Matematiğim İğrenç :/

Bu konuyu okuyanlar

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
arkadaşlar merhaba ben bu sene lgs sınavına giricem fakat matematiğim iğrenç (diğer dersler 85 90 adam akıllı çalışsam 100 yaparım) dersi dinlemiyorum ve bu yazın özel derse başladım matematiğim nasıl geliştire bilirim problemin mantığını anlasam yaparım ama yapamayınca pes ediyorum inklaba geçiyorum testi full eyince mutlu oluyor her zaman onu çözüyorum help

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
ortaokulda matematik çok kolay olmalı .

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
arkadaşlar merhaba ben bu sene lgs sınavına giricem fakat matematiğim iğrenç (diğer dersler 85 90 adam akıllı çalışsam 100 yaparım) dersi dinlemiyorum ve bu yazın özel derse başladım matematiğim nasıl geliştire bilirim problemin mantığını anlasam yaparım ama yapamayınca pes ediyorum inklaba geçiyorum testi full eyince mutlu oluyor her zaman onu çözüyorum help
Matematiğe adam akıllı temelden başlaman gerek demek ki temelin yok. Konularını baştan konu anlatımlı olarak dinle ardından kendine anlatır gibi anlat sonra soru çöz bol bol ama bol bol. Ardından Bi diğer konuya geç ondan sonraki konu derken tamamlarsın. Matematiği yapamıyorum dersen hemen başka derslere geçme ben bunu başaracağım de Özgüvenin olsun. Baktın olmuyor, antrenmanlarla matematik 1 al onu çöz temel oluşsun.

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Bak arkadasim benim sana tek tavsiyem su herkesin ogrenme seviyesi farklidir bir tanidigin tekte ogrenir sen 3 kere dinleyince ben o zamanlar matematik konularini ogrenebilmek icin en az 4 kere dinleyip calisiyordum cozemedigim sorularda annem kafama kafama vurup (saolsun) tekrar cozduruyordu bana sonucu bulabilmem icin.Demem o ki zaten o konular istesen de istemesende ogrenilecek.Kacma anlayana kadar calis ve rahatca arkana yaslan.Sonra sen mutlu olursun.Yasadigim cevrenin en iyi okulunda okuyorum ve iyi ki calismisim diyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
anlamadığın konuyu söyle kendi tarzımda anlatayım sana :)

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Matematiğe adam akıllı temelden başlaman gerek demek ki temelin yok. Konularını baştan konu anlatımlı olarak dinle ardından kendine anlatır gibi anlat sonra soru çöz bol bol ama bol bol. Ardından Bi diğer konuya geç ondan sonraki konu derken tamamlarsın. Matematiği yapamıyorum dersen hemen başka derslere geçme ben bunu başaracağım de Özgüvenin olsun. Baktın olmuyor, antrenmanlarla matematik 1 al onu çöz temel oluşsun.
lgs hazırlandığım için özel derse başladım 6. sınıf test kitapları çözüyorum temel oluşturmak için
Mesaj otomatik birleştirildi:

ortaokulda matematik çok kolay olmalı .
evet kolay fakat karşıma farklı soru türleri çıkınca yapamıyorum

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
"Matematiğim iğrenç" diyerek konu açmışsın lakin ne güzel: matematik öğrenmek için özel derse başlamışsın, test kitaplarından sorular çözüyorsun, bu çabanın karşılığını elbette göreceksin. Yeter ki sabırla ve azimle çalışmaya, öğrenmeye devam et; motivasyonunu yüksek tut, kavramları anladıkça, farklı soru türleri çözdükçe, çalışma arzun ve istediğin artacak. Kolay gelsin. :)

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Merhaba genç kardeşim. Sana matematiğini neredeyse fulleticek bir tavsiye veriyorum, iyi oku yazdıklarımı.

Önce iş bulacaksın. Günlük işler olacak. Hayatın gerçeklerini göreceksin. Para kazanmanın ne kadar zor olduğunu anlayacaksın. Aslında matematiğin hayat karşısın da ne kadar kolay olduğunun farkına varacaksın. Gerisi çorap söküğü gibi hiç merak etme.

1 ay boyunca babandan para alma. Kendi kazandıklarınla ay sonunu getir. Kazandıklarından eve gıda, fatura, kira tarzı ödemeler de yap. Sonra o elinde kalan para ile geçin. Bu dediklerimi yaparsan iş tamam. Tecrübe kazanmadan, kolay yolla hiç bir şey olmaz. Yaz sıcağında 12 13 saat çalıştığın günlerin yanında, 3 4 saat ders çalışmanın kıyaslaması olmaz.

AyberkHekim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Merhaba genç kardeşim. Sana matematiğini neredeyse fulleticek bir tavsiye veriyorum, iyi oku yazdıklarımı.

Önce iş bulacaksın. Günlük işler olacak. Hayatın gerçeklerini göreceksin. Para kazanmanın ne kadar zor olduğunu anlayacaksın. Aslında matematiğin hayat karşısın da ne kadar kolay olduğunun farkına varacaksın. Gerisi çorap söküğü gibi hiç merak etme.

1 ay boyunca babandan para alma. Kendi kazandıklarınla ay sonunu getir. Kazandıklarından eve gıda, fatura, kira tarzı ödemeler de yap. Sonra o elinde kalan para ile geçin. Bu dediklerimi yaparsan iş tamam. Tecrübe kazanmadan, kolay yolla hiç bir şey olmaz. Yaz sıcağında 12 13 saat çalıştığın günlerin yanında, 3 4 saat ders çalışmanın kıyaslaması olmaz.
dediğin gibi fatura vb. ödeyemem babamın şirketi olduğu için otomatik ödeniyor ama kendi yemek paramı veya sinema gibi vb. şeyler yapabilirim

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
babası holding çıktı :*

Son mesajlar