Mikrofon cizirti problemi

Bu konuyu okuyanlar

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaslar,

Mikrofonda sesim cizirti seklinde gidiyor ve anlasilmiyor. Konusmadigim zamanlarda ise hep bir ugultu var. Ses ayarlarini epey kurcaladım fakat bir türlü basaramadim. Yeni bir mik denedim, onda da ayni problemle karsilastim. Acaba problem nerededir, yardimci olabilir misiniz?

İyi forumlar.

TempesTs

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Topraklimi, topraksizmi bilmiyorum. Yalniz ses kaydedicisinde kayit yaptigimda sesim normal sekilde kayit oluyor. Skype vs.. konusmaya kalktıgımda cizirtidan, ugultudan baska birşey yok.

dirent

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şunu bir dener misiniz ?

Saatin yanında göreceğiniz hoparlör simgesine sağ tıklayın ve açılan menüden Kayıt Aygıtlarına girin.
Çıkan pencerede Microphone, (varsayılan aygıt) üzerine bir kez tıklayın ve pencerenin altındaki Özellikler'e basın.
Açılacak pencerede Özel sekmesine geçin.
Orada, Microsphone +20 dB Boost'un yanında tik varsa kaldırın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
öncelikle cümleten selamın aleyküm arkadaşlar ben kayıt almak istiyorum ama kayıt alırken cool edit pro 2.1 den mikrofondan bi cızırtı geliyor ve buna 1 aydır çözüm bulamadım bana yardımcı olursanız sevnirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar . ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Özelliklerde oyle bir +20 dB Boost diye birşey yok:hammer:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
özelliklere girince yukardan düzeylere tıkla mikrofon bası kıs

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende bas kısık ama genede cızırtı var win8 de nasıl çözerim bunu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben vindows 7 kullanıyorum sizin dediğiniz şeyi +20 yaptım bu sefer daha fazla cızırtı geldi yardım!!!!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oyle birşey yok +20 die fln basıda kıstım ama yinede cızırtı gidiyor ses gitmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selamın Aleyküm beyler benim mikrofondan cızırtılı ses gidiyo arkadaşlar boğucu geliyo diyo sesin ne yapmalıyım ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğer bass 0 da ve cızırtı geliyorsa saat/net in yanında görev çubuğunda ses simgesine sağ tıklayın ses düzeyi karıştırıcısını aç diyin mikrafonu en aşağıya getirin yada kutucukdaan kapatın...(en azından sorunu giderene kadar)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Slm arkadaslar w8 kullanan arkadaslşarın dıkatıne bende w8 kulanıyorum mıc ayarımdan ses gelıyor ve bunu cözdum ama söyle cöztum leptop kulanıyorsanız guc adabtörnu yanı bataryayı tak dolsun ve fısı cıkart ses kesılıyor bunun sebebı evnızın topraklaması ya zayıftır yada bu w8 lerde ve cocugunluklu olark w8 kendınden kaynaklanan bırsey zaten adam gıbı bısı yapsalardı sasardım aq cocukalrı arkadaslar ya garantısıne göturun yada farklı bı format atın ben w8 zı xp ye cevırdım ve hıc bır sorun kalmdı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Ben Bassı 0 Yaptım Bişi Değişmedi.
Ama Sonra Mic Sesini %50 Ye İndirdim [Bass 0 İken] Sorun Çözüldü Bilginize...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde farklı bir sorunum var bilenler yardımcı olursa çok iyi olur mikrofon basını +0dB yapınca sesim karşı tarafa çok kısık gidiyor mikrofon basını yükseltince de sesim gidiyor fakat bu seferde cızıltılı oluyor lütfen bilenler varsa yardım ederse çok sevinirim.. İyi forumlar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benı wındows xp cok eskı bır surum bılgısayar kullanıcısıyım drıvere yukledım ama hoperlorden cızırtı gelıo ve ses gelmıyo sadece cızırtı gelıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
saatin yanından ses ayarı görünüyor maueseye yani fareden oraya gelip sol tıklayın ve kayıt aygıtlarına tıklayın sonra mikrafon cızırtısı için mikrafon simgesine tıklayın sonra gelişmiş e tıklayın en son varsayılan biçim çıkıyor orda kalite seçme yeri var mikrafon sesi kalitesini en yükseğe getirip yani sütüdyo kalitesi diyip uygula diyin mikrafon cızırtısı gider hoporlör içinde kayıt yeri açıldığında soldaki kayıttan yürüt e tıklayın sonra açılan ekranda hopörlör e tıklayın sonra gelişmiş e tıklayarak aynı şekilde mikrafon kalitesi yükselttiğiniz yerden sütüdyo kalitesi yapın ve uygula diyin hopörlörde ki cızırtı da gider

fahri ışık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Arkadan gelen cızırtı ve boğuk sesin ' konuşurken yada kayıt yaparken ' gelmesinin tek sebebi ( Kurşun Kalem ) adlı kullanıcının da dediği gibi topraklamadan kaynaklı. Bu problem çıktıktan sonra driverleri yeniledim , yetmedi format attım , harici ses kartı taktım hep aynıydı. Ses dinlerken iyi konuşurken boğuktu . Topraklamayı düzelttikten sonra iş çözüldü uğraşmayın ilk bakıcağınız şey topraklama olsun. Bana da bu fikire sahip olmamda Kurşun Kalem kullanıcı vesile oldu . Bende benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak için yazmak istedim .

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Merhaba arkadaşlar. Arkadan gelen cızırtı ve boğuk sesin ' konuşurken yada kayıt yaparken ' gelmesinin tek sebebi ( Kurşun Kalem ) adlı kullanıcının da dediği gibi topraklamadan kaynaklı. Bu problem çıktıktan sonra driverleri yeniledim , yetmedi format attım , harici ses kartı taktım hep aynıydı. Ses dinlerken iyi konuşurken boğuktu . Topraklamayı düzelttikten sonra iş çözüldü uğraşmayın ilk bakıcağınız şey topraklama olsun. Bana da bu fikire sahip olmamda Kurşun Kalem kullanıcı vesile oldu . Bende benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak için yazmak istedim .

Merhaba,

2015 konusuna yorum yaparak konuyu hortlattığınız için teşekkür ederiz :)

th3m4r1n3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu çok eski fakat arkadaşın belirttiği şekilde laptop fişini çıkarıp denediğimde bütün uğultu ve vızıltı kesildi. Fakat oyun oynarken fişte oynadığım için kayıt o şekilde yapıyorum. Topraklama hattı olduğundan dolayı ne yaparsan vızıldama sorununa kesin çözüm sağlarım.

Matkaplı Kaplan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler Şimdi Saatin Yanında Yukarı Bakan Bir Ok var Ona Basın Orda Realtek HD Bilmem ne Var Ztn Onu Anlarsınız.Ona Sağ Ses Aygıtları Tık Diyin Ve Orda Bi Yer Açılcak Sonra Kayıta Gelin Ve Varsayılan Mikrofona Sağ Tık Özellikler Diyin Sonra Düzelylere Basın Ordaki Mikrofon Basını 0 Yapın UYARI (BENİMKİ WİN 7 SİZDE OLMAYA BİLİR)