Microblading 3D Kıl Tekniği İle Kusursuz Kaşlar

Bu konuyu okuyanlar

By Asker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
1489998120_Emsal_Do__an__7_.jpg

Kalın kaşların moda olması ile birlikte, seyrek kaşlı kadınlar istedikleri görüntüyü yakalamakta güçlük çekiyor. Makyaj malzemelerinde çözüm bulamayan kadınların imdadına yetişen 3 boyutlu kıl tekniği microblading uygulaması ile her kadın kusursuz kaşlara ve etkileyici bakışlara sahip oluyor.

Microblading uygulamasını Türkiye’ye ilk getiren Kalıcı Makyaj ve Güzellik Uygulamaları Uzmanı Emsal Doğan, doğru ellerde yapılan ufak dokunuşlarla, kusursuz kaşlara ve etkileyici bakışlara sahip olmanın mümkün olduğunu belirtiyor.

Doğal Kaştan Ayırt Etmek İmkânsız

Microblading 3D Kıl tekniği uygulamasının ne olduğunu açıklayan Doğan, “Steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerleştirilmesidir. Microblading yönteminde kullanılan boyalar organiktir ve yarı kalıcıdır. 1 yıla kadar kalıcı uygulama ile kaşları gerçek kaştan ayırt etmek oldukça zordur. İşlem 3 seansta tamamlanmaktadır.” dedi.

Modaya Göre Değil Yüz Şekline Göre Kaş Yapılmalı

Doğru kaşın, kişinin kendine yakışan kaş olduğunu vurgulayan Emsal Doğan, “Bir kaş moda oluyor, ardından kadınlar elinde fotoğrafla gelip bana bunu yap diyor. Her kadına her kaşın yakışmayacağını, bir şeyi moda diye yapmanın doğru olmadığını onlara anlatmaya çalışıyorum. Kaş rengi, saç rengi, ten rengi ve kemik yapısı doğru kaş şeklinin verilmesinde çok önemli. Kaşı yaparken altın orana bakıyor, ölçümler yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kalıcı Makyajlardan ve Dövme Uygulamalarından Farklı!

Microblading uygulamasının dövmeden farklı olduğunu belirten Doğan, “Kadınlar genellikle microbladingi dövme uygulaması gibi sandıkları için yaptırmaya korkuyorlar. Malzeme ve işlem olarak ikisi son derece farklı uygulamalar. Kalıcı kaş uygulamaları ve dövmelerde sonradan renk değişikliği oluyor. Çevrenizde dövme yaptıran kadınların, kaşlarının mavileşmesi ve kırmızılaşmasından şikayet ettiklerini görürsünüz. Microblading uygulamasında böyle bir durum yaşanmıyor.” dedi.

Dikkat! Ya Değiştirmek İsterseniz?

Microblading uygulamasını tercih etmenin nedenlerini açıklayan Emsal Doğan, “Kaşınız 1 sene boyunca doğal bir görüntüde kalıyor. 8 ay sonra kaşım kırmızıya ya da maviye döndü gibi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Ayrıca moda değiştiğinde, kaşınızı inceltmek, saçınızın rengini değiştirmek istediğinizde, hep aynı kaşı kullanmaktan sıkıldığınızda, size ikinci bir şans veriyor gibi düşünebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

kaynak: https://pembeteknoloji.com.tr/

Son düzenleme:

ozgec888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ödemelerde kolaylıklar oluyor mu? Bende araştırıyorum ama ödeme konusunda kafamda deli sorular var, peşin ödeme yapmam çok zor.

kocabebekler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, benim de kaşlarım çok ince ve seyrekti. Çok rahatsız oluyordum bu durumdan. Bi süre iyi araştırma yaptım ve Kadıköy'de New Elegance isimli bir kozmetik şirket buldum. Önceleri biraz tedirgin oldum ne olur nasıl olur diye daha sonra görüşmeye gittim. Kısa süre içinde randevu alıp uygulama yaptırdım. Acısız ve tam istediğim gibi oldu. Aşırı güler yüzlü ve ilgililer. Gerekli olan tüm bakımı yaptılar, kullanmam gereken kremleri verdiler. En önemlisi eğitmenlerin profesyonellikleriydi. Hem eğitim de veriyorlarmış ki bunu da düşünmeye başladım. Ben çok memnun kaldım, düşünen herkese güvenle tavsiye edebilirim.

ladyrose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar bende bu işlemle ilgili tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. 2 yıldan uzun süredir kaşlarımda microblading kıl tekniği ile yapılmış bir uygulamayı taşıyorum. Yılda bir kez rötuş yaptırmak için gidiyorum. Size tavsiyem yaptığı kaşın 1 yıldan fazla kalacağını söyleyen yerlerden uzak durun. Bu işlemde kesinlikle organik boya kullanılması gerekiyor çünki uzun süre kalan boyalar organik olmuyor ve renk değiştiriyorlar. Organik boya ciltte en fazla 1 yıl kalıyor ve renk değiştirmeden solarak kayboluyor yani vücut tarafından temizleniyor. Tecrübelerimden ve çevremdeki bazı yaptıranlardan görüp öğrendiğim kadarıyla microblading tekniğinin başarılı sonuç vermesi iki şeye bağlı bunlardan birincisi doğru malzemelerle yapılması ikincisi ise doğru uzman tarafından uygulanması. Sosyal medyadaki resimlere bakarak aldanmayın çoğunu photoshop ile düzeltme yaparak yayınlıyorlar. Bu konuda çalışan uzmanın mutlaka 'kalıcı makyaj ustalık belgesine' sahip olması gerekiyor çekinmeden sorun hatta gittiğinizde göstermelerini isteyin bu belgeye sahip olmayan yerler ne kadar lüks olursa olsun merdivenaltı uygulamacılardır ve kendinizi riske attığınızı bilin. Ben istanbulda oturanlar için bir tavsiyede bulunabilirim kadıköy 'de bien beauty studio 'yu tavsiye ederim. Aykut Özhan tarafından uygulama yapılıyor kaşlarımı altın oran ölçümleriyle mükemmel tasarladı ve adeta yüzümün ifadesi değişti ve çok doğal kıl kıl duruyor. İstanbul da oturmayanlara ise yukarıda yazdıklarımı dikkate almalarını ve mağdur olmamak için merdivenaltı tabir edilen yerlere gidip sağlık ve güzelliklerini riske atmamalarını öneririm.