Meizu 16th VS LG G7 | 16th'nın üstün olduğu yanlar

Bu konuyu okuyanlar

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
evet sn forumdaşlarım
Bu kıyasta meizu'nun üstün olduğu taraflar nelerdir?

Bu arada arkadaşlar,
yeni orta segment telefon bugünün alınabilir telefonudur, bugün A8 (2018)'den bahsedebiliyor muyuz?
Bundan dolayı bu yılın orta segmenti yerine geçen senenin amiral gemilerine göz dikin.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Meizu 16th kamerada biraz daha iyi diye biliyorum ama iki cihazı inceleme şansım olmadı. Ram konusunda da Meizu 16th önde. İki cihaz arasından seçim yapacak olsam LG G7 modelini seçerdim. Ekran/sağlamlık/ses/güncelleme desteği gibi konularda LG G7 öne çıkıyor. Meizu güncelleme sıkıntısını çözemediği sürece hep eksik kalacaktır benim gözümde.

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Özellikle kamera olarak aklımı kurcalıyordu, geri kalan özellikler test edilmeden nesnel unsurları barındırıyor. Youtube'de bu ikisinin kamera kıyaslamasını bulamadım.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Bir site vardı kamera kıyaslamaları için ama ismini pek hatırlayamadım şu an, yabancı bir siteydi. Her iki cihazın da özellikleri güzel ama Meizu biraz sıkıntılı bir marka. Güncelleme almaması büyük sorun. Flyme ile verdikleri güncellemeler de fazlasıyla yetersiz. Arayüzü hatalarla dolu, androidin sorunlu olan ve güncellemeyle düzeltilen özelliklerinden de mahrum kalıyorsunuz bir bakıma.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Bir site vardı kamera kıyaslamaları için ama ismini pek hatırlayamadım şu an, yabancı bir siteydi. Her iki cihazın da özellikleri güzel ama Meizu biraz sıkıntılı bir marka. Güncelleme almaması büyük sorun. Flyme ile verdikleri güncellemeler de fazlasıyla yetersiz. Arayüzü hatalarla dolu, androidin sorunlu olan ve güncellemeyle düzeltilen özelliklerinden de mahrum kalıyorsunuz bir bakıma.

DXOmark

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Yok dostum o site değil. Bahsettiğim sitede neredeyse bütün cihazlarla çekilmiş fotoğraflar mevcuttu, karşılaştırma yapabiliyordun rahatça. Dxomark az sayıda cihazı incelemiş o siteye göre

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Meizu 16th üstün yanları;
Kullanılan malzeme daha şık
Ekran süper amoled (zevk mevzusu ama ciddi bir kontrast farkı var)
Çentiksiz tasarım
Daha geniş kasa yapısı ile eski tip 16/9'a göz kırpıyor
Arka kamera sensörü daha iyi ki ön kamera sensörüde daha iyiydi galiba
Kesinlikle tasarımı daha güzel
6gb ram...
m touch titreşim motoru (ekran için)
Not; Lg g7 al. :)

consolewriteline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
bunca üstünlüğüne rağmen G7 almak için bir neden sayamıyor musunuz

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Sayarımda konu başlığına göre girdim mesela ciddi bir yazılım ve renk doğruluğu kalitesi, ses kalitesi hoparlör ve kulaklıkta biraz daha iyi ama hoparlör bir zemine dayadığında çok iyi ses veriyor. Yazılım dedim mesela video konusunda. Tasarım çentikli olmasına rağmen daha kibar çünkü biraz daha ince ve hoş görünen bir tasarımı var. Android güncellemelerini alıyor mesela.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
dxo mark mı ?

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Yok dostum değil, hala hatırlayabilmiş değilim siteyi.
Dostum saydığımız birkaç özellik dışında LG G7 daha iyi olduğu için saymadım. Kısaca şöyle özetleyeyim, ekran 550+ PPI/ QHD/ IPS LCD yani kısaca çok çok iyi bir ekran. Özellikleriyle bu fiyata daha iyisini bulabileceğinizi sanmıyorum bu konuda. İşlemcisi snapdragon 845, geçen yılın amiral sınıfı işlemcisi ve çok iyidir. Ram 4 gb ama yetecektir diye düşünüyorum. Kamerası gayet iyidir, özellikle kamera ayarlarından anlıyorsanız fazlasıyla memnun eder. Ses çıkışı kalitesi olarak çok çok iyidir, hoparlör olarak boombox teknolojisi var, kulaklıkta ise quad dac. Eğer müzik dinliyorsanız veya video izliyorsanız fazlasıyla memnun eder. Tasarım konusunda bir şey diyemem, öznel bir konu bu. Sağlamlık olarak suya/toza sağlamlığı var. Sar değerleri olarak özellikle baş sar değerinin düşük olması da bu konuya dikkat edenler için çok iyi seviyede. Daha önce kullandığım için bana öyle geliyor da olabilir ama LG arayüzü de gayet iyidir, Meizu'nun arayüzüne göre çok daha iyidir bana kalırsa. Meizu flyme arayüzü ile güncelleme verse de bu konuda başarılı sayılmazlar. Batarya konusunda da bir şey diyemem, herkesin kullanım durumu farklı. Youtubedan batarya inceleme videolarına bakarak kendi kullanımınıza göre bir karar vermeniz daha mantıklı olur. Ortalama olarak 7 saat ekran süresi veriyor yoğun bir günde. Bunların dışında satış sonrası için, garanti servisi olarak da LG ülkemizde çok daha iyidir Meizu'ya göre.