Mayıs'ta Ne Aradık?

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Google Zeitgeist istatistikleri 2008 Mayıs için güncellendi. Zeitgeist verilerine göre Mayıs ayında Türkiye en çok neyi aradı? Hangi sözcükler yükselişte?

Google'ın Zeitgeist bilgi bankasına göre Türkiye'de Mayıs ayında yapılan aramalarda yükselişte olan sözcükler yine garip karşılanabilecek cinsten. Sitede yayınlanan ilk on beş arama anahtar sözcüğe baktığımızda, yükselişe geçenler arasında garip kelimeleri görmek mümkün. Örneğin "Ördek" sözcüğünün yükselişe geçmesinde av mevsiminin açılmasıyla ilgili bir bağlantı varsa, bazı endişelere düştüğümüzü belirtmemiz gerekiyor.

Bilgi için: Google Zeitgeist
Hazırlayan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Diğerlerine göre daha iyi ama ördek ve su maynunu niye bu kadar çok aranmış enteresan bir durum.

olympuskiller

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Google internet falan ,insan daha ciddi şeylerin aranmış olmasını bekliyor bu beklenti belki kendi aradıklarımızla ilgilidir yine de önceki aylara göre daha ciddi

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
hugo mu o_O :D buna bir kehanette bulunamıcam ...keşke hangi kelimenin daha çok hangi bölgede arandığını da görebilseydik..o zaman daha sağlıklı kehanetler çıkarabilirdik :#

ama gene de ne kadar kassam da su maymununa da bişi bulamadım...sadece merak desek...

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
fish dedi ki:
hugo mu o_O :D buna bir kehanette bulunamıcam ...keşke hangi kelimenin daha çok hangi bölgede arandığını da görebilseydik..o zaman daha sağlıklı kehanetler çıkarabilirdik :#

ama gene de ne kadar kassam da su maymununa da bişi bulamadım...sadece merak desek...

Google Trends ile hangi ilde hangi kelimenin arandığını görebilirsiniz.

http://shiftdelete.net/site/200806134431/Google-Trends-Yenilendi.html

Su maymunu en çok ankarada aranmış neden acaba :)

fish

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
aaa süper saol milacım ...sum maymunu ve ankara o_O hımm ..ankara hayvanat bahçesine yeni düşmüş olabilir ondandır ...

tktukaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben çok sevindim ulkem adına cinsel içerikli aramalar yada kişiler yok(seks aysun kayacı vb.) hayvanlar alemi filan aramaların yapılması çok güzel geldi:)

blue_storm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tktukaci dedi ki:
ben çok sevindim ulkem adına cinsel içerikli aramalar yada kişiler yok(seks aysun kayacı vb.) hayvanlar alemi filan aramaların yapılması çok güzel geldi:)

haklisin
en azindan cinsel icerikli kelimeler oncelik olusturmuo bu da bisi:D

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Kelimeler sansürlü arkadaşlar.Cinsel içerikli kelimeler çıkartılıyor.

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Neden arandığını anlamak zor. Zira yolda birkaç milyon tanesini görmek mümkün."

Puhahhaa demekki yetmiyor o birkaç milyon :D :D

findukfaresi

Müdavim
Reaksiyon puanı
73
sdndeki topik için ben d ebugün google'a iğrenç espiri yazdım...ayy benle de dalga geçen olurmu ki

yuureii

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
fish dedi ki:
aaa süper saol milacım ...sum maymunu ve ankara o_O hımm ..ankara hayvanat bahçesine yeni düşmüş olabilir ondandır ...

Su maymunu şu çocuk oyuncakları değil mi? Suda bekletince 10 kat şişip büyüyen oyuncaklar. Bir ara haberlerde denk gelmişti, çocuklar yutarsa midede büyüyüp zarar verebilir diye.

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Erkekler :D neden bu kadar çok arandı ki?

Haberdeki yorumlarda süper olmuş. :D