Meizu Mx4 Kullananlar Kulübü | Yeni F/P Kralı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Meizu Mx4 kullanıcıları soru, sorun, görüş ve önerilerini buradan dile getiriyor.

5.36 inç ekran büyüklüğü
Full HD çözünürlük (15/9 ekran) 1902x1152

MediaTek MT6595 8 Çekirdekli işlemci

PowerG6200 mp4 grafik islemci

16/32/64 dahili depolama

2 GB RAM

4G LTE ve 3G desteği

3100mAh batarya

20.7 MP arka kamera

2.1 MP ön kamera

Android 4.4.4 Kitkat işletim sistemi

Resmi Satış Kanalı : http://www.digitalmarket.com.tr

Jiraiya06

Security Geldi Hanım !
Onursal Üye
Bu site güvenilir mi? Birde bu telefonun islemcisi nasildir? Bir-iki kötü yorum okumustum. Alinir mi ki?
Site güvenilir resmi ithalat Sitesi, islemcisi a7+a17 4+4 islemciden olusuyor. Sadece grafik islemcisi 330 dan birazcik geride ama kasmaz full hd de gene

Jiraiya Furkancım İşin yokmu senin ya? azıcık bizimde yüzümüz gülsün, bizede bırak konu açma işinden :mrgreen:

Evet geyiği bırakalımda telefona dönelim, ben telefonu çok başarılı buldum fiyat olarakta ülkemizdeki fiyatlara göre iyi denilebilinir.

Biraz video izledim çok şık telefon 6 ve 6 plus'a benziyor home tuşunu çok işlevsel yapmışlar basılı tutuyorsun kilitliyor gibi.

Aklıma direk bu geldi zaten
[video=youtube;Ttp15gKfk4c]https://www.youtube.com/watch?v=Ttp15gKfk4c[/video]

Ben başarılı buldum, anneme zaten 1-2 ay içinde HTC Desire 820 alıcaz fakat bu telefonda kafamı kurcalamaya başladı fiyatıda güzel güncelleme konusunda nasıldır orasını hiç bilmiyorum araştırmadım fakat çok hoş tasarımı var, arayüzüde güzel bakalım.

Aynen qualcomm kullanmayınca istediği kadar f/p kralı olsun ısınamıyorum mtk ne yav.

TAA'nın ön incelemesinde Samsung'un Exynox işlemcisiyle gelecek bir modeli daha olduğunu belirtti. MX4 Pro'yu mu kastetti acaba yoksa bu telefonun 2 farklı işlemcisi mi olacak? Çünkü MX4 Pro'da Galaxy Alpha'daki Exynox işlemci kullanılıyor.

Exynos dansa mtk yı tercih ederim ben ,mtk eski mtk değil artık
Samsung'u övmek için söylemiyorum. Benim de hoşlanmadığım bir marka Samsung ama Apple gibi bir firmaya işlemci üreten Samsung'un kendi işlemcilerini de küçümsememek lazım. Donanımda bence iyiler. Çoğu akıllı cihazın içerisinde bulunan LPDDR ram modülleri bile Samsung üretimi. Yazılım, tasarım ve kasa malzemesi konusunda kötüler.
Konuya dönecek olursak özellikle cihazın tasarımı ve arayüzü beni cezbetti. Fakat beni soğutan şeyler; hafıza kartı takılamaması, ülkemizde satılacak olan modelin 16 GB olması, Sadece sim kart yuvası için arka kapağın açılabilir yapılması. Bir incelemede izlemiştim. Arka kapak bazen tam oturmuyormuş ve çatırtı yapıyormuş. Güncelleme desteği de şüpheli. Ayrıca sanal tuş dahi olsa geri tuşu yok. Çoğu şeyi ekran üzerinde kaydırma hareketleri ile yapıyorsunuz. Bu da yeni çıkacak android sürümünün Flyme arayüzüne entegre edilmesinin zaman alacağına işaret bence. Bakalım inş. Ülke olarak memnun kalırız. Sonuçta GM den iyi bir marka olduğunu düşünüyorum. Bu arada cihazı alan varsa teknik servis desteğini hangi firma sağlıyor ?

Virility

Profesör
Samsung'u övmek için söylemiyorum. Benim de hoşlanmadığım bir marka Samsung ama Apple gibi bir firmaya işlemci üreten Samsung'un kendi işlemcilerini de küçümsememek lazım. Donanımda bence iyiler. Çoğu akıllı cihazın içerisinde bulunan LPDDR ram modülleri bile Samsung üretimi. Yazılım, tasarım ve kasa malzemesi konusunda kötüler.
Konuya dönecek olursak özellikle cihazın tasarımı ve arayüzü beni cezbetti. Fakat beni soğutan şeyler; hafıza kartı takılamaması, ülkemizde satılacak olan modelin 16 GB olması, Sadece sim kart yuvası için arka kapağın açılabilir yapılması. Bir incelemede izlemiştim. Arka kapak bazen tam oturmuyormuş ve çatırtı yapıyormuş. Güncelleme desteği de şüpheli. Ayrıca sanal tuş dahi olsa geri tuşu yok. Çoğu şeyi ekran üzerinde kaydırma hareketleri ile yapıyorsunuz. Bu da yeni çıkacak android sürümünün Flyme arayüzüne entegre edilmesinin zaman alacağına işaret bence. Bakalım inş. Ülke olarak memnun kalırız. Sonuçta GM den iyi bir marka olduğunu düşünüyorum. Bu arada cihazı alan varsa teknik servis desteğini hangi firma sağlıyor ?
Evet işlemci üretebilirler adamların üretmedikleri şey yok zaten ancak işlemci mimarisini apple belirliyor samsung sadece üretiyor benim için donanımdan çok önemli olan yazılım zaten donanımlar hemen hemen aynı yazılımı iyi olan kazanıyor.Meizu nun 32 Gblik modelide gelecek bilginize iyi forumlar.

Evet işlemci üretebilirler adamların üretmedikleri şey yok zaten ancak işlemci mimarisini apple belirliyor samsung sadece üretiyor benim için donanımdan çok önemli olan yazılım zaten donanımlar hemen hemen aynı yazılımı iyi olan kazanıyor.Meizu nun 32 Gblik modelide gelecek bilginize iyi forumlar.
Bilgi için teşşekkür ederim. Biraz daha araştırdım da cihazı 64'lük modeli de %90 gelecek. Fakat stoklara girdiği gibi biter herhalde almak biraz zor olacak bu cihazı. Türkiye'de meizu'nun teknik servis hizmetini hangi firma sağlayacak biliyor musun ?

stat counter