Mi 8 den mi max 3 e geçmek

Bu konuyu okuyanlar

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Bu telefonu alırken çok çekincelerim vardı. Büyük ekranlı ve bataryası iyi telefon almak istiyordum. Herkes işte yorumlarda yazmış sdn 636 mı ıyk falan.
Telefon arayüz de vs hiç donma kasma yapmıyor arkadaşlar. Bir mi 8 kadar seri mi? Değil. Mi 8 den buna geçtim. Neden? Çünkü mi 8 bataryası iyi dayansa bile bana sanki her koşulda bir günü çıkartacak güveni vermiyordu. Çıkarmadığı günler de oldu. Son zamanlarda telefonda istediğim şeyin aslında bana o kadar gerekli olmadığını hissettim.
Hız performans vs tabiki güzel. Ama son zamanlarda istediğim şey bir telefonun bana ciddi anlamda güven vermesiydi. Bir, iki gün o şarz aletine yakın olmasam bile bunun sorun olmamasıydı ve iyi de oldu. :)
Kamerası bir mi 8 gibi değil. Özellikle ön kamera. Işığı iyi ayarlamanız gerekiyor güzel resimler için. Arka kamera günü kurtarır nitelikte ve bazen bu telefon mu çekti dedirtiyor.
Ekran boyutu belki de en sevdiğim oldu. Aslında büyük ekran seviyor muşum da haberim yokmuş. Telefonda dizi izleyen biri olarak çok sevdim. Mi 8 ile ekranı karşılaştıracak olursak büyük ekran sevenler için boyut olarak mi max 3, ama canlılık vs olarak mi 8 daha iyi.
Batarya olayı en ama en sevdiğim oldu. 2 gün önce şarz ettim en son ve şu an yüzde 36 pil var. Dizimi de izledim her şeyimi de yaptım. Oyun hariç oyun oynamam.
Mi 8 i sattıktan sonra note 9, s9 plus falan vardı aklımda. Ama bu telefona şans vermek istedim. Param cebimde kalır dedim hem ve belki şu telefonda kağıt üstünde performanslı olan telefonları kullanma fantezimden de kurtulurum belki dedim. Sonuç beni tatmin etti. Sosyal medya, video ağırlıklı telefon kullanıcısı iseniz çok tatmin eder. Kamerası ortadan iyi, mükemmel değil.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-19-13-59-24-123_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-19-13-59-24-123_com.miui.securitycenter.png
    34.8 KB · Görüntüleme: 348

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Tercihlere göre telefon almak gerekli çok etken var oyun için kamera için batarya için performansı için telefon alan var tabi işin içine kısıtlı bütçede girince neden alınmasın mi max 3'ün öne çıkan en büyük artısı bataryası işlemcisi düşük olabilir ama pubg gibi bir oyunu akıcı bir şekilde oynatabiliyor normal bir kullanıcı için yeterli bir telefon bir telefona çok para vermek gereksiz..

ozgun7

Doçent
Reaksiyon puanı
107
Tercihlere göre telefon almak gerekli çok etken var oyun için kamera için batarya için performansı için telefon alan var tabi işin içine kısıtlı bütçede girince neden alınmasın mi max 3'ün öne çıkan en büyük artısı bataryası işlemcisi düşük olabilir ama pubg gibi bir oyunu akıcı bir şekilde oynatabiliyor normal bir kullanıcı için yeterli bir telefon bir telefona çok para vermek gereksiz..
Aynen öyle. Telefonu kullanmadan öyle işlemciye falan laf eden çok insan var. Yok işte o telefona 660 giderdi yok bilmem ne giderdi. Sanki farkı anlayacak ondan olsa. Bu benchmark testlerine falan aşırı bel bağlıyorlar.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Aynen öyle. Telefonu kullanmadan öyle işlemciye falan laf eden çok insan var. Yok işte o telefona 660 giderdi yok bilmem ne giderdi. Sanki farkı anlayacak ondan olsa. Bu benchmark testlerine falan aşırı bel bağlıyorlar.
Markaların en son çıkan amiral gemisi modelleri işlemcileri arasında ufak farklar var ama sanki biri diğerinin yarısı performansıdaymış gibi konuşuluyor aslında taraftarlık insanın elinde ne varsa o marka daha iyi öve öve bitiremiyorlar bana göre bu dönemde en öne çıkan özellik kamera onda da en iyi marka huawei ama hangi marka olursa olsun fiyat gereksiz yüksek değmez artık millet xiaomi honor gibi markalara yöneliyor..