Merkezi çanak sistemi ile 2 tv ye yayın vermek

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba arkadaşlar oturduğunuz binada 3 merkezi uydu sistemi var her odadanın duvarında uydu çıkışı mevcut biz suan salon da tv kullanıyoruz birde diğer bir odaya almak istiyorum fakat duyduğum kadarıyla ayrı ayrı kanallar izlenemez filan denildi internette bilgisi olan birisi varmı acaba ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ben sorunumu açıklayamadım herhalde yada biraz kapalı yazmış olabilriim, tekrar ayrıntılı anlatayım
bizim her odada ayrı ayrı uydu çıkışlarımız mevcut şuan merkezı sistemden gelen,dairede 3 tane uydu çıkışı var 1 inde şuan tv bağlı biz 1 tv daha alıp diğer odada o duvardakı kabloya recıver alıp taksak ayrı paket kanallarını izleyebilirmiyiz. ? ben bu sorunun cevabını aramaktayım ama bulamadım hiçbir yerde, bilginiz varmı ?

NOT
Şunuda bildireyim, oturduğumuz binada 54 daire 3 uydu mevcut nasıl bir sistem var hiç bilmiyorum. 3 uydu nasıl yetıyor hiç bilmiyorum

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Evet o şekilde kullanabilirsiniz. Benim eve de merkezi santralden iki kablo geliyor. İki televizyon hiçbir sıkıntı yok.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Kısaca cevabnızdan çıkardığım kadaryırla, merkezı sıstemden ayrı ayrı kablolar gelıyorsa ayrı ayrı tvlerde ızlersınız, fakat ayrı ayrı kablolar gelmıyorsa sadece aynı paket yayınları ızlersınız demek ıstedıgınızı anladım doğrumudur .

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Ben sorunumu açıklayamadım herhalde yada biraz kapalı yazmış olabilriim, tekrar ayrıntılı anlatayım
bizim her odada ayrı ayrı uydu çıkışlarımız mevcut şuan merkezı sistemden gelen,dairede 3 tane uydu çıkışı var 1 inde şuan tv bağlı biz 1 tv daha alıp diğer odada o duvardakı kabloya recıver alıp taksak ayrı paket kanallarını izleyebilirmiyiz. ? ben bu sorunun cevabını aramaktayım ama bulamadım hiçbir yerde, bilginiz varmı ?

NOT
Şunuda bildireyim, oturduğumuz binada 54 daire 3 uydu mevcut nasıl bir sistem var hiç bilmiyorum. 3 uydu nasıl yetıyor hiç bilmiyorum

Bir sıkıntı yok. takın kullanın. Evinize gelen o üç kablonun aslında 3 farklı daire olduğunu düşünün. :)

Merkezi santral sistemi 3 uydudan gelen sinyalleri birleştirip tek kablo üzerinden size gönderir. Yani evinize gelen her kabloda bu üç uydudaki tüm kanallar bulunur.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
benım bır sorum daha olacak ama son soru :D
Sımdı2 oda yan yana 2 odann bırleştiği duvar içerisinden gelyıor kablolar ve bir kere pc tv kartı vardı taktık hem pc hemt v aynı anda ızleyememıstık, fakat bızım takacagımız oda taa evın dıger ucundakı oda acaba oda oyle gostermez mı dıye şüphelendım ben en ıyısı binanın uydu görevlisine sorayım yardımınız için teşekkürler :D

veygun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bizim binada merkezi tv sistem sistemi var. Her odada anten girişi var. Salondaki tv gösterirken mutfaktaki tv açıyoruz hiç bir kanalı göstermiyor, salondakini kapattığımız zaman gösteriyor. Bu seferde mutfaktaki tv gösterirken salondaki göstermiyor. Yani iki tv yi aynı anda izleyemeyecekmiyiz. Yoksa başka bi ayarı varda bizmi bilmiyoruz. Başka bir apartmanda tanıdığıız birinin sistemide aynı. Ne yapmamız lazım.

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Arkadaşlar bizim binada merkezi tv sistem sistemi var. Her odada anten girişi var. Salondaki tv gösterirken mutfaktaki tv açıyoruz hiç bir kanalı göstermiyor, salondakini kapattığımız zaman gösteriyor. Bu seferde mutfaktaki tv gösterirken salondaki göstermiyor. Yani iki tv yi aynı anda izleyemeyecekmiyiz. Yoksa başka bi ayarı varda bizmi bilmiyoruz. Başka bir apartmanda tanıdığıız birinin sistemide aynı. Ne yapmamız lazım.

Onu bizde denemiştik. Merkezi sistemden gelen kabloyu splitter diye bir aparat var onunla ikiye ayırıp iki farklı tv ye bağlı decoderde kullanmaya çalıştık. Ancak sonuç aynen sizin yaşadığınız problemle aynı oldu. (hatta yukarıda 2 sene önce bunu denerken önermişim. şimdi geri alıyorum :) )

En iyi çözüm her tv için santralden ayrı kablo veya tv leri tek tek izlemek. Sinyal seviyesi çok düşüyor aynı anda açınca. Belki daha yeni cihazlar vs. vardır ama şu an konu ile artık ilgilenmediğim için bilemiyorum.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Onu bizde denemiştik. Merkezi sistemden gelen kabloyu splitter diye bir aparat var onunla ikiye ayırıp iki farklı tv ye bağlı decoderde kullanmaya çalıştık. Ancak sonuç aynen sizin yaşadığınız problemle aynı oldu. (hatta yukarıda 2 sene önce bunu denerken önermişim. şimdi geri alıyorum :) )

En iyi çözüm her tv için santralden ayrı kablo veya tv leri tek tek izlemek. Sinyal seviyesi çok düşüyor aynı anda açınca. Belki daha yeni cihazlar vs. vardır ama şu an konu ile artık ilgilenmediğim için bilemiyorum.
Çoğaltıcı işe yaramıyor mu? Eniştemin evinde 2 tv aynı anda çalışıyordu. Onların da merkezi sistem ve tek kablo idi ama daire içine çoğaltıcı taktılar diye biliyorum. Sanırım 2 farklı çoğaltıcı var, biri kablo çoğaltıcı, biri hem kablo hem sinyal çoğaltıcı. :D

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Çoğaltıcı işe yaramıyor mu? Eniştemin evinde 2 tv aynı anda çalışıyordu. Onların da merkezi sistem ve tek kablo idi ama daire içine çoğaltıcı taktılar diye biliyorum. Sanırım 2 farklı çoğaltıcı var, biri kablo çoğaltıcı, biri hem kablo hem sinyal çoğaltıcı. :D

Aynı frekansta ve sinyali güçlü kanallarda sıkıntı olmaz. Muhtemelen horizontal veya vertical yayın yapan kanalları pek aynı anda açmamışlardır. Ya da bu kadar oluyor anca deyip sineye çekilmiştir. ;)

Eğer hiç bir sıkıntı yaşamıyorlar ise, buraya taktıkları cihazı bir ara yazabilirsen bir denemek isterim.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Aynı frekansta ve sinyali güçlü kanallarda sıkıntı olmaz. Muhtemelen horizontal veya vertical yayın yapan kanalları pek aynı anda açmamışlardır. Ya da bu kadar oluyor anca deyip sineye çekilmiştir. ;)

Eğer hiç bir sıkıntı yaşamıyorlar ise, buraya taktıkları cihazı bir ara yazabilirsen bir denemek isterim.
Hiç sıkıntı olmuyor, kendim de izledim çünkü. İşin aslını iyice öğreneyim, merak ettim şimdi ben de.

Bachinzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Çoğaltıcı işe yaramaz çünkü o cogalticilar kablolu tv içindir, sizin aynı duvata gelen tek hat olabilir. Doğru düzgün izlemek için yukarıdan bir kablo daha gelmesi gerekir. Bir çok apartmanda bilmiyorlar sistemi o yüzden kullanamıyor kimse ama düzgün bir uydudan diseqc ile çoğaltmak lazım.