Mazda 3 hakkın da bilgisi olan var mı? subap sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar 2.5 kasa focusumu satıp yeni bi arac alıcam, genç işi 3 arac arasın da kaldım aralarından en beğendiğim mazda 3 ama lpgli modeller de subap erime problemi oluyormuş çok sıkıntı yapan birşey mi bilgisi olan var mı? göz attığım modeller şunlar sizce hangisi ve neden?

Audi A3
Fiat Bravo 1.6 mj
Mazda 3
Ford Focus HB
Fiat linea 1.6 mj

Reaksiyon puanı
16,118
liniea bravo bakma Lada Samara bak lpgye en iyi o oluyor parçası bol ucuz yanıp kül olsa üzülmezsin...

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Bütçeme göre bişey bakıyorum saçma sapan araba önermeyin lütfen

Reaksiyon puanı
16,118
3 gün sonra para aranırken o araçları satmaya kalktığında satamıcan belki bütün paranı tenekeye gömme...

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Hadi mazda ülkemiz de çok tutulmuyo piyasası kötü onu anlarım da diğerlerini niye satamayım? diğer konumda da sen vardın galiba, lütfen uzatmayalım arkadaşım.

Reaksiyon puanı
16,118
kriz var ondan parana sahip ol diyorum...

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Konuyu okumuyorsun galiba aracımı satıp alıcam arac önerisi istedim, arac alıyım mı yoksa arabamı satıp parayı bekleteyim mi demedim.Neyse sagol görüşün için

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Arkadaşlar 2.5 kasa focusumu satıp yeni bi arac alıcam, genç işi 3 arac arasın da kaldım aralarından en beğendiğim mazda 3 ama lpgli modeller de subap erime problemi oluyormuş çok sıkıntı yapan birşey mi bilgisi olan var mı? göz attığım modeller şunlar sizce hangisi ve neden?

Audi A3
Fiat Bravo 1.6 mj
Mazda 3
Ford Focus HB
Fiat linea 1.6 mj
Eve lpg çöğu arabanın sübablarını eritiyor. Çelik sübab takılıyor ozaman birşey olmuyor ona göre çelik sübab varsa sıkıntı olmaz

alpacino_34

Profesör
Reaksiyon puanı
495
Linea alma bravo fena değildir ama 2. Eli yok saydıklarında hiç mantıklı araç yok focus ve A3 haricinde mazda 3 iyidir parçası pahalıdır ama temizi kolay bulunur.

Muharrem G.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Audi A3
Fiat Bravo 1.6 mj
Mazda 3
Ford Focus HB
Fiat linea 1.6 mj

Yalnız yıl ve kasa da önemli mazda 3 ama kaç model hangi yıl? 5 arabanın arasında bravo yu en önden elemelisin diğerlerinin arasında çok alakasız geri bir yerde. Linea ya bulaşma diyenler olmuş neden bilemem ama fiat grubunda yine gideri olan bir arabadır özellikle düşük devirlerde 290 tork üreten kasaları var egea fiorino gibi araçlara göre işçiliği daha iyidir hele ki bravodan çok daha iyi bir araçtır. mazda türkiye de piyasası olmasa da motoru iyi arabalardır hele ki dizellerde skyactive-g motorları şuan otomotiv dünyasının en iyi sıkıştırma oranına sahip olan bir motor ama iş benzinliye gelirse dostum lpgye uzun süre dayanacak subap üretilmişmidir onu bilemem lpg sıkıntılı iş hele ki son yıllarda çıkan çoğu araç açısından artık lpgye hiç bulaşılmaz motorlara yazık eder. Sonuç olarak hepsi bir kenara saydığın arabalar tamam da hangi yıl hangi kasa bunlar hakkında bilgi veremezsen ne karşılaştırma yapmak ne de doğru bilgi vermek mümkün..

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Yalnız yıl ve kasa da önemli mazda 3 ama kaç model hangi yıl? 5 arabanın arasında bravo yu en önden elemelisin diğerlerinin arasında çok alakasız geri bir yerde. Linea ya bulaşma diyenler olmuş neden bilemem ama fiat grubunda yine gideri olan bir arabadır özellikle düşük devirlerde 290 tork üreten kasaları var egea fiorino gibi araçlara göre işçiliği daha iyidir hele ki bravodan çok daha iyi bir araçtır. mazda türkiye de piyasası olmasa da motoru iyi arabalardır hele ki dizellerde skyactive-g motorları şuan otomotiv dünyasının en iyi sıkıştırma oranına sahip olan bir motor ama iş benzinliye gelirse dostum lpgye uzun süre dayanacak subap üretilmişmidir onu bilemem lpg sıkıntılı iş hele ki son yıllarda çıkan çoğu araç açısından artık lpgye hiç bulaşılmaz motorlara yazık eder. Sonuç olarak hepsi bir kenara saydığın arabalar tamam da hangi yıl hangi kasa bunlar hakkında bilgi veremezsen ne karşılaştırma yapmak ne de doğru bilgi vermek mümkün..
Hocam karşılaştırmadan ziyade öneri alsam şuan daha iyi olur, saydıgım arabalarda 2-3 tanesini eledim zaten konuyu actıgımdan beri, bana hb tipi güzel az yakan dizel olur lpgye uyumlu olur fark etmez bi araç lazım

Reaksiyon puanı
16,118

ölüm tuzağı o tekerlekli tabut o linea...

linea koltuk hatasi - YouTube

Muharrem G.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

ölüm tuzağı o tekerlekli tabut o linea...

linea koltuk hatasi - YouTube

Valla dostum yukarda ki durumlardan haberdar değilim bursa fiat fabrikasında araçları bir süre çok yakından takip ettim hatta uzun süredir montaj ünitelrinde operatörlük yapan bildiğim insanlarda oldu malzeme işçiliği konusunda o fabrikadan linea ile fiorino dışında çıkan arabalar alınmaz kendi kanaatim tabi. bu arada yukarıda doblo yerine fiorino yazmışım onu da burada düzelteyim ama senin bahsettiğin durumları bilmediğim veya takip etmediğim için birşey diyemem ama linea da iş yoksa o zaman panda punto bravo egea gibi araçlara yönelmektense fiat grubundan uzak durmak lazım piyasada bu araçlara alternatif birçok araç var onlara yönelmek daha doğru olur bu benim düşüncem tabi..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam karşılaştırmadan ziyade öneri alsam şuan daha iyi olur, saydıgım arabalarda 2-3 tanesini eledim zaten konuyu actıgımdan beri, bana hb tipi güzel az yakan dizel olur lpgye uyumlu olur fark etmez bi araç lazım

Burada ki konunun dışında ikinci bir konu daha açmışssın 40-45 bin liralık araç önerisi başlıklı orada fikrimi kabaca belirttim istersen onun üzerine yoğunlaşabilirsin.

Son düzenleme:

Son mesajlar