Metin2 Benzeri Online Oyun Arıyorum

NatsuDragneeL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Metin2 tarzında bir online oyun arıyorum. Yıllardır metin2 oynadım artık oynanmaz bir hal aldı. Metin2 gibi oynamadı basit olsun. Yeni online oyunların skillerine oynanış şekline alışamadım zor geliyor. Metin2 tarzında kolay, türkçe, ücretsiz bir oyun biliyorsanız söylerseniz sevinirim.

MuhammedSC

Profesör
Reaksiyon puanı
484
Valla bir kaç oyun biliyorum ama öldülermi kaldılarmı bilgim yok :D
-Knight
-Silkroad
-KaraHan (bu baya önceden kapanmış olabilir.)

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Blade and soul önerecektim. Metin 2'den daha detaylı, ücretsiz ve ingilizce. Oyun bulamaz iseniz kesinlikle çok güzel ve adil bir pvp sistemi var. Ayrıca güzel bir hikayesi var. Türkçe patch arasanız bulabilirsiniz büyük ihtimalle.

NatsuDragneeL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla bir kaç oyun biliyorum ama öldülermi kaldılarmı bilgim yok :D
-Knight
-Silkroad
-KaraHan (bu baya önceden kapanmış olabilir.)
Knight, silkroad filan biraz eskidi. Karahan a bakacağım teşekkürler.
LoL oynayabilirsin
Lol oynadım ama mmorpg oyunların tadını vermedi bana. Genede önerin için teşekkürler.
Alternatif olarak DOTA
Dota da lol gibi moba tarzı bir oyun moba tarzı oyunlardan pek haz almıyorum mmorpg tarzı oyunlar daha çok dikkatimi çekiyor. Önerin için teşekkürler.
Blade and soul önerecektim. Metin 2'den daha detaylı, ücretsiz ve ingilizce. Oyun bulamaz iseniz kesinlikle çok güzel ve adil bir pvp sistemi var. Ayrıca güzel bir hikayesi var. Türkçe patch arasanız bulabilirsiniz büyük ihtimalle.
Bir ara yükleyip oynamıştım. Çok güzel oyun grafikleri dilan gerçekten güzel fakat ingilizce olması benim için sorun. İngilizcem kötü olduğu için oynaması sorun oluyor. Sarım bildiğim kadarıyla türkçe patch yok. Önerin için teşekkürler.

GameBoxandrios

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Metin 2 gibi bir oyun bulamazsın çünkü yok. Benim 70lvl çarım vardı soyulunca bıraktım. Metin 2 nin oynamsı olsun item basması sistemi, item sistemi, binek sistemi gerçekten çok güzel ama yapımcılar salak galiba neden metin2 ye benzer gelişmiş bir oyun yapmazlar anlamıyorum. Oyun çıkarıyolar 3 ay geçmeden kapanıyo.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Metin 2 gibi bir oyun bulamazsın çünkü yok. Benim 70lvl çarım vardı soyulunca bıraktım. Metin 2 nin oynamsı olsun item basması sistemi, item sistemi, binek sistemi gerçekten çok güzel ama yapımcılar salak galiba neden metin2 ye benzer gelişmiş bir oyun yapmazlar anlamıyorum. Oyun çıkarıyolar 3 ay geçmeden kapanıyo.
Hocam sen çok yanlış gelmişsin :D Metin2 tarzı MMORPG ne demek ? Basit kontrolleri olan, anlaması, oynaması ve alışması zor olmayan MMORPG demek. Bugün bütün MMORPG'ler World of Warcraft'a benzemeye çalıştılar ve onun gibi büyük dünya, uçan binekler, hatta karakterlerin kendilerine uçma yeteneği verdiler, dünyayı çok geniş yaptılar, oyun haritaları aşırı büyüdü. Metin 2'de bir harita yoktu, birden fazla haritaya ışınlanma noktaları ile gidiyorduk. Bunda ise zindanlar dışında ışınlanma yok ama zindana da ışınlanmak gelenektir MMORPG'lerde yani, olmazsa olmaz :D Yeniliğe ayak uyduracaz, başka ne yapalım ?

Eğer kontrolü kolay MMORPG diyorsanız Neverwinter var ama onda da maksimum level 80 ve sonrasında yapabileceğimiz tek şey zindandan para ve item yaparak bunlarla karakterimizi güçlendirmek. Bir yerden sonra güçlenmemiz duruyor ve oyun monotonlaşıyor. World of Warcraft, Tera, Aion, Guild Wars 2 ve RIFT'e bakın.

GameBoxandrios

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam sen çok yanlış gelmişsin :D Metin2 tarzı MMORPG ne demek ? Basit kontrolleri olan, anlaması, oynaması ve alışması zor olmayan MMORPG demek. Bugün bütün MMORPG'ler World of Warcraft'a benzemeye çalıştılar ve onun gibi büyük dünya, uçan binekler, hatta karakterlerin kendilerine uçma yeteneği verdiler, dünyayı çok geniş yaptılar, oyun haritaları aşırı büyüdü. Metin 2'de bir harita yoktu, birden fazla haritaya ışınlanma noktaları ile gidiyorduk. Bunda ise zindanlar dışında ışınlanma yok ama zindana da ışınlanmak gelenektir MMORPG'lerde yani, olmazsa olmaz :D Yeniliğe ayak uyduracaz, başka ne yapalım ?

Eğer kontrolü kolay MMORPG diyorsanız Neverwinter var ama onda da maksimum level 80 ve sonrasında yapabileceğimiz tek şey zindandan para ve item yaparak bunlarla karakterimizi güçlendirmek. Bir yerden sonra güçlenmemiz duruyor ve oyun monotonlaşıyor. World of Warcraft, Tera, Aion, Guild Wars 2 ve RIFT'e bakın.
Bende metin 2nin mmorpg olduğunu biliyorum zaten bunun aksini söylemedim :)
Metin 2 tarzı derken sadece kolay oynan oyundan bahsetmiyoruz metin 2 gibi pve arada bir vs atabilecek bir oyun.
Metin 2 nin güzel bir sistemi vardı item basma felan ben 3 yıl önceki çıkan ücretsiz bütün mmorpgleri denedim hiç birinden metin 2 gibi zevk alamamıştım.
Çok met edilen bir çok oyunu denedim ama sadece grafikten başka bişey yok.
Ben artık mmorpg oynamıyorum çünkü vakit kaybı çok uğraşmak lazım.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Silkroad,Knight Online gibi oyunlar var 10 numere 5 yıldız.;)

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Cabal Online bakabilirsiniz.

eronis

Dekan
Reaksiyon puanı
4,382
Bende metin 2nin mmorpg olduğunu biliyorum zaten bunun aksini söylemedim :)
Bilmediğinizi söyleyen tek bir sözümü işaret edebilir misiniz ? Geri alayım ? :)

Çok met edilen bir çok oyunu denedim ama sadece grafikten başka bişey yok.
http://wowcircle.com/en/

Bunu deneseniz ? World of Warcraft pvp server. Tamamen ücertsiz ve wow satın almanız, oynamak için para vermeniz, level sınırı gibi saçmalıklar yok. Oyun var, dert yok ;)