Meslek seçimim için yardım eder misiniz

Bu konuyu okuyanlar

Oseyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne meslek seçeceğimi bilemedim yardım eder misiniz?? ben dinazorları severim yani arkeolojiyi severim sonra olay yeri inceleme fln o tarz araştırma isteyen inceleme isteyen şeyleri çok severim fakat hangi mesleği seçeceğimi bilemiyorum lütfen yardım eder misiniz

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Ülkemizde halen Akdeniz, Anadolu, Atatürk, Dicle, Mersin, Çanakkale Onsekiz Mart, Selçuk ve Trakya Üniversitelerinde sadece Klasik Arkeoloji Anabilim dalında; Hacettepe Üniversitesinde Protistorya ve Önasya Arkeolojisi Anabilim dalında; Ege Üniversitesinde Protistorya ve Önasya Arkeoloji, Klasik Arkeoloji, Ankara ve İstanbul şehirlerinde ise Klasik Arkeoloji, Protistorya ve Önasya Arkeoloji Bilim dallarında eğitim verilmektedir.
Üniversitede arkeolojiyi okuduktan sonra Kültür Bakanlığı çatısı altında Müzeler ve Anıtlar Genel Müdürlüğü’ne bağlı çeşitli müzeler ve koruma komitelerinde, Özel Müzeler, Vakıflar Genel Müdürlüğü, MTA yani Maden Tetkik ve Arama’da çalışabilirsin. :)

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
ne meslek seçeceğimi bilemedim yardım eder misiniz?? ben dinazorları severim yani arkeolojiyi severim sonra olay yeri inceleme fln o tarz araştırma isteyen inceleme isteyen şeyleri çok severim fakat hangi mesleği seçeceğimi bilemiyorum lütfen yardım eder misiniz
Merhaba ,
Sana Jeofizik Mühendisliğini öneririm. Biraz araştır, ilgi alanına giren çalışmaları var.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Olay Yeri İnceleme için Polis olun bence.

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
arkadaşım sana "geleceğim sosyal bilimler zirvesi"ni öneririm. eğer istanbul dışındaysan yol ve kalacak yer masrafların karşılanıyor seni misafir ediyolar. bir sürü bölümün hocalarıyla bizzat konuşabilir, aynı mesleği yapan insanlarla tanışıp sorularını sorabilirsin. bi de atölyeleri var. okumak istediğin bölümün atölyesine girer kararını öyle verirsin. mesela hukuk için dava çözüp, psikiloji için de bi terapiye girebilirsin. son başvurusu 20 temmuz. aramızdaki kararsızlar için önerebilirim.