MEBin Dağıttığı Tabletler İçin Custom rom yayınlandı!

Bu konuyu okuyanlar

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Sanki yurtdışında meb tableti kullanan var birde İngilizce yazmışlar tamam anlamaları için yazılıyor ama gereksiz değilmi sadece Türkiye'de dağıtılan tabletler için

AsDErA

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yayinladim deseydin daha bir iyidi.
Nekadar dogru birsey yaptigini arkadaslar birazdan aciklar.
Bir cok genci magdur edeceginden emin ol. Rom yapip yayinlamak maharet degil arkadasim.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
O tabletin o hale geldiğini öğrendiklerinde, tableti verdikleri kişiye ne yaparlar? Tablet kendi malı değil, değil mi? Şimdi bilinçsizce romu yüklerler.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
en kısa şekilde anlattım riski :D

EĞER FLASHLAMA İLE İLGİLİ BİLGİNİZ YOKSA SAKIN YÜKLEMEYİN !!!!​

----------------------------------------------------------------------------------------------

Özellikler:

- Cihaza factory reset atsanız bile adb açık kalacak şekilde ayarlandı
- DEODEX edildi
- GMM04 Tabanlı
- Bluetoothtan uzantı değiştirmeden apk atılabiliyor
- Busyboxlu
- Facebook vsvs. girmek için artık DNS Değiştirmeye gerek yok
- Cihaz açılış kapanış süresi hızlandırıldı
- PolicyDealer silindi
- OtaUpdater silindi
- Rootlandi
- Eba uygulamaları silindi
- MDM Silindi
- init.d desteği eklendi( çalışıp çalışmadığı test edilmedi)
- Pil ömrü arttirildi
- Optimizasyonlar eklendi
- 2D Hızlandırmaları
- Video, Resim kısaca medya dosyalarını açma hızı arttırıldı
- Default DNS Google DNS yani 8.8.8.8 - 8.8.4.4 olarak ayarlandı
- Gereksiz lib dosyaları silindi
- Default dil türkçe olarak ayarlandı
- Gereksiz sesler silindi
- Bazı sesler Galaxy Tab olarak ayarlandı (kilit açma kapama vs)
- Tablet için gereksiz olan uygulamalar silindi (rehber, telefon vsvs)
- Launcher nova launcher olarak değiştirildi
- Tablette var olan uygulamalar güncellendi
- Performans gözle görülür şekilde arttırıldı
- Dokunmatik tepkisi arttırıldı
- Ayarlar modifiye edildi

----------------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm değişiklikleri v1.2:

- Deodex edildi
- Biraz Daha samsung sesleri eklendi
- Kurulum ile ilgili bir hata düzeltildi
- Rehber geri eklendi
- Ayarlar modifiye edildi

Yükleme:

- İlk olarak rardan imajı çıkartın ve tabletin ana dizinine atın

- Tabletin rootlu ve busybox kurulu olması gerekmektedir

-Tableti pc ye bağlıyoruz adb klasörü içine girip sırasıyla

adb shell

su

dd if=/sdcard/etab4customv1.img of=/dev/block/mmcblk0p9

yazıyoruz ve işlem tamam​

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Bu tabletler eğitim için mi, zevk için mi? Anlayamadım ki.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Bir de bu eksikti, sanki çok ders çalışırlar ya tabletle, bir de rom atıp beraber oyun oynasınlar tam olur.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
tablet bize ait değil ki. bende konu açmıştım bunla ilgili ama sonuçta tablet bize zimmetli. o yüzden bunun gibi şeyler suç bile olabilir. sonuçta devlet malına zarar sonuçta

blttalas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tablet bize ait değil ki. bende konu açmıştım bunla ilgili ama sonuçta tablet bize zimmetli. o yüzden bunun gibi şeyler suç bile olabilir. sonuçta devlet malına zarar sonuçta

yuklemek zarar olmuyor

eger yuklerken bozarsa tableti tabiki suç olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bir de bu eksikti, sanki çok ders çalışırlar ya tabletle, bir de rom atıp beraber oyun oynasınlar tam olur.

rom atmadan da oyun oynaniyordu :)

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
küfür mü ettim ne dedim ? niye mesajım siliniyor? Yazık tabi bunların yapılması, en baştan tablet dağıtılması zaten hataydı. sınıfın kapısını kıran adam tablete ne yapmaz? zaten herkesin elinde akıllı telefon, bırakın bari devletin verdiği tablet custom romsuz kalsın. neymiş facebook a girmiyormuş, girmesin tabi derste ne işi var facebook ile. çok istiyorsa girsin kendi telefonu ile. sizede mesajımı silmenizi yakıştıramadım.

blttalas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
küfür mü ettim ne dedim ? niye mesajım siliniyor? Yazık tabi bunların yapılması, en baştan tablet dağıtılması zaten hataydı. sınıfın kapısını kıran adam tablete ne yapmaz? zaten herkesin elinde akıllı telefon, bırakın bari devletin verdiği tablet custom romsuz kalsın. neymiş facebook a girmiyormuş, girmesin tabi derste ne işi var facebook ile. çok istiyorsa girsin kendi telefonu ile. sizede mesajımı silmenizi yakıştıramadım.

Haklısın tablet eğitim seviyesini baya düşürdü artık derste oynuyorduk hocalar farketmiyordu o seviyeye geldik.

Derste zaten facebooka giremez okulun internetinden engelli

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Devlette android tablet yapmasaydı sadece eğitime yönelik kullanılabilecek özel üretim cihaz ihalesi yapsaydı, çocuklar ne yapsın tableti alıp daha eve bile gitmeden bilgisayarcıya uğruyor abi bunu kırabilirmiyiz diye, suç cocuklarda değil

blttalas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Devlette android tablet yapmasaydı sadece eğitime yönelik kullanılabilecek özel üretim cihaz ihalesi yapsaydı, çocuklar ne yapsın tableti alıp daha eve bile gitmeden bilgisayarcıya uğruyor abi bunu kırabilirmiyiz diye, suç cocuklarda değil

Aynen apple falan kullansalardı

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben kitledim beyler tableti ace 2 telefonuma 20den fazla rom attım bikere bile bişey olmadı bu gitti hoca ben bişey yapamam kendin yap dedi

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
dandik dandik çin malı tabletleri dağıtacaklar servise gönder bilmemne yap 200 liralık tabletten 1000 lira üstü kar elde edecekler o paraya ipad mini retina dağıtırlardı.

A

azrailem49

SDN Okuru
Ya arkadaslar bn devletin dagittigi tabletimi rootlamistim root attiktan sonra icine 18+ uygulama yuklemistim ama daha sonra tablet birden kapandi ne sarj kabul ediyordu ne normal aciliyordu nede downloader ve recovery moda giriyordu bende tableti garantiye gonderdim okullar kapanmadan once fakat tabletimi hala geri yollamamislar ben ne yapcam ? ceza falan alirmiyim ?

symbazz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu telefona custom rom yayınlayan arkadaş peki bootloader kilidini nasıl kaldırmış onuda anlatsaydı bari. Ağzı olan konuşuyor. Başka bir şey değil. Bu tableti kurcalamayın. Tavsiye size. Değil orjinal yazılımını meb yazılımını bile bulup yükleyemezsiniz. Yazılımı yok çünkü şu an piyasada.