Meslek lisesi mi düz lise mi

Bu konuyu okuyanlar

tufan-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar... Ben bu sene liseye geçiyorum yalnız puanımın yettiği anadolu liseleri kötü olduğundan meslek lisesine yönelcem (galiba meslek lisesinin ortamıda kötü)... benim takıldığım konu şu şimdi ben lise 2 de bilişim bölümünü seçicem yani ben şimdiden işimi garanti alarak bilişim bölümü olan bi meslek lisesini seçtim... bugün okula gittiğimde dediler ki "anadolu lisesinde bölüm yok..." bide deediler ki "meslek lisesine gidersen üniversite okuyamazsın" yani ben şimdi çok kararsız kaldım anadolu lisesi mi seçeyim meslek lisesi mi seçeyim lütfen yardım edin....

NOT: eğer iyi bi anadolu lisesinde boş kontenjan çıkarsa oraya başvurcam ama bu nakil işlemleri eylül sonuna kadar devam etcek yani diyelim ki kasım ayında falanca lisesinde 3 kişilik boş kontenjan çıktı ben kasım ayındada nakil yapabilir miyim??? :(:( :blink:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
diğer soruların cevaplarını bilemeyeceğim ama meslek lisesine gitme. düz lise tavsiye ederim. daha sonra güzel bir şekilde üni ye hazırlanırsın.

tufan-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu ne ya kimse görmüyo mu bunu iyi ki bi yardım istedik nedense bu ülkede eğitim konusu açılınca herkes susuyo bişey bilmiyo ama karı kız konusu açılınca ağızlarının suyu akar konuşmaya başlar eğer anlatamadıysam anlamadıysanız söyleyin daha ayrıntılı yazarım sorun olmaz bana

ENFA25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş ben meslek lisesi çıkışlıyım bilgisayar bölümü olarak üniversiteye gidemezsin filan saçma bunlar insan istedikten sonra herşey yapar lisede derslerim hiç iyi değildi ama sonradan lise 4 de bir çalıştım bütün alttan derslerimide verdim ve 4 yıllık bilgisayar öğretmenliği okuyorum. yeterki sen başarabileceğine inanacaksın. haa anadolu liselerine gelirsek o konuda pek birşey bilmem ama liseye tekrar başlasam yine meslek lisesi seçerim. meslek liselerin ortamı kötü derler evet bu biraz doğru kötüdür. ama uzak duracaksın belkide arkadaşların sana korkak filan derler benimde başıma geldi bunlar olsun korkak ol ne olacak sen geleceğini düşün. başını ağırttımsa kusura bakma :)

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
özel olarak bir konuya merakın varsa meslek lisesi iyi olacaktır. merakını hızlı bir şekilde paraya çevirme imkanı verir meslek lisesi. okul bittikden sonra 2 yıllığa geçip sınav stresinden uzak bir şekilde mesleğine ağırlık verebilirsin.

fakat memur olmak, masabaşı işler yapmak peşindeysen meslek lisesi sana gerekli altyapıyı veremeyebilir.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Anadolu liseleri kötü demişsinde Konya'daki birkaç anadolu lisesi fen listesiyle yarışıyor.

tufan-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
öncelikle şunu söyliyim benim o 2. mesajımda hakarete yakın sözler kullandım ama ben o mesajı görüpte takmayanlara yazdım... eğer sizler yeni gördüyseniz üstünüze alınmayın size değil... şimdi konuya gelirsek ben bilgisayarlara telefonlara vs. merakım vardır şöyle diyim en yakın olduğum konudur... ENFA25 doğru söylüyo mesela benim amcam manisanın en kötü lisesinde okumuş orda hep onu ezmişler bi keresinde göğsüne çizik atmışlar ama adam yılmamış çalışmış ve şuan celal bayar üniversitesinde doktor... bide memurluk demişsiniz.. ben teknoloji haberlerini yakından takip ederim bide donanım haber i biliyosunuzdur ben onu televizyona ya da youtube dan izlerim yani şuan bana deseniz gelecekte nerdde işe girmek istiyosun diye sorarsanız ben derim ki donanımhaber de.. ve diyelim ki ben çok çalıştım ve donanımhaber de göreve başladım peki meslek lisesinden mezun olursam bu hedefimin gerçekleşme ihtimali var mı?? ... zaten şansım varsa normal bi anadolu lisesinde boş kontenjan çıkarsa başvurum onaylanır ve oraya nakil yaparım... anadolu lisesi ile ilgili dediler ki "anadolu lisesinde bölüm seçimi yok" yani yinede bu hedefim gerçekleşebilir mi??:rolleyes:

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
bence hedefini biraz daha netleştir. teknoloji editörü kaç lira maaş alır araştır. Basım yayın sektöründe maaşlar çok farkediyor. ayrıca bilgisayar bilgisinden çok hitabet ve edebiyat daha önde. dolayısıyla teknoloji editörü olacaksan bilgisayar değil basım yayın tarzı bir bölüm okumanda fayda var.

meslek lisesi insanları hızlı bir şekilde tekniker olarak iş dünyasına sokmaya yarıyor. bir işe gireyim işi iş yerinde öğreneyim gibi bir fikrin varsa onun yeri meslek lisesidir.

tufan-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler... inşallah en hayırlısı hangisiyse o olur