerilerinizi bekliyorum..

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır bilgisayar arayışı içindeyim. Bana şu önerildi:

Dell 7577 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

Bu bilgisayar hakkındaki düşünceleriniz neler? İşletim sistemi yokmuş ve yüklemek için +600 Tl istiyorlar. Ve çok ısınıp fanın yüksek ses çıkardığıyla alakalı şikayetler var. Yine o pc’nin fiyat aralığında bir bilgisayar almak istiyorum. Hem oyun hem de mimarlıkla ilgili programları rahat kaldırsın diye. Önerilerinizi bekliyorum..
bilgisiyarın sistemi güzelde işletim sistemi linux bilmiyorum linux hiç kullanmadım monster da alabilirsin o fiyata

Sloshed Rabbit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Dell Gaming 7577 kullanıcısıyım. Sahip olduğum model 16GB RAM, 256GB SSD + 1TB HDD, 1050TI 4GB ekran kartlı versiyonu. Oyun performansı genel olarak tatmin edici düzeyde. Oyun akışı Far Cry 5 ve dengi oyunlarda ultra ayarlarda 50 FPS üzerinde seyrediyor. Her yeni çıkan oyunu en iyi grafiklerde oynamak istiyorum dersen piyasanın durumundan dolayı minimum 8300 TL civarı fiyatlardan başlayan (internet ve kampanya fiyatları hariç) alman gereken bilgisayarın özellikleri ortalama olarak şu olur:
İntel İ7 8750H işlemci, 16GB 16Cl 2400/2666 MHz RAM, 1060 6GB VERSION
Bu özelliklerdeki bilgisayar seni önümüzdeki 3 senenin en yeni oyunları için tatmin edici düzeyde tutacaktır. Ama "benim belirli oyunlarım var, onların dışında pek oynamıyorum" dersen bu attığın bilgisayar senin mimarlık bölümünde kullanacağın programlardan beklentini rahatça karşılayacaktır.
İşletim sistemi işini de kafana takma. İnternette birçok Windows kurulum videosu mevcut. İnternet üzerinden sadece 30 TL civarı fiyatlara alabileceğin tek kullanımlık Windows aktivasyon kodları mevcut. Bunları kullanarak kurduğun Windows işletim sisteminin aktivasyon işlemini halledebilirsin. İyi forumlar :)

Son düzenleme: