Max 220 tl klavye önerisi

Bu konuyu okuyanlar

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar benim g103 klavyem var eskidi ve değiştirmek istiyorum.Bütçe olarak 220 tl bütçe ile alınabilecek klavye yazarmısını? gamepower warlock alacaktım ama tuşlara kendi kendine bastığını söylüyorlar kararsız kaldım. :confused:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Cooler Master Devastator 2'ue bakabilirsin. Ben kullandım bu fiyatlarda gayet kullanışlı bir ürün.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Trust Cada oneririm.

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
O fiyata bunu almassanız büyük ayıp olur.

mekanik hisli veya mekanik olarak önerebileceğin bir klavye varmı uzun süreli olarak kullanmayı düşünüyorum da
Mesaj otomatik birleştirildi:

daha çok fps oyunları oynadığım için red switchli modeli varmı acaba ???

Trust Cada oneririm.
fiyatı 220 tl yi biraz geçiyor ama yapacak birşey yok.
gamepower warlockla bunun arasında şu an çok kaldım

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
mekanik hisli veya mekanik olarak önerebileceğin bir klavye varmı uzun süreli olarak kullanmayı düşünüyorum da

daha çok fps oyunları oynadığım için red switchli modeli varmı acaba ???

fiyatı 220 tl yi biraz geçiyor ama yapacak birşey yok.
gamepower warlockla bunun arasında şu an çok kaldım
Gamepower bunun yanında adı bile geçmez biri hyperx biri gamepower merdiven altı bir ürün ve 220tl'ye mekanik bulsakta bu membrane swtichden daha kalitesiz olacağı için daha hızlı bozulma gibi bir eksisi olacak onun için bu klavyeden başka bir ürüne bakmanızı tavsiye etmem.

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Forumda dolaşırken gördüm sizce Cooler Master MasterKeys Lite Nasıl bir klavye?

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Alloy Core RGB daha iyi bir secenek olur bence mebran kisminda.
mebran kısmında derken? mekanik hisli olması daha iyi değilmi hem masterkeysde kaliteli memchanical switchler olduğunu duymuştum

O fiyata bunu almassanız büyük ayıp olur.

sizce Alloy core almam mı daha mantıklı bir tercih olur yoksa masterkeys mi? dediğinizde haklısınız cidden birçok yerdede bu fiyata alınacak mekanik klavyelerin vasat olacakları söyleniyor

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
İkisi de gayet kaliteli klavye hangisi alsanızda sorun olmiyacaktır şuan sizin kullanımınıza göre seçmeniz daha iyi olucaktır tuş aralıkları önceden kullandığınız klavyede sevdiğiniz şeyler gibi ama ortaya direk atmak olursa ben hyperx alloy alırdım.

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
İkisi de gayet kaliteli klavye hangisi alsanızda sorun olmiyacaktır şuan sizin kullanımınıza göre seçmeniz daha iyi olucaktır tuş aralıkları önceden kullandığınız klavyede sevdiğiniz şeyler gibi ama ortaya direk atmak olursa ben hyperx alloy alırdım.
teşekkür ederim perşembe günü n11 den coolermaster sipariş verdim zoccoshop satıyordu cumartesi bugün elime ulaştı ışıklandırması çok iyi hissiyatı ve sesini çok sevdim. tabi g103 daha büyük bir klavye olunca biraz alışma süreci olacağa benziyor
edit: bazı tuşları yerinden çıkmış veya oynamış geldi taktım space tuşu sadece ortaya basında çalışıyodu kırık gibi yanlara eğiliyodu aras kargo sağolsun onun içindeki metal yay tam oturmamış tuşu çıkarıp yerine oturttum artık böyle bir sorun kalmadı :)

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
teşekkür ederim perşembe günü n11 den coolermaster sipariş verdim zoccoshop satıyordu cumartesi bugün elime ulaştı ışıklandırması çok iyi hissiyatı ve sesini çok sevdim. tabi g103 daha büyük bir klavye olunca biraz alışma süreci olacağa benziyor
edit: bazı tuşları yerinden çıkmış veya oynamış geldi taktım space tuşu sadece ortaya basında çalışıyodu kırık gibi yanlara eğiliyodu aras kargo sağolsun onun içindeki metal yay tam oturmamış tuşu çıkarıp yerine oturttum artık böyle bir sorun kalmadı :)
Hayırlı olsun o zaman bende g105'den geçtim k68'e 1 ay oldu hala alışma sürecindeyim.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Gamepower Warlocku tavsiye ederim sana ben kullanıyorum Blue switchini şu an, James Donkey 610'uda tavsiye ederim Gamepower Warlock'tan bir tıkm daha iyi sanki. james donkey 610 Türkiye piyasasında bulamadım. Bulsam bende james donkey 610 alırdım. gamepower warlock rbw Outemu'nun gerçek switchleri ile 7 farklı çok çok güzel aydınlatma moduyla gelen güzel bir klavye. (sunu da belirtmek lazım ki james donkey 610 ile gamepower warlock alanların bazıları klavyeyle ilgili bazı sorunlar yaşıyormuş.

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Konuyu açalı 3 ay oldu :grinning:.Yaklaşık 2 buçuk aydır coolermaster masterkeys lite kullanıyorum baya memnunum. Warlock alacaktım ama baya bi kişi kalitesiz dedi o yüzden bunu aldım. James donkey cidden hiçbir sitede yok.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
hocam master masterkeys lite l mi kullandığnız klavye, hani şu mekanik hisli olup rgb olan.?
Bence fiyatına göre acayip yüksek bir klavye sadece tuşların üstüne bir yıldız konulmuş ve 6 tane rgb lamba ile yapılmış bir klavyeye 250 lira vermek bence pek mantıklı değil. hem tam mekanik değil hemde bölgesel rgb si var her tuşa istediğiniz gibi ışık atayamıyorsunuz (eğer masterkeys lite l ise kullandığınız klavye)
Onun yerine her tuşa özel rbw ile aydınlatışmış 7 tane süper ışık modu bulunan outemu switchli bilek destekli gamepower warlock daha iyi olabilirmiş.
Ben konunun o kadar eski olduğunu görmedim klavye/fareye girdiğimde başlarda bu çıktı.

ben mesajları da okumadan direk tavsiye verdim, kusura bakmayın.

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
hocam master masterkeys lite l mi kullandığnız klavye, hani şu mekanik hisli olup rgb olan.?
Bence fiyatına göre acayip yüksek bir klavye sadece tuşların üstüne bir yıldız konulmuş ve 6 tane rgb lamba ile yapılmış bir klavyeye 250 lira vermek bence pek mantıklı değil. hem tam mekanik değil hemde bölgesel rgb si var her tuşa istediğiniz gibi ışık atayamıyorsunuz (eğer masterkeys lite l ise kullandığınız klavye)
Onun yerine her tuşa özel rbw ile aydınlatışmış 7 tane süper ışık modu bulunan outemu switchli bilek destekli gamepower warlock daha iyi olabilirmiş.
Ben konunun o kadar eski olduğunu görmedim klavye/fareye girdiğimde başlarda bu çıktı.

ben mesajları da okumadan direk tavsiye verdim, kusura bakmayın.
Benim bildiğim gamepower warlock tada bölgesel aydınlatma var. Masterkeyste sütun olarak gamepowerde ise satır olarak biliyorum ve masterkeystede birçok ışık modu var benim için en önemlisi rainbow o gamepowerda yok rgblerin yerleşim şekillerinden dolayı.
Çin malı outemu switch kullanacağıma kaliteli bir mem chanical kullanırım daha iyi bence mem chanical diyip geçme bundada hissiyat ve tepkime süresi farkları var. Zevk meselesi ama ben bilek desteği sevmiyorum zaten.ben aldığımda masterkeys 230 tl gamepower yaklaşık 210 tl idi bence warlockunda geri kalır yanı yok fiyat konusunda. Ve coolermaster markası kendini kanıtlanış bir marka forumlarda gördüğüm kadarıyla gamepower pek fazla övülmüyor.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Bölgesel aydınlatma yok, 104 tane farklı tuşa aydınlatma var, hatta ayarlanabilir mod var 1, 2. bilek desteği çıkarılabiliyor.
Bölgesel aydınlatma olmadığını size kanıtlamak isterim: @fun4admins instagramıma yazarsanız fotoğrafını atıcam buraya atınca kabul etmiyor dosya boyutu büyük diyor

Bakin

Bu arada Çin Malı ve kalitesiz outemu' dediğiniz switch dünya lideri olan MxCherry ile kapışıyor (Verilere göre oyuncuların en çok kullandığı switch)

104 tane ayrı led var, her tuşun altında ve ayarlanabilir bir şekilde mesela ben kendim lol, pubg, ets2, csgo modları ayarladım. (Programlanabilir bir klavye)
Tabiki Coolermaster lite l de çok güzel bende arasında kaldım gamepower warlock ile ama gamepower warlocku seçtim gerçek mekanik olması, her tuşun altında ayrı ledin olması ve switchlerin Outemu olması yüzünden tercih ettim.

Son düzenleme:

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bölgesel aydınlatma yok, 104 tane farklı tuşa aydınlatma var, hatta ayarlanabilir mod var 1, 2. bilek desteği çıkarılabiliyor.
Bölgesel aydınlatma olmadığını size kanıtlamak isterim: @fun4admins instagramıma yazarsanız fotoğrafını atıcam buraya atınca kabul etmiyor dosya boyutu büyük diyor

Bakin

Bu arada Çin Malı ve kalitesiz outemu' dediğiniz switch dünya lideri olan MxCherry ile kapışıyor (Verilere göre oyuncuların en çok kullandığı switch)

104 tane ayrı led var, her tuşun altında ve ayarlanabilir bir şekilde mesela ben kendim lol, pubg, ets2, csgo modları ayarladım. (Programlanabilir bir klavye)
Tabiki Coolermaster lite l de çok güzel bende arasında kaldım gamepower warlock ile ama gamepower warlocku seçtim gerçek mekanik olması, her tuşun altında ayrı ledin olması ve switchlerin Outemu olması yüzünden tercih ettim.
1. Si her tuşun altında led yok soldan sağa led bar yani bölgesel örneğin aynı satırda olan a ve s tuşlarını birbirinden farklı 2 renk yapamazsınız. Coolermasterdede bu üstten alta benim klavyemde ise üst üste 2 tuşu örneğin h ve b tuşlarını aynırenk yapamam. 2 klavyede bölgesel olarak tuşları rgb bir şekilde aydınlatıyor bunda bir sıkıntı yok.
2. Si outemu switchler cidden bilgi sahibi kişilerin eleştrilerine göre pek iyi değil dediğiniz gibi outemu ve cherrymx satış olarak kapışıyor çünkü İnsanlar ucuz fiyata mekanik klavye almak istiyor kaliteyi pek önemsemiyor. cherrymx ve outemu bu yüzden hiçbirzaman kalite olarak karşılaştırılamaz.
Edit: bu arada bende 2 sinin arasında çok kaldım ama biraz ataştırınca coolermasteri tercih ettim. :)

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
1. Si her tuşun altında led yok soldan sağa led bar yani bölgesel örneğin aynı satırda olan a ve s tuşlarını birbirinden farklı 2 renk yapamazsınız. Coolermasterdede bu üstten alta benim klavyemde ise üst üste 2 tuşu örneğin h ve b tuşlarını aynırenk yapamam. 2 klavyede bölgesel olarak tuşları rgb bir şekilde aydınlatıyor bunda bir sıkıntı yok.
2. Si outemu switchler cidden bilgi sahibi kişilerin eleştrilerine göre pek iyi değil dediğiniz gibi outemu ve cherrymx satış olarak kapışıyor çünkü İnsanlar ucuz fiyata mekanik klavye almak istiyor kaliteyi pek önemsemiyor. cherrymx ve outemu bu yüzden hiçbirzaman kalite olarak karşılaştırılamaz.
Edit: bu arada bende 2 sinin arasında çok kaldım ama biraz ataştırınca coolermasteri tercih ettim. :)
Şöyle diyeyim siz anlayamıyorsunuz
Bölgeseli̇n dedi̇ği̇mi̇z şey: farkli farkli alanlarda olan her tuşun altinda ayri ayri led olmayan sadece beli̇rli̇ yerlerde led olan klavye.
Bölgesel olmayan: her tuşun altinda ayri bi̇r led olan ve i̇stedi̇ği̇n şeki̇lde ledi̇ kapatip acabi̇ldi̇ği̇ndi̇r.
104 tane led var klavyede ve hepsi̇ her tuşun altinda 1 tane

Ayrica outemu 1k lik klavyedede var gördüm bi̇r sürü örneği̇ni̇,
Oyuncularin en çok terci̇h etti̇ği̇ outemu olarak geçi̇yor bi̇raz araştirin.
Outemu switchlerde 1ms tepkime süresi var, en iyi tepkime süresi veren switchlerden birisi.
Çok büyük markalarda outemu kullaniyor
Ucuz di̇ye yapilmiyor bu dedi̇ği̇ni̇z şey

Son düzenleyen moderatör:

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
Gamepower warlock kullanıyorum.Son derece memnunum.Üzerine bir barsak kola döktüm 0 sıkıntı çalışmaya devam etti.Memnunum.

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
BÖLGESELİN DEDİĞİMİZ ŞEY: FARKLI FARKLI ALANLARDA OLAN HER TUŞUN ALTINDA AYRI AYRI LED OLMAYAN SADECE BELİRLİ YERLERDE LED OLAN KLAVYE.
BÖLGESEL OLMAYAN: HER TUŞUN ALTINDA AYRI BİR LED OLAN VE İSTEDİĞİN ŞEKİLDE LEDİ KAPATIP ACABİLDİĞİNDİR.
104 TANE LED VAR KLAVYEDE VE HEPSİ HER TUŞUN ALTINDA 1 TANE

AYRICA OUTEMU 1K LIK KLAVYEDEDE VAR GÖRDÜM BİR SÜRÜ ÖRNEĞİNİ,
OYUNCULARIN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ OUTEMU OLARAK GEÇİYOR BİRAZ ARAŞTIRIN.
Outemu switchlerde 1ms tepkime süresi var, en iyi tepkime süresi veren switchlerden birisi.
ÇOK BÜYÜK MARKALARDA OUTEMU KULLANIYOR
UCUZ DİYE YAPILMIYOR BU DEDİĞİNİZ ŞEY
Bence siz anlamıyorsunuz sizin klavyenizdede farklı alanlarda aydınlatma var q tuşunun olduğu sıra a tuşunun olduğu sıra ve z tuşunun olduğu sıra farklı aydınlatma ama her tuşun altında led olsaydı a ve s tuşlarını aynı anda birini kapalı birini açık yapabilir yada a ve s tuşlarını birbirinden farklı 2 renk yapabilirdiniz yapabilirseniz link atın ben de inanayım. Bilginiz olmadığı bir konuda kendinizi ispatlamaya çalışkmayin dediğim gibi aynı sıradaki 2 tuşu birbirinden farklı 2 renk yapıp basitçe kanıtlayabilirsiniz.
outemu switch gördüğünüz 1 klık klavye gösterirmisin böyle 2 3 tane 1 tane ne üdü belirsiz bir marka gösterirsiniz diye söylüyorum cidden kaliteli bi marka gösterin :). Bence hiçbir Marka Çin pazarı ürün kullanmak istemez pahalı ürünlerinde :)

Bence siz anlamıyorsunuz sizin klavyenizdede farklı alanlarda aydınlatma var q tuşunun olduğu sıra a tuşunun olduğu sıra ve z tuşunun olduğu sıra farklı aydınlatma ama her tuşun altında led olsaydı a ve s tuşlarını aynı anda birini kapalı birini açık yapabilir yada a ve s tuşlarını birbirinden farklı 2 renk yapabilirdiniz yapabilirseniz link atın ben de inanayım. Bilginiz olmadığı bir konuda kendinizi ispatlamaya çalışkmayin dediğim gibi aynı sıradaki 2 tuşu birbirinden farklı 2 renk yapıp basitçe kanıtlayabilirsiniz.
outemu switch gördüğünüz 1 klık klavye gösterirmisin böyle 2 3 tane 1 tane ne üdü belirsiz bir marka gösterirsiniz diye söylüyorum cidden kaliteli bi marka gösterin :). Bence hiçbir Marka Çin pazarı ürün kullanmak istemez pahalı ürünlerinde :)
Tabi outemu switchi hissiyat ve kalite beklentin yoksa alabilirsin :laughing:

BÖLGESELİN DEDİĞİMİZ ŞEY: FARKLI FARKLI ALANLARDA OLAN HER TUŞUN ALTINDA AYRI AYRI LED OLMAYAN SADECE BELİRLİ YERLERDE LED OLAN KLAVYE.
BÖLGESEL OLMAYAN: HER TUŞUN ALTINDA AYRI BİR LED OLAN VE İSTEDİĞİN ŞEKİLDE LEDİ KAPATIP ACABİLDİĞİNDİR.
104 TANE LED VAR KLAVYEDE VE HEPSİ HER TUŞUN ALTINDA 1 TANE

AYRICA OUTEMU 1K LIK KLAVYEDEDE VAR GÖRDÜM BİR SÜRÜ ÖRNEĞİNİ,
OYUNCULARIN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ OUTEMU OLARAK GEÇİYOR BİRAZ ARAŞTIRIN.
ÇOK BÜYÜK MARKALARDA OUTEMU KULLANIYOR
UCUZ DİYE YAPILMIYOR BU DEDİĞİNİZ ŞEY
Madem outemu bu kadar cherry ile kafa kafaya o zaman neden 200 300 tl fiyat bandında sadece outemu var hiç cherry yok acaba ???

Madem outemu bu kadar cherry ile kafa kafaya o zaman neden 200 300 tl fiyat bandında sadece outemu var hiç cherry yok acaba ???
Sizin bölgesel değil dediğiniz şu an aklıma geldi evet aynı sırada 1 tuş yanarken diğeri yanmıyor o konuda anlatmaya çalıştığınız şeyi yeni anladım hak veriyorum ama yinede aynı sırada farklı renkte 2 tuş yanmıyor.

Son düzenleme:

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10

Sizin bölgesel değil dediğiniz şu an aklıma geldi evet aynı sırada 1 tuş yanarken diğeri yanmıyor o konuda anlatmaya çalıştığınız şeyi yeni anladım hak veriyorum ama yinede aynı sırada farklı renkte 2 tuş yanmıyor.
Bakın ben bayadır işin içerisindeyim şu üstte attığım hızlıresim linkli şeylere bi bakın derim, bölgesel denen şey: Klavyenin belli yerlerinde bulunan ledler (her tuşun altında yoktur)
gamepower warlockta her tuşun altında isteğe göre açılıp kapanılabilir ledler var.
Hiç te bile cherry mx kullanan 200-300 civarında klavye var gördüm ve gayet normal ve iyi markalarda vardı bu, Hissiyat ve kalite olarak cherry mx de denedim cherry mx in sesi hiç tok değil onu fark ettim.
Bakın bölgeseli son kez açıklama ihtiyacı duyuyorum:
HER TUŞUN ALTINDA LED YOKSA VE SADECE BİR KAÇ ALANDA VARSA, İSTEDĞİNİZ TUŞUN IŞIĞINI KAPATIP AÇAMIYORSANIZ bölgesel aydınlatma kullanan bir klavyedir.
BÖLGESEL OLMAYAN AYDINLATMA: Her tuşun altında ledler bulunan istediğiniz tuşu istedğiniz gibi açıp kapatabileceğiniz (ki gamepower warlockta da böyle) Bölgesel olmayan aydınlatma oluyor.
Not: Aynı satırda aynı renkler olduğu için kafanız karışmasın, buna bölgesel denmez, çok fazla klavyede böyle. Mesela masterkeys klavyede 5 6 tane led var. Umarım tam olarak anlayabilmişsinizdir "BÖLGESEL AYDINLATMA" olayını, gamepower warlockta bölgesel aydınlatma yok, satır satır aynı renkler var ama bu bölgesel olduğu anlamına gelmez. ben size hızlı resimden fotoğrafta attım yukarda olması lazım farklı farklı tuşların ışığını açtım ve sadece bir tuşun ışığı açıkken çektim hatta keycapsı bile açıktı.
Tercih meselesi bana göre coolermaster keyslite Mech.-Mebrane olması hoş ama fiyatını hak etmiyor diye düşünüyorum.
Bölgesel aydınlatma var.
Tercih meselesi

hanifican35

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bakın ben bayadır işin içerisindeyim şu üstte attığım hızlıresim linkli şeylere bi bakın derim, bölgesel denen şey: Klavyenin belli yerlerinde bulunan ledler (her tuşun altında yoktur)
gamepower warlockta her tuşun altında isteğe göre açılıp kapanılabilir ledler var.
Hiç te bile cherry mx kullanan 200-300 civarında klavye var gördüm ve gayet normal ve iyi markalarda vardı bu, Hissiyat ve kalite olarak cherry mx de denedim cherry mx in sesi hiç tok değil onu fark ettim.
Bakın bölgeseli son kez açıklama ihtiyacı duyuyorum:
HER TUŞUN ALTINDA LED YOKSA VE SADECE BİR KAÇ ALANDA VARSA, İSTEDĞİNİZ TUŞUN IŞIĞINI KAPATIP AÇAMIYORSANIZ bölgesel aydınlatma kullanan bir klavyedir.
BÖLGESEL OLMAYAN AYDINLATMA: Her tuşun altında ledler bulunan istediğiniz tuşu istedğiniz gibi açıp kapatabileceğiniz (ki gamepower warlockta da böyle) Bölgesel olmayan aydınlatma oluyor.
Not: Aynı satırda aynı renkler olduğu için kafanız karışmasın, buna bölgesel denmez, çok fazla klavyede böyle. Mesela masterkeys klavyede 5 6 tane led var. Umarım tam olarak anlayabilmişsinizdir "BÖLGESEL AYDINLATMA" olayını, gamepower warlockta bölgesel aydınlatma yok, satır satır aynı renkler var ama bu bölgesel olduğu anlamına gelmez. ben size hızlı resimden fotoğrafta attım yukarda olması lazım farklı farklı tuşların ışığını açtım ve sadece bir tuşun ışığı açıkken çektim hatta keycapsı bile açıktı.
Tercih meselesi bana göre coolermaster keyslite Mech.-Mebrane olması hoş ama fiyatını hak etmiyor diye düşünüyorum.
Bölgesel aydınlatma var.
Tercih meselesi
Evet biraz daha araştırınca klavyenizin bölgesel aydınlatma olmadığının farkına vardım dediğiniz gibi bi yanlış anlaşılma olmuş ben her satırda tek renk aydınlatmayı kast ediyordum. Ama warlockta aydınlatmanın led olduğunu bilmiyordum bu bence büyük bir eksi. Cooler masterdaki gibi bölgesel yapsa ama rgb koysalar daha iyi olurmuş.
Her neyse cherrymx switch kullanan 200 300 tl bandında bilindik güvenilir marka bir klavye gösterin bana ve konu kapansın. Bir sonraki mesajınızda linkini olarak göstermezseniz cevap yazmayacağım.

Kağan Oduncu

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
10
Sanırım verebilecek bir cevabınız yok buna. Öylece kaldınız

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Çaresizliğin dibine geldiniz sanırım, önerilen klavyeye kendiniz bakabilirsiniz niye ben uğraşıyorum. Zaten kim haklı kim değil belli oldu.
? Anlayamadım, yukarıda Gigabyte markasının klavyesini sormuşsunuz bende önerilen bir klavye dedim neden bu kadar agresifsin anlayamıyorum.

Neden cevap vermediklerini anladım böyle biri olduğunuzu bilseydim bende yazmamayı tercih ederdim.

Konuyu tekrardan okudum klavyeyi sizin alacağınızı sanmıştım ve attığınız klavyeyi alınıp alınmayacağını sorduğunuzu sandım bende yardımcı olmaya çalıştım. Fakat öyle değilmiş ben yardımcı olmaya çalışırken neden çaresizliğin dibine geleyim? Olayla alakam yok kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Son düzenleme: