max 2500 Tl ye telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Yaklaşık 3 senedir iphone 5s kullanıyorum. Samsung S3 den sonra oldukça güzel geldi ve kullanışlı geldi bana işlemler akıcı kasası sağlam kamerası tatmin edici. Ancak son zamanlar da aramalarda 8 sn ye sonra karşı tarafın sesini duyar ya da aramayı cevapla dediğimde 8 sn çalıyor gbi oluyor telefon.

SE almayı düşündüm aslında bir yandan halen daha düşünüyorum onu 6s ile aynı özelliklerde uzun yıllar kullanabilirim gibi. Ancak son zamanlarda android de eskisi gibi değil deniliyor iyileşme olmuş hızlanmış filan.

Aradığım özellikler
Kamera çekimi güzel olması hem ön hem arka kamera olarak.
Şarjı tam günü çıkarsa yeterli.
5,5 inch den büyük olmaması.
Hafıza dolmaya yakın seviyelerde uygulamalarda takılmalar yaşatmaması.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Yaklaşık 3 senedir iphone 5s kullanıyorum. Samsung S3 den sonra oldukça güzel geldi ve kullanışlı geldi bana işlemler akıcı kasası sağlam kamerası tatmin edici. Ancak son zamanlar da aramalarda 8 sn ye sonra karşı tarafın sesini duyar ya da aramayı cevapla dediğimde 8 sn çalıyor gbi oluyor telefon.

SE almayı düşündüm aslında bir yandan halen daha düşünüyorum onu 6s ile aynı özelliklerde uzun yıllar kullanabilirim gibi. Ancak son zamanlarda android de eskisi gibi değil deniliyor iyileşme olmuş hızlanmış filan.

Aradığım özellikler
Kamera çekimi güzel olması hem ön hem arka kamera olarak.
Şarjı tam günü çıkarsa yeterli.
5,5 inch den büyük olmaması.
Hafıza dolmaya yakın seviyelerde uygulamalarda takılmalar yaşatmaması.
Nokia 8'e göz atabilirsin.

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Nokia 8'e göz atabilirsin.
LG G6
S7 Edge
Note FE
U11

Nokia 8 özellikle dikkatimi çekiyor fiyat açısından ve kamerası bana göre harika kıyaslamalara bakınca iphone 8 den farkı yok gibi geldi.
S7 edgeyi de çok beğendim kamera konusunda.

Bir de merak ettiğim şu ki android güncellemesi olmaması bir telefonun kullanımını ne kadar etkiler mesela google play deki uygulamaların tamamına yakını eski güncellemere göre çalışmaya devam eder mi?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Nokia 8 özellikle dikkatimi çekiyor fiyat açısından ve kamerası bana göre harika kıyaslamalara bakınca iphone 8 den farkı yok gibi geldi.
S7 edgeyi de çok beğendim kamera konusunda.

Bir de merak ettiğim şu ki android güncellemesi olmaması bir telefonun kullanımını ne kadar etkiler mesela google play deki uygulamaların tamamına yakını eski güncellemere göre çalışmaya devam eder mi?
Rom yükleyerek yükseltme yapabilirsiniz. Fakat genel olarak baktığımızda Nokia 8 daha avantajlı.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
S7 Edge kameralar anlamında Nokia 8'den üstün.
Pil ve ekran anlamında da ezer.
Nokia 8'in tek artısı 835 başka bir avantajı yok.

exelans53

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
S7 Edge kameralar anlamında Nokia 8'den üstün.
Pil ve ekran anlamında da ezer.
Nokia 8'in tek artısı 835 başka bir avantajı yok.

İşlemci kısmından pek alakam yok stabil çalışsın donmadan kasılmadan, fotoğrafta da otomatik çekimde netlemeyi çabuk yapsın kafi, uygulamaları 1-2 sn geç açmış çok sorun değil zaten hemen hemen hepsi kısa süreler de açıyor genelde baktığım kadar sadece xiaominin çok yorumlanan bir modelinde görmüştüm onda 4 sn filan geç açılıyordu tek tük bir kaç uygulama.

İphone 5s kullandığım için bu konuda çok sıkıntı yaşamadım ancak yeğenim attıp duvara vurduğu için bazen sorunlar çıkarmaya başladı yoksa değişmezdim bunu idare ederdim bi kaç sene daha. :) Şimdi değişmişken yine biraz ortanın üstü olsun diye bakıyorum sadece fiyatlar uçmuş biraz niyetimde SE vardı ama androidler de yeniden biraz ilgimi çekmeye başladı geçmişe nazaran daha düzeldiğini söyleyenler var stabilite açısından. Nokia 8 e baktım manuel modda güzel çekimler yapılmış ama otomatik modda pek övgü almıyor gibi algıladım ama performansı genel olarak iyiymiş uygulamalarda.

Pubg oynayan biri değilim internette sosyal medyada gezinebileceğim fotoğraflarda iyi uygulamalarda sorun çıkarmayan donanımlı bir telefon işimi görür.